header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Młodzież Zespołu Szkół poznaje bioróżnorodność Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej
Młodzież Zespołu Szkół poznaje bioróżnorodność Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej Drukuj
czwartek, 15 października 2020

Bażantarnia
Bażantarnia
Dnia 13 października 2020 roku uczniowie klasy drugiej o profilu przyrodniczo-medycznym Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Oprowadzeni zostali po Bażantarni przez Panią Martę Piekarską, pracowniczkę Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Celem wyjazdu było poznawanie bioróżnorodności i cech krajobrazu elbląskiego parku.

W Bażantarni można podziwiać w pełnej okazałości buki, które są charakterystyczne dla tego rejonu, a których próżno szukać na terenach przyległych do Wysoczyzny Elbląskiej. Ze względu na górski charakter krajobrazu parku, można tu spotkać kilka górskich gatunków roślin, takich jak: czosnek niedźwiedzi, tojad dzióbaty czy przetacznik górski. Niewątpliwie uroku temu miejscu dodają Srebrny Potok oraz pomnik przyrody Diabelski kamień, który jest głazem narzutowym, pozostałością po wędrówce lądolodu. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu”.

Bażantarnia
Bażantarnia
Bażantarnia
Bażantarnia

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
4 Marca 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Adrian, Adrianna,
Arkadiusz, Arkady,
Eugeniusz,
Kazimierz, Lew,
Lucja, Lucjusz,
Łucja, Wacław,
Wacława
Do końca roku zostało 303 dni.