AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow O historii Pasłęka w roku 1945
O historii Pasłęka w roku 1945 Drukuj
piątek, 08 października 2021

Izba historyczna
Tym razem to uczniowie z klasy humanistycznej (1b) wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez autora wystawy, pana Piotra Adamczyka w Izbie Historycznej Biblioteki Publicznej w Pasłęku. Podczas spotkania młodzież usłyszała wiele ciekawych informacji na temat warsztatu pracy historyka i sposobów pozyskiwania źródeł historycznych. Dyrektor placówki opowiedział o długim procesie gromadzenia materiałów, które obecnie są prezentowane na wystawie pt. „Pasłęk i okolice w roku 1945 w dokumentacji wojsk radzieckich” https://www.bppaslek.pl/86,wystawa-czasowa-paslek-1945.

Część zasobów została zdigitalizowana i możemy je śledzić w formie cyfrowej w internecie. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu o wydarzeniach roku 1945 w Pasłęku i najbliższej okolicy. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Piotrowi Adamczykowi za pasjonujące spotkanie.

28 Listopada 2021
Gościrad, Grzegorz,