header image
AKTUALNOŚCI
Szkolny Festiwal Talentów - "Otwarty świat - otwarty umysł" Drukuj
środa, 17 czerwiec 2009
Szkolny-festiwal-talentów-2009
Po roku wytrwałej pracy na zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu Podnoszenie mobilności edukacyjnej uczniów liceum ogólnokształcącego w kierunku wszechstronnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w karierze szkolnej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przyszedł czas na podsumowanie. 17 i 18 czerwca 2009 roku w naszej szkole odbywać się będzie Szkolny Festiwal Talentów "Otwarty świat – otwarty umysł", podczas którego uczniowie klas I i II Liceum Ogólnokształcącego będą prezentować swoje prace – efekty zajęć.
Formuła festiwalu zakłada przedstawienie prezentacji multimedialnej (lub innych form audiowizualnych wykonanych przy pomocy ITC) dotyczącej tej dziedziny wiedzy, którą uczniowie zgłębiali na zajęciach pozalekcyjnych, czyli: języka polskiego, języków obcych, historii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki, matematyki, geografii, biologii, chemii i informatyki. W pierwszym dniu festiwalu prezentowali się uczniowie klas I. Największe zaciekawienie wzbudziły pokazy doświadczeń chemicznych połączone z ich prezentacją na slajdach lub w formie krótkiego filmu. Prezentacji z języka polskiego, dotyczącej filmu, towarzyszył konkurs, w którym wzięli udział przedstawiciele publiczności. Uczniowie, którzy uczęszczali na zajęcia z wiedzy o społeczeństwie, zaprezentowali projekt badawczy dotyczący społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i w szkole. Szczególnie atrakcyjne prezentacje uczniowie przygotowali z języków obcych: rosyjskiego (gra multimedialna), angielskiego (Ameryka w krzywym zwierciadle) i niemieckiego (gazetka szkolna). Jeśli chodzi o pozostałe przedmioty to przedstawiono prezentacje dotyczące wynalazków technicznych na przestrzeni dziejów (historia), Słowińskiego Parku Narodowego (geografia), walorów przyrodniczych województwa warmińsko-mazurskiego (biologia), rebusów matematycznych (matematyka), bazy danych (informatyka), niezwykłych zjawisk fizycznych (fizyka).

Koordynator projektu
Katarzyna Panimasz
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
3 Sierpnia 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
August, Augusta,
Krzywosąd, Lidia,
Nikodem, Symeon,
Szczepan
Do końca roku zostało 151 dni.