header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Zemsta w POK dla uczniów Zespołu Szkół
Zemsta w POK dla uczniów Zespołu Szkół Drukuj
niedziela, 26 września 2021

Zemsta
Zemsta
W tym roku minęło 187 lat od prapremiery komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry. Utwór wciąż cieszy się popularnością i bawi wszystkich swoim komizmem sytuacyjnym. „Zemsta” znajduje się w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych dla klas VII-VIII i chętnie jest prezentowana na deskach polskich teatrów. W dniach 22-23 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku mogli obejrzeć komedię w reżyserii Marcina Tomasika i Lucyny Hulanickiej przy pięknej scenografii przygotowanej przez Zygmunta Prończyka.

Na deskach POK-u zaprezentowali się młodzi aktorzy z grup teatralnych z Pasłęka i Zielonki Pasłęckiej. Wśród nich znaleźli się uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Gra młodych aktorów zachwycała nie tylko młodzież, ale także nauczycieli. Była to już kolejna edycja spektaklu, którego premiera odbyła się rok temu. Wyjścia na komedię zorganizowali nauczyciele Zespołu Humanistycznego, którzy składają serdeczne podziękowania za zaproszenie Dyrektorowi POK p. Izabeli Wiśniewskiej.

Info: ZS Pasłęk

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
28 Listopada 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gościrad, Grzegorz,
Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin,
Zdzisław
Do końca roku zostało 34 dni.