Projekt unijny dla uczniów TH i ZSZ Drukuj
Dnia 01 września 2008r. w Zespole Szkół w Pasłęku rozpoczęła się realizacja projektu pt.: "Podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych uczniów szkół zawodowych w celu zwiększenia szans na zatrudnienie na lokalnym i regionalnym rynku pracy we współpracy z pracodawcami". Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie: 9.2. Podniesienia atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

W projekcie weźmie udział 30 uczniów z ZSZ i TH. Projekt będzie realizowany przez I semestr roku szkolnego 2008/2009 i zakończy się konkursem na "Mistrza autoprezentacji". W ramach projektu uczniowie otrzymają 30 kompletów fachowych poradników i podręczników na temat rynku pracy oraz bezpłatny kurs obsługi kasy fiskalnej poprowadzony przez specjalistę z Ośrodka Kształcenia Ustawicznego przy Elbląskim Uniwersytecie Robotniczym w Elblągu. Ponadto odbędą się dwa wyjazdy edukacyjne, w tym jeden do Warszawy na Międzynarodowe Targi Pracy. Na terenie szkoły odbędą się spotkania z przedstawicielem Urzędu Pracy z Pasłęka oraz z pracodawcą. W trakcie zajęć psychologiczno-zawodowych uczniowie opracują ankietę skierowaną do pracodawców na
temat potrzeb i oczekiwań pracodawców względem przyszłych i obecnych pracowników. Odbędą się również zajęcia w języku angielskim i w pracowni komputerowej. Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów szkół zawodowych oraz ich pracodawców. Poprzez podniesienie kwalifikacji zawodowych zwiększą się szanse na zatrudnienie naszych uczniów na rynku pracy. Realizacja projektu cieszy się już dużym zainteresowaniem młodzieży.

9 Lipca 2020
Anatolia, Hieronim,