header image
Start
VI Akcja Honorowego Krwiodawstwa już za nami!
Krwiodawstwo i Wolontariat
piątek, 23 październik 2009
krwiodawstwo-2009
23 października 2009r. już po raz szósty odbyła się w naszej szkole Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Pełnoletni uczniowie oddawali krew, którą pobierały panie pielęgniarki z Placówki Terenowej w Pasłęku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Krew oddały 22 osoby (tj. prawie 10 litrów), mniej niż w roku poprzednim, co spowodowane było tym, iż wielu naszych uczniów wzięło udział w akcji poboru krwi, organizowanej 11 września w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pasłęku (okres między jednym a drugim oddaniem krwi wynosi 2 miesiące dla mężczyzn i 3 miesiące dla kobiet).
Czytaj całość...
"Wrzesień 1939 w poezji i w prozie" - etap powiatowy
różne konkursy
piątek, 23 październik 2009
Konkurs-recytatorski
Dnia 23 października 2009 roku odbył się powiatowy etap konkursu recytatorskiego "Wrzesień 1939 w poezji i w prozie", który został objęty honorowym patronatem przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Organizatorami powiatowego etapu konkursu były: pani Dorota Ćwik i pani Emilia Kołecka-Duda. Celem spotkania było uczczenie 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Funkcję przewodniczącej jury pełniła pani Barbara Gołąbek - dyrektor Biblioteki Publicznej w Pasłęku, a członkami były: pani Barbara Budkiewicz - kierownik Biblioteki pedagogicznej w Pasłęku oraz pani Iwona Wacura - instruktor z Pasłęckiego Ośrodka Kultury.
Czytaj całość...
Medal i podziękowanie dla naszej szkoły!
Krwiodawstwo i Wolontariat
środa, 21 październik 2009
Nagroda-PCK-2009
21 października 2009r. w Elblągu odbyła się Rejonowa Konferencja Zarządu PCK. Podczas spotkania wręczano m.in. medale pamiątkowe i podziękowania dla szkół i koordynatorów akcji za propagowanie honorowego krwiodawstwa. Zespół Szkół w Pasłęku otrzymał medal pamiątkowy za najlepszy wynik w rejonie w VI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie "Młoda Krew Ratuje Życie",
Czytaj całość...
Wyjazd na Targi Pracy i Przedsiębiorczości
Projekty EFS 2009/2010
środa, 21 październik 2009
W dniu 15.10.2009 r. w ramach projektu unijnego "Podniesienie poziomu języka angielskiego zawodowego szansą na rozwój zawodowy uczniów" grupa uczniów klas II, III, IV Technikum Handlowego z Zespołu Szkół w Pasłęku, wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki. W trakcie wyjazdu młodzież naszej szkoły mogła zwiedzić Sejm i Senat. Mimo niesprzyjającej aury, wyjazd należał do niezwykle udanych i pozwolił zdobyć nowe wiadomości. Za pomoc w zorganizowaniu wycieczki chcielibyśmy podziękować panu Senatorowi Sławomirowi Sadowskiemu.
Wykłady na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie
Projekty EFS 2009/2010
środa, 21 październik 2009
Obraz
17 października 2009r. grupa osób uczestniczących w projekcie "Sukces maturalny młodzieży powiatu elbląskiego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych szansą zrealizowania planów życiowych" udała się na Wydział Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Powitał nas prof. dr hab. Tadeusz Korniak z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody. Mieliśmy ogromny zaszczyt uczestniczyć w wykładzie profesora, który przybliżył zagadnienia "wędrówek roślin", czyli sposobów ich rozprzestrzeniania się w środowisku.
Czytaj całość...
Zwierzęta Warmii i Mazur - lekcja w Muzeum Przyrody w Olsztynie
Wyjazdy i wycieczki
środa, 21 październik 2009
Obraz
9 października 2009 roku, o godzinie 8:00, pod opieką pani E. Rogalskiej i pani M. Puławskiej, klasa 2d oraz pięciu uczniów z 2e, wyruszyło na jednodniową wycieczkę do Olsztyna. Celem naszej wyprawy było Muzeum Przyrody. Drogę do Olsztyna umilał nam komfortowy autokar i radosne samopoczucie młodzieży. Po ok. dwugodzinnej podróży dotarliśmy do gmachu muzeum.
Czytaj całość...
Wyjazd do kina na "Dzieci Ireny Sendlerowej"
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 15 październik 2009
Drzewko-Ireny-Sendlerowej
8 października 2009 roku pod opieką pani Magdaleny Bała i Elżbiety Czerskiej wyruszyliśmy do Multikina aby obejrzeć film biograficzny, pt. "Dzieci Ireny Sendlerowej". Obraz przedstawia wojenne losy tytułowej bohaterki, która pomagała Żydom jeszcze przed powstaniem warszawskiego getta. Pracując w ośrodku pomocy społecznej, dysponowała przepustką do getta, gdzie rozpoczęła akcję przemycania dzieci żydowskich na stronę aryjską. Z pomocą wielu innych osób umieszczała je w domach polskich rodzin, w domach dziecka i w domach zakonnych. Po aresztowaniu przez Gestapo w 1943 r. była przesłuchiwana i torturowana. Została skazana na karę śmierci, której uniknęła dzięki pomocy Rady Pomocy Żydom "Żegota", która przekupiła niemieckich strażników.
Czytaj całość...
Dzień Nauczyciela 2009
Różne
środa, 14 październik 2009
Dzień-Nauczyciela-2009
Dnia 14 października 2009 roku jak w wielu innych szkołach obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej - inaczej nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na której padło wiele ciepłych słów zarówno ze strony naszych uczniów, jak też dyrekcji oraz zaproszonych gości. A byli to goście nie byle jacy: Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pasłęk - pan Stanisław Paździor, Wicestarosta powiatu elbląskiego - pan Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka - pan Wiesław Śniecikowski, Prezes ZNP Pasłęk -pan Kazimierz Jacek, Komendant Policji Pasłęk - pan Edward Szydłowski, Przewodniczący Rady Rodziców - pan Henryk Żukowski.
Akademię uświetnił występ młodzieży z klasy III b pod kierownictwem pani Moniki Kozakiewicz.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1025 - 1032 z 1083
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
23 Sierpnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Apolinary,
Benicjusz, Filip,
Laurenty, Sulirad,
Walerian, Waleriana,
Zacheusz
Do końca roku zostało 131 dni.