header image
Start
Koncert edukacyjno-profilaktyczny
newsy 2009/2010
czwartek, 10 grudzień 2009
Dnia 08 grudnia 2009r. w naszej szkole gościł znany muzyk rockowy Jarosław Wajk, były wokalista Oddziału Zamkniętego. "Jutro jest … wtedy pochylisz się nad sobą" – tak nazwał Jarek Wajk swoje widowisko publicystyczno–muzyczne, podczas którego opowiadał o tym, że narkotyki i alkohol to podróż w jedną stronę, że każdy eksperyment z narkotykami kończy się dramatem. Opowiedział też kilka historii z życia własnego i swoich przyjaciół. Słowa przeplatane muzyką spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony młodych ludzi, którzy uważnie słuchali opowieści o muzyce i życiu wykonawcy widziane z innej perspektywy.
Marzena Konupek
IV Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła"
Różne
wtorek, 08 grudzień 2009
Berzpieczeństwo-w-szkole-2009
4 grudnia w naszej szkole, odbyła się IV Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła". Podczas spotkania dr Elżbieta Zubrzycka – Prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, przedstawiła wykład pt. "Czy przyjaźń może być lekarstwem na agresję?". Podczas wykładu została poruszona taka kwestia, jak znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, a zaproszeni goście i uczniowie wypełnili test sprawdzający zdolność bycia prawdziwym przyjacielem.
Czytaj całość...
Wykład otwarty - Patriotyzm i założycielskie teksty polskości
Różne
poniedziałek, 07 grudzień 2009
Wykład-prof.-Nowosielskiego
Dnia 30 listopada 2009 roku w ramach projektu "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna", współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, uczniowie klas maturalnych i klas drugich humanistycznych mieli zaszczyt uczestniczyć w wykładzie na temat: "Patriotyzm i założycielskie teksty polskości". Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Kazimierza Nowosielskiego - profesora Uniwersytetu Gdańskiego.
Czytaj całość...
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
różne konkursy
środa, 02 grudzień 2009
PCK-2009
28 listopada 2009r. w Elblągu odbyła się kolejna Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowana przez Zarząd PCK w Elblągu. Udział w olimpiadzie wzięło dwoje uczniów naszej szkoły: Agnieszka Kupryjaniuk z klasy Ic LO i Wojciech Ignasz z klasy IIa LO, którzy wcześniej wygrali szkolny etap konkursu. W Olimpiadzie wzięło udział około 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Elbląga i powiatu elbląskiego. Agnieszka Kupryjaniuk osiągnęła sukces i zajęła wysokie IV miejsce. Opiekunami uczniów była pani Marzena Konupek.
Nasz sukces i podróż do Brukseli
różne konkursy
piątek, 27 listopad 2009
Polska-pod-gwiaździstym-sztandarem-2009
20 listopada 2009 roku w auli III LO w Elblągu odbył się etap okręgowy konkursu "Polska pod gwiaździstym sztandarem", będącym testem z zakresu historii Polski oraz wiedzy z zakresu Unii Europejskiej. Organizatorami konkursu byli: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Kurski, senator RP Sławomir Sadowski i poseł RP Leonard Krasulski.
Czytaj całość...
Wyjazd do teatru na "Skrzypka na dachu"
Wyjazdy i wycieczki
niedziela, 08 listopad 2009
Pani Magdalena Bała zaprasza na wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl "Skrzypek na dachu. Musical jest adaptacją książki Szolema Alejchema, opowiadającą o losach żydowskiej rodziny, skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji. "Skrzypek na dachu" jest także obrazem przemian, upadania tradycji, o której tak wiele się mówi i która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. To także jeden z niewielu musicali, w którym w piękny, dowcipny, liryczny i dramatyczny zarazem sposób mówi się o podstawowych wartościach życia i przemijaniu.
Czytaj całość...
Konkurs recytatorski "Poezja Juliusza Słowackiego"
różne konkursy
niedziela, 08 listopad 2009
Obraz
23 października 2009r. w bibliotece Klubu Garnizonowego w Braniewie odbył się konkurs recytatorski "Poezja Juliusza Słowackiego". Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie twórczości poety, uczczenie 200 rocznicy urodzin artysty w ramach Roku Juliusza Słowackiego. 21 uczniów z gimnazjów i ze szkół średnich z Braniewa, Płoskini, Ornety, Pieniężna i Pasłęka przygotowało i zaprezentowało wybrane utwory. Rada artystyczna w składzie: Jolanta Mienicka – przewodnicząca, Mieczysława Stepnowska, Dorota Dawidziuk przyznała, że poziom konkursu był bardzo wysoki.
Czytaj całość...
Wizja rozwoju województwa - wykład Jacka Protasa
Różne
niedziela, 08 listopad 2009
30 października w pasłęckiej sali kinowej odbył się wykład pana Jacka Protasa - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, którego mogli wysłuchać uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku. Tematem spotkania była wizja rozwoju województwa w kontekście zadań przypadających na lata 2007-2013. Pan Jacek Protas wykładał o zadaniach samorządu i sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, a także o walorach naszego regionu. Jednak większość prelekcji poświęcił na przedstawienie informacji o kierunkach rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego, realizowanych od 2007 r.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1001 - 1008 z 1073
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
21 Kwietnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.