header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow O historii Pasłęka w roku 1945
O historii Pasłęka w roku 1945 Drukuj
piątek, 08 października 2021

Izba-historyczna
Izba historyczna
Tym razem to uczniowie z klasy humanistycznej (1b) wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez autora wystawy, pana Piotra Adamczyka w Izbie Historycznej Biblioteki Publicznej w Pasłęku. Podczas spotkania młodzież usłyszała wiele ciekawych informacji na temat warsztatu pracy historyka i sposobów pozyskiwania źródeł historycznych. Dyrektor placówki opowiedział o długim procesie gromadzenia materiałów, które obecnie są prezentowane na wystawie pt. „Pasłęk i okolice w roku 1945 w dokumentacji wojsk radzieckich” https://www.bppaslek.pl/86,wystawa-czasowa-paslek-1945.

Część zasobów została zdigitalizowana i możemy je śledzić w formie cyfrowej w internecie. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu o wydarzeniach roku 1945 w Pasłęku i najbliższej okolicy. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Piotrowi Adamczykowi za pasjonujące spotkanie.

Izba-historyczna
Izba historyczna
Izba-historyczna
Izba historyczna
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
28 Listopada 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gościrad, Grzegorz,
Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin,
Zdzisław
Do końca roku zostało 34 dni.