AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow "Doskonalenie procesów uczenia się i nauczania.... arrow ZS w Pasłęku uzyskał akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021-2027
ZS w Pasłęku uzyskał akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021-2027 Drukuj
środa, 03 marca 2021

Erasmus
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w ramach akcji 1. programu Erasmus+.
Zespół Szkół w Pasłęku otrzymał Akredytację, co wiąże się z uproszczoną procedurą i gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus+.

Nasza szkoła od lat podejmuje działania, mające na celu usprawnienie procesu nauczania i podniesienie jakości kształcenia oraz kwalifikacji zawodowych, bierzemy udział w wymianach międzynarodowych, uczestniczyliśmy w europejskich projektach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programów: Comenius, Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży czy POWER.
Przyznanie szkole Akredytacji umożliwi wdrożenie do realizacji kolejnego projektu, który zakłada organizowanie zagranicznych praktyk zawodowych uczniów w Hiszpanii, gdzie odbędą się 2-tygodniowe staże. Udział w projekcie daje ogromną możliwość doskonalenia znajomości językowych, rozwoju umiejętności zawodowych, podniesienia jakości kształcenia i szkolenia zawodowego oraz zdobywania cennych doświadczeń.

Erasmus

11 Kwietnia 2021