header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Konkursy arrow Młoda i jedna z najlepszych międzynarodowych pisarek też mieszka w Pasłęku
Młoda i jedna z najlepszych międzynarodowych pisarek też mieszka w Pasłęku Drukuj
poniedziałek, 29 czerwca 2020

konkurs
konkurs
Julia
Julia
Pisać każdy może, ale nie każdy tak pięknie i przejmująco jak uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku Julia Winiewska. Julka to wzorowa uczennica, bardzo sumienna i odpowiedzialna, ale też wrażliwa i ciepła, o ogromnej wyobraźni i cudownym darze, którym jest pisanie. Zatem nic dziwnego, że zdecydowała się napisać przepiękne opowiadanie pt. ”Kiedyś znów będziemy dziećmi”, w którym opisała niezwykle wzruszającą historię rodziny, a właściwie dramat ojca, który traci żonę, a później syna. To właśnie ono zapewniło jej I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Literackim „Jak uszczypnie będzie znak” im. Anny Szewczyk-Konefał.

W opowiadanie wpisuje się refleksja o przemijaniu, śmierci, rozstaniu, czyli rzeczach, które tak naprawdę dotyczą każdego z nas. Pojawienie się raka budzi ogromne emocje, żal, rozgoryczenie, złość, bezradność, ale i świadomość, że świat nadal trwa. Julka słowami swojego bohatera mówi: „[…]świat pozostanie niezmienny. Życie będzie toczyć się dalej, pomimo tego, że jedno się skończy.” Jury doceniło niezwykły talent uczennicy, jej emocjonalność, wrażliwość, a przede wszystkim dojrzałość w tak młodym wieku. „W życiu trzeba budować, tworzyć i kochać, ale nie można się rozsiadać. Nie ma na to czasu. Nie ma też czasu na niemiłość i nieżycie” – stwierdza Julka. Jest to ogromny pisarski sukces Julii, zresztą nie jedyny. W 2018 roku jej opowiadanie „Bieg życia” zostało nagrodzone w XXVIII Konkursie im. Jana Parandowskiego na Opowiadania Olimpijskie, zaś w 2019 r. została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”. Opiekunem literackim uczennicy jest pani Monika Kozakiewicz. Wielkie gratulacje i wyrazy uznania.

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Czerwca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.