AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow Fundamenty zawodowca arrow Sztuka parzenia kawy, czyli kurs baristy!
Sztuka parzenia kawy, czyli kurs baristy! Drukuj
czwartek, 21 maja 2020
Code

barista
W ramach projektu „Fundamenty zawodowca – kursy, szkolenia, staże” 16 uczniów technikum hotelarstwa w dniach od 18 do 20 maja 2020 r. uczestniczyło w szkoleniu BARISTA. Na przestrzeni ostatnich lat zauważyć można znaczący wzrost kultury picia kawy. Zjawisku temu towarzyszy wzrost jej konsumpcji. Profesjonalnie przeszkolony barista to wciąż w Polsce rzadkość. Realizacja tego szkolenia w naszej szkole wynikała z potrzeby i chęci podnoszenia kwalifikacji i umiejętności zawodowych przez naszych uczniów.

Od teraz kawa przez nich przygotowywana będzie w pełni profesjonalna. Barista, poza ponadprzeciętną wiedzą z zakresu kawy i metod parzenia powinien być świetnie zorganizowany, energiczny, komunikatywny i uśmiechnięty. Szkolenie przybliżyło naszym uczniom w sposób teoretyczny oraz praktyczny pracę baristy. Celem szkolenia było nabycie przez uczestników umiejętności praktycznych i teoretycznych z zakresu przyrządzania różnego rodzaju kawy oraz kawowych drinków, a także wykonywania na ich powierzchni kunsztownych wzorów. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Eur Consulting. Uczestnicy otrzymali zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Fundamenty zawodowca – kursy, szkolenia, staże
Numer projektu: RPWM.02.04.01-28-0041/19
Oś Priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki
Działanie 2.4: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego