Narodowe Czytanie 2021 Drukuj
wtorek, 21 września 2021

narodowe czytanie
4 września odbyła się jubileuszowa – dziesiąta Akcja Narodowego Czytania. W tym roku w całej Polsce czytano dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła para prezydencka. Zespół Szkół w Pasłęku włączył się także do realizacji tego przedsięwzięcia. Uczniowie z klas III A, III B, III C, III D i IIITB zapoznani zostali z ideą Akcji Narodowego Czytania oraz biografią autorki, wysłuchali streszczenia utworu i przede wszystkim przeczytali fragmenty dramatu z podziałem na role.

Na zakończenie każdy uczeń mógł przybić specjalną pieczęć prezydencką z tego wydarzenia, którą specjalnie wypożyczono z Biblioteki Publicznej w Pasłęku dzięki uprzejmości dyrektora Piotra Adamczyka. Szkolne obchody wydarzenia dnia 16 września 2021 r. przygotowali nauczyciele Zespołu Humanistycznego we ws półpracy z biblioteką szkolną.

Info: ZS Pasłęk

28 Listopada 2021