Wyjazd edukacyjny do Gdańska Drukuj
Dnia 21 listopada 2008 roku młodzież Technikum Handlowego w Zespole Szkół w Pasłęku wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Gdańska w celu poznania Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-spożywczego S.A. Gdańsk Renk. Wyjazd był finansowany ze środków unijnych w ramach realizowanego projektu: "Niwelowanie różnic edukacyjnych uczniów szkół zawodowych w zakresie języków obcych, matematyki i zajęć przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe." Priorytet IX. Działanie: 9.2.

Pomorskie Centrum Hurtowe powstało w 1999r. i działa jako firma ponadregionalna. Na powierzchni 19 ha zostało wybudowane: hala kwiatowa o powierzchni 5 000 m2, hala owocowo-warzywna o powierzchni 1 ha, hala ogólnospożywcza o pow. 1 ha, budynek biurowy i gospodarczy, parking na 1370 miejsc parkingowych. Ogrom powierzchni i hal przeszedł wyobrażenie uczniów o wielkości firmy i świadczy o dynamicznym rozwoju.

Młodzież została oprowadzona po halach, a następnie spotkała się w pięknej sali konferencyjnej z prezesem firmy panem Stanisławem Gierszewskim. Pan Prezes opowiedział o historii rynku hurtowego w Polsce i regionie, oraz o działalności firmy. Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-spożywcze S.A. jest członkiem Światowej Organizacji Rynków Hurtowych. Firma RENK osiąga zysk miesięczny w wysokości 200 tys. zł miesięcznie.

Na koniec spotkania uczestników spotkała niespodzianka - poczęstunek : owoce, słodycze, napoje. Młodzież była bardzo zadowolona z wyjazdu.

9 Lipca 2020
Anatolia, Hieronim,