AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow Fundamenty zawodowca - kursy, szkolenia, staże arrow KASA FISKALNA
KASA FISKALNA Drukuj
środa, 24 czerwca 2020

kasy-fiskalne
kasy fiskalne
W ramach projektu „Fundamenty zawodowca – kursy, szkolenia, staże” 16 uczniów technikum hotelarstwa i 16 uczniów technikum logistycznego w dniach od 19 do 23 czerwca 2020 r. uczestniczyło w kursie obsługi KASY FISKALNEJ. Kurs odbył się w czterech grupach. Celem kursu było zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznych umiejętności potrzebnych do pracy na stanowisku handlowym wyposażonym w kasę fiskalną. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi czynnościami wykonywanymi przez każdego sprzedawcę przy użyciu kasy fiskalnej, m.in. drukowanie paragonów, tworzenie raportów i rozliczeń kasowych na koniec danego okresu. Poznali również wiele przydatnych wskazówek związanych z organizacją stanowiska handlowego wyposażonego w kasę fiskalną.
Podczas zajęć praktycznych uczniowie mieli okazję pracować na 2 typach kas (Posnet, Elzab). Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym, a uczniowie otrzymali stosowne zaświadczenia (zgodne ze wzorem MEN). Szkolenie zostało przeprowadzone przez Efirmę DELTA.

Gratulujemy uczestnikom uzyskania dodatkowych kwalifikacji, które na pewno przydadzą się w przyszłej pracy zawodowej! Takie kwalifikacje przydadzą się podczas sporządzania CV.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Fundamenty zawodowca – kursy, szkolenia, staże” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: Fundamenty zawodowca – kursy, szkolenia, staże
Numer projektu: RPWM.02.04.01-28-0041/19
Oś Priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki
Działanie 2.4: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego
Poddziałanie 2.4.1: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty konkursowe.
kasy-fiskalne
kasy fiskalne