AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Uczniowie ZS na UWM
Uczniowie ZS na UWM Drukuj
czwartek, 22 października 2020

UWM
W piątek 16.10.2020 r. uczniowie klasy 2 LO o profilu przyrodniczo-medycznym uczestniczyli w warsztatach terenowych pt. „Mieszkańcy naszych wód” na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzący zajęcia p. mgr Krzysztof Lewandowski w pierwszej części warsztatów wygłosił krótki wykład prezentujący bioróżnorodność zbiorników wodnych.

Następnie uczestnicy zajęć udali się nad jezioro Kortowskie, gdzie odbyła się część praktyczna. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się organizmom wodnym odławianym przez prowadzącego. Trzeba przyznać, że młodzież była pod wrażeniem wprawy, z jaką p. Lewandowski oznaczał gatunki, które dla laika niczym między sobą się nie różniły.

W części końcowej zajęć pracownik UWM oprowadził młodzież po kampusie i przybliżył różnorodność roślin uniwersyteckiego parku.
Wyjazd odbył się w ramach projektu „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu”.

UWM

17 Stycznia 2021