header image
Start
VII Turniej Muzyczny "Muzyka łączy pokolenia" Drukuj
wtorek, 11 czerwiec 2019
6 czerwca b.r., już po raz siódmy w Zespole Szkół w Pasłęku, odbył się Turniej Muzyczny „Muzyka łączy pokolenia”, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku. Tym razem uczestnicy zmagali się z muzyką z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. W tym roku dwie drużyny: seniorów z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Anna Majecka, Teresa Nasiadko, Hanna Olszak, Jadwiga Nadurska i Kazimiera Żurkiewicz) i juniorów z Zespołu Szkół w Pasłęku (Jakub Sułkowski, Michał Potrapeluk, Łukasz Wróbel, Kamila Markisz i Paulina Kogut) rywalizowały w siedmiu kategoriach muzycznych. Uczestnicy musieli m.in. rozpoznać utwór po melodii, podać wykonawcę piosenki, dośpiewać przerwany fragment znanych szlagierów czy też zaśpiewać wybraną piosenkę. Dodatkowo obie drużyny mogły powiększyć pulę swoich punktów odpowiadając na pytania organizatorów. Tym razem wygrała drużyna seniorów. Imprezę prowadziły dwie uczennice: Nikola Mendelewska i Kornelia Kazimierczuk. Na zakończenie spotkania, nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku wręczyła Pani dyrektor Elżbieta Wasiuk, a podziękowania na ręce organizatorów złożyła prezes PUTW Helena Mendelewska. W przyszłym roku odbędzie się ósma edycja, której hasłem przewodnim będzie muzyka z bajek i programów telewizyjnych.
Wyjazd na wykład z Wiedzy o Społeczeństwie Drukuj
poniedziałek, 08 czerwiec 2009
Festiwal-Nauki-2009---WOS
Dnia 28 maja 2009 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w "VII Bałtyckim Festiwalu Nauki" zorganizowanym na Politechnice Gdańskiej. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie pt.: "Kupą, Mości Panowie… czyli o tym jak budować koalicję w Radzie Unii Europejskiej". Zajęcie były bardzo interesujące. Pierwsza część wykładu poświęcona była zagadnieniom teoretycznym dotyczącym organizacji i działalności Unii Europejskiej.
Czytaj całość...
Wokół Comeniusa Drukuj
wtorek, 22 grudzień 2009
Jak już pisaliśmy, w roku szkolnym 2009/2010 nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu Comenius. Jest to wielostronny projekt partnerski realizowany w języku angielskim równocześnie w pięciu krajach: w Polsce, Hiszpanii, Finlandii, Irlandii oraz we Włoszech. Projekt zatytułowany jest "Sharing Our Space", a jego celem jest wzajemne poznawanie tradycji i kultury państw uczestniczących oraz wzbogacenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz technologią informacyjną. W projekcie biorą udział uczniowie klas pierwszych pod kierownictwem koordynatora szkolnego oraz specjalnie powołanego zespołu nauczycieli.
Czytaj całość...
"Mistrz prezentacji" Drukuj
piątek, 26 marzec 2010
Mistrz-Prezentacji
Z dniem 28.02.2010r. w Zespole Szkół w Pasłęku zakończyła się realizacja projektu pt.: "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna". W projekcie wzięło udział 48 ucz. w tym 41 ucz. klas III LO i 7 uczniów IV klasy Technikum Handlowego. W ramach realizacji projektu odbyły się zajęcia edukacyjne, w tym zaj. z języka polskiego, informatyki i psychoedukacyjne. Realizacja projektu miała na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności z jęz. polskiego, rozwój zainteresowań humanistycznych oraz kształtowanie doznań estetycznych.
Czytaj całość...
NOWA INWESTYCJA W ZESPOLE SZKÓŁ W PASŁĘKU Drukuj
środa, 30 czerwiec 2010
W dniu 30 czerwca 2010r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano umowę na realizację projektu w ramach unijnego programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś Priorytetowa 3 "Infrastruktura Społeczna". Podpisali ja Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Grzegorz Nowaczyk – członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, natomiast starostwo powiatowe reprezentowali: Starosta Powiatu Elbląskiego Sławomir Jezierski, Wicestarosta Powiatu Elbląskiego Maciej Romanowski i Skarbnik Powiatu Elbląskiego Edwarda Mazurkiewicz. Wartość projektu wynosi 1.655.762,14 zł., z czego dofinansowanie ze środków unijnych sięga 1.343.964 zł. Projekt "Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Pasłęku z przeznaczeniem na uruchomienie kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa" przewiduje przygotowanie gabinetów specjalistycznych do kształcenia zawodowego: recepcji, pokojów gościnnych z pełnym wyposażeniem, pełne zaplecze gastronomiczne, pracownie językowe i informatyczne.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 1087
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
15 Września 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albin, Budzigniew,
Maria, Nikodem
Do końca roku zostało 108 dni.