AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Konkursy arrow Uczeń Zespołu Szkół w Pasłęku w etapie Centralnym III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu
Uczeń Zespołu Szkół w Pasłęku w etapie Centralnym III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu Drukuj
wtorek, 16 marca 2021

Olimpiada
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń klasy 2b ZS w Pasłęku, Jakub Kozakiewicz, zakwalifikował się do etapu Centralnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu. Olimpiada odbywa się pod patronatem i przy merytorycznym wsparciu ze strony Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, a stawką jest indeks tejże uczelni. Należy zaznaczyć, że chociaż Olimpiada posiada niedługą jeszcze tradycję, to charakteryzuje ją bardzo wysoki poziom trudności. Zawodnicy muszą posiąść wiedzę z wielu pozycji specjalistycznej literatury akademickiej traktującej o budowie i funkcjonowaniu tego fascynującego narządu, jakim jest mózg.

Etap okręgowy Olimpiady odbył się 5 marca br. i przystąpiło do niego aż 253 uczniów szkół ponadpodstawowych. Ze względu na pandemię zawody te odbyły się drogą elektroniczną na jednej z cyfrowych platform edukacyjnych. Etap centralny natomiast odbędzie się 17 kwietnia i prawdopodobnie będzie miał tradycyjną formę, w której uczniowie zmierzą się ze sobą w części pisemnej, a następnie 10 najlepszych w części ustnej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wysoki wynik w finale!

14 Czerwca 2021
Bazylid, Bazylis,