header image
AKTUALNOŚCI
Wykład z historii literatury na UWM w Olsztynie Drukuj
Wspominaliśmy już, iż nasza młodzież brała udział w wykładzie z biologii w ramach projektu unijnego realizowanego w naszej szkole. Nieco wcześniej młodzież uczestniczyła także w wykładzie z historii literatury...
25 września 2008 bieżącego roku, w auli wydziału humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbył się wykład doktora habilitowanego Sławomira Buryły, dotyczący sytuacji Żydów w Polsce na początku XX wieku. Wykładowca wspomniał o stosunkach Żydów z Polakami i innymi narodami. Opowiadał również o pisarzach pochodzenia żydowskiego, zaistniałych w Polsce i obecnie uważanych za jednych z najzdolniejszych twórców.
Temat wykładu zainteresował wiele osób, dlatego była bardzo duża frekwencja. Uczniowie słuchali wypowiedzi pana doktora z ogromną uwagą i skrupulatnie notowali interesujące informacje. Lekcja historii literatury, pod kierunkiem pana Sławomira Buryły, trwała godzinę, ale dała  nam więcej niż się spodziewaliśmy.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.