Ocalić od zapomnienia Drukuj
czwartek, 04 lutego 2021

P.Elza
Jedna z najstarszych powojennych mieszkanek Pasłęka i najstarszych uczennic Zespołu Szkół w Pasłęku - pani Elza Strzelecka, kończy w tym miesiącu 88 lat. Ten wiek to tylko cyfry, o czym świadczy dobre zdrowie i ciągła aktywność naszej seniorki. Podczas ostatniej wspólnej rozmowy, pani Elza przekazała mi ciekawą informację o tym, że postanowiła ocalić od zapomnienia swoje wspomnienia oraz pamiątki. Pani Strzelecka wzięła udział w ogólnonarodowej akcji Muzeum Historii Polski „Moja pamiątka” i przesłała własne wspomnienia oraz pamiątki do tej instytucji. W ten sposób nie tylko wzbogaciła zbiór muzeum, ale także zachowała cenne świadectwo dawnych lat od zapomnienia.

W podziękowaniu otrzymała dwa listy – jeden od prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a drugi od dyrektora Muzeum Historii Polski Roberta Kostro. Pani Elza również przygotowała własne podziękowania wszystkim, którzy pomogli Jej nagrać wspomnienia, jak również tym, którzy inspirowali i zachęcali Ją do podzielenia się historią własnej rodziny, powojennych losów Pasłęka oraz początków harcerstwa w naszym mieście. Z okazji pięknego jubileuszu składam pani Elzie Strzeleckiej, wraz z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół w Pasłęku, najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Czekamy na kolejną możliwość wizyty pani Elzy w naszej szkole, którą tak chętnie wspomina i odwiedza w ramach Dnia Seniora lub innych przedsięwzięć realizowanych we współpracy z Pasłęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Sto lat Pani Elzo!!!

P.Elza

5 Marca 2021