Wykład z historii literatury na UWM w Olsztynie Drukuj
Wspominaliśmy już, iż nasza młodzież brała udział w wykładzie z biologii w ramach projektu unijnego realizowanego w naszej szkole. Nieco wcześniej młodzież uczestniczyła także w wykładzie z historii literatury...
25 września 2008 bieżącego roku, w auli wydziału humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbył się wykład doktora habilitowanego Sławomira Buryły, dotyczący sytuacji Żydów w Polsce na początku XX wieku. Wykładowca wspomniał o stosunkach Żydów z Polakami i innymi narodami. Opowiadał również o pisarzach pochodzenia żydowskiego, zaistniałych w Polsce i obecnie uważanych za jednych z najzdolniejszych twórców.
Temat wykładu zainteresował wiele osób, dlatego była bardzo duża frekwencja. Uczniowie słuchali wypowiedzi pana doktora z ogromną uwagą i skrupulatnie notowali interesujące informacje. Lekcja historii literatury, pod kierunkiem pana Sławomira Buryły, trwała godzinę, ale dała  nam więcej niż się spodziewaliśmy.

13 Kwietnia 2021
Hermenegilda,