XLIV Olimpiada Języka Rosyjskiego Drukuj
piątek, 01 marzec 2013
W bieżącym roku szkolnym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w XLIV Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Etap szkolny odbył się 26 listopada 2012 roku, wzięło w nim udział 150 uczniów, spośród nich Kujawsko-Pomorski Komitet Okręgowy wybrał 39 najlepszych uczestników. W gronie wybranych znalazło się czworo uczniów naszej szkoły: Aleksandra Korzeniowska, Olga Senyszyn, Aneta Dąbrowska z klasy II a oraz Jan Jaskot z klasy III d. W dniu 23 lutego 2013 roku w Toruniu odbył się etap okręgowy, podczas którego uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi. Dwie uczennice: Olga Senyszyn oraz Aleksandra Korzeniowska uplasowały się w połowie stawki, co należy uznać za duży sukces, tym bardziej, że uczą się języka rosyjskiego dopiero półtora roku. Uczniów do Olimpiady przygotowała pani Iwona Traczewska-Kubiak. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy przyjemności i wytrwałości w zgłębianiu wiedzy.

5 Grudnia 2019
Anastazy, Gerald,