header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Konkursy arrow Jeden z najlepszych mówców mieszka w Pasłęku
Jeden z najlepszych mówców mieszka w Pasłęku Drukuj
poniedziałek, 29 czerwca 2020

Kuba
Kuba
Nie wszystko da się załatwić mailem czy sms-em. Naprawdę ważne sprawy trzeba powiedzieć twarzą w twarz. Dzisiaj, kiedy komunikujemy się obrazkami, emotikonami i filmikami Jakub Kozakiewicz postanowił udowodnić, że jednak mówienie to umiejętność, która przydaje się człowiekowi we wszystkich dziedzinach życia. Kuba jest uczniem I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Tu właśnie z retoryką spotkał się na lekcjach języka polskiego. Na tyle go to zafascynowało, że postanowił rozpocząć swoją przygodę z Akademią Retoryki. Spróbował swoich sił w prestiżowym konkursie Akademii, w I etapie opowiadał o książkach i ich współczesnej wartości.

Jego wywód poprowadził go do II etapu. Swoim filmem o sobie i swoim miejscu na ziemi czyli Pasłęku, podbił serca jury i znalazł się wśród dziesięciu najlepszych mówców z całej Polski (jako jedyny uczeń z województwa warmińsko-mazurskiego). 21.06.2020 r. W Warszawie zmierzył się, jako jeden z najmłodszych, w finale z najlepszymi. Swoje przemówienie poświęcił człowiekowi. To w nim pytał o to co nas może jeszcze zaskoczyć? Co może stać się dla nas globalnym wyzwaniem? Kuba stwierdził, że to człowiek i ciemna strona jego natury. Jednak nie zwątpił w człowieka cytując słowa Alberta Camusa, że „w ludziach więcej zasługuje na podziw niż na pogardę”. Jako młody człowiek niewielkiego, ale jakże urokliwego miasteczka, jak sam laureat mówi, odniósł wielki sukces zdobywając III miejsce i nagrodę trzech tysięcy złotych wśród najlepszych młodzieżowych mówców w Polsce. Ucznia do konkursu przygotowała pani Monika Kozakiewicz. Na końcu należałoby dodać, że nie jest to jedyny sukces tego ucznia w tym roku szkolnym. Jakub zakończył rok szkolny ze średnią ocen 6,0 i wzorowym zachowaniem, jest finalistą IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności oraz zdobywcą I m. w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Warmii i Mazurach. Angażuje się również w życie społeczności szkolnej i lokalnej. Gratulacje młodemu mówcy oraz nauczycielom przygotowującym go do wspomnianych konkursów składają Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz społeczność uczniowska.

konkurs
konkurs
Kuba
Kuba
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
8 Maja 2021
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dezyderia, Ilza,
Marek, Michał,
Piotr, Stanisław
Do końca roku zostało 238 dni.