Wyjazd na wykład z Wiedzy o Społeczeństwie Drukuj
poniedziałek, 08 czerwiec 2009
Festiwal-Nauki-2009---WOS
Dnia 28 maja 2009 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w "VII Bałtyckim Festiwalu Nauki" zorganizowanym na Politechnice Gdańskiej. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie pt.: "Kupą, Mości Panowie… czyli o tym jak budować koalicję w Radzie Unii Europejskiej". Zajęcie były bardzo interesujące. Pierwsza część wykładu poświęcona była zagadnieniom teoretycznym dotyczącym organizacji i działalności Unii Europejskiej.
W części drugiej uczniowie mogli wcielić się w reprezentantów państw członkowskich i zająć stanowisko w sprawie przyjęcia Turcji do Unii Europejskiej. Obrady trwały bardzo długo, ale nie udało się uzyskać jednomyślności (podobnie sytuacja przedstawia się w rzeczywistości, bowiem od lat Turcja stara się o przyjęcie do grona państw członkowskich UE). Po zaciętej dyskusji najbardziej aktywnym uczniom zostały przyznane pamiątkowe koszulki i smycze. Osobami zainteresowanymi wiedzą o społeczeństwie opiekowała się p. Emilia Kołecka-Duda.
Wyjazd edukacyjny był integralną częścią projektu POKL "Podnoszenie mobilności edukacyjnej uczniów liceum ogólnokształcącego w kierunku wszechstronnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w karierze szkolnej" (Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
A. Konopka II a LO
Festiwal-Nauki-2009---WOS