header image
AKTUALNOŚCI
Na wystawie o historii Pasłęka w 1945 r. Drukuj
środa, 29 września 2021

POK
POK
W styczniu 1945 r. Pasłęk został zdobyty przez żołnierzy Armii Czerwonej. Do tej pory w wielu opracowaniach pojawiały się informacje o tym, że miasto zostało zdobyte bez jednego wystrzału, czemu przeczy wystawa prezentowana w Izbie Historycznej Biblioteki Publicznej w Pasłęku. Dyrektor Piotr Adamczyk nad wystawą pracował przez dwa lata, poszukując materiałów w internetowych archiwach rosyjskich i innych źródłach. Efekty tej pracy poznaliśmy 22 czerwca 2021 r. Na zaproszenie pana Dyrektora wystawę mogli obejrzeć także uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół w Pasłęku – klasa III b LO w środę 22.09 i klasa III a LO we wtorek 28.09.

Piotr Adamczyk w bardzo ciekawy sposób omawiał mało znany do tej pory fragment historii Pasłęka. Spotkanie z autorem wystawy zorganizowali nauczyciele Zespołu Humanistycznego, którzy składają serdeczne podziękowania Dyrektorowi Piotrowi Adamczykowiza zaproszenie i omówienie efektów swojej pracy.

info: ZS Pasłęk

POK
POK
POK
POK
POK
POK
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
28 Listopada 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gościrad, Grzegorz,
Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin,
Zdzisław
Do końca roku zostało 34 dni.