header image
AKTUALNOŚCI
Finał Internetowego Konkursu Matematycznego
różne konkursy
wtorek, 08 czerwiec 2010
Konkurs-PWSZ-2010
W bieżącym roku szkolnym odbyła się druga edycja Internetowego Konkursu Matematycznego, organizowanego przez PWSZ w Elblągu oraz W-MODN w Elblągu. Konkurs rozpoczął się w marcu i przebiegał w czterech etapach, w przypadku trzech pierwszych - na każdym poziomie zadaniem ucznia było rozwiązanie zadań przez Internet. Pierwsze dwa etapy uczniowie mogli rozwiązywać w domu, natomiast trzeci - odbywał się w szkole, w pracowni informatycznej. Warto nadmienić, iż w każdej turze uczestnik miał określony czas na rozwiązanie zadań. Etap IV, finałowy odbył się 1 czerwca w PWSZ w Elblągu. Uczniowie rozwiązali test wyboru, który tworzyło 25 zadań obejmujących zagadnienia z matematyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Maksymalnie można było zdobyć 100 pkt.
Czytaj całość...
W studenckim świecie...
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 08 czerwiec 2010
VIII-Bałtycki-Festiwal-Nauki
28 maja 2010, zanim nasi koledzy pojawili się w szkole, wyruszyliśmy do Gdańska, aby wziąć udział w VIII Bałtyckim Festiwalu Nauki, który był organizowany na Uniwersytecie Gdańskim. Na wykłady, oprócz uczniów klas humanistycznych (I b, II b i II c), wybrali się miłośnicy historii z klasy I a. Tym licznym i sympatycznym gronem opiekowały się panie: Magdalena Bała, Elżbieta Czerska i Katarzyna Panimasz. Naszym celem był udział w zajęciach na katedrach historii i prawa. Najpierw wysłuchaliśmy wykładu mgr Piotra Kurpiewskiego pt. "Film socrealistyczny - tak poważny, że aż śmieszny", który był ilustrowany fragmentami filmów z lat 1949-1954. Oprócz wiedzy na temat rodzajów filmów produkowanych w okresie socrealizmu, sylwetek reżyserów i aktorów, zobaczyliśmy też kroniki filmowe, które wzbudziły na sali salwy śmiechu. Zajęcia na Wydziale Historycznym zakończył konkurs - przy dużym aplauzie publiczności uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści wykładu.
Czytaj całość...
Drugi Etap Konkursu z Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
różne konkursy
wtorek, 08 czerwiec 2010
2 czerwca 2010 komisja konkursu - p. dyrektor Katarzyna Panimasz, p. Iwona Traczewska-Kubiak, p. Jolanta Sokołowska oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Justyna Cichocka i Michał Koszyk wybrali najlepsze prezentacje multimedialne przygotowane na konkurs. Wszystkie prace konkursowe były atrakcyjne i ciekawe, jednak najlepszymi okazały się prace przygotowane przez klasy: 1b, 1a i 2b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!! Tak jak informowaliśmy, drugi etap konkursu to quiz, w którym wezmą udział 3-osobowe drużyny z wyróżnionych klas. Odbędzie się on 23 czerwca. Już od dziś na stronie dostępne są pytania konkursowe. Wszystkich pytań jest 336, do drugiego etapu jury wybierze tylko część z nich, jednakże by wygrać w finale i "zgarnąć" główną nagrodę należy przygotować się do nich wszystkich. Życzymy powodzenia i owocnej pracy!!! Komisja konkursu.
Czytaj całość...
Wyniki Szkolnego Konkursu Bibliotecznego!
różne konkursy
poniedziałek, 31 maj 2010
Konkurs-Biblioteczny-2010
W czwartek 27 maja odbył się Szkolny Konkurs "Historia książki, biblioteki i literatury polskiej". Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy, składający się z 40 pytań z podanego zakresu. Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Izabela Bracka (I b) – 47 / 51 p. – wygraną jest mp4
II miejsce – Monika Chojecka (II b) – 36 / 51 p.
III miejsce – Monika Rzymska (II e) – 34 / 51 p.
Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego. Zwycięzcom gratulują organizatorzy konkursu - Beata Łuczyńska-Pyra i Tomasz Rozenbajgier.
Przytulisko
różne konkursy
piątek, 28 maj 2010
Przytulisko
Od dnia 17.05 do 21.05.2010 w naszej szkole trwał międzyklasowy konkurs pt: "Dzień bez pytania", na zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt przytuliska prowadzonego przez stowarzyszenie obrońców praw zwierząt w Pasłęku im. Św. Franciszka z Asyżu. Młodzież ogółem zebrała 114,8 kg żywności (karma sucha, karma w puszkach, makaron, ryż i kaszę). W konkursie zwyciężyła klasa 1D o nachyleniu Bezpieczeństwo Publiczne, klasa Pani Sylwii Janiszewskiej zgromadziła 44.9kg żywności. Dzielnie dotrzymywała im kroku klasa 1A,która uzbierała niewiele mniej, bo aż 34,4kg. Na zwycięzców czeka nagroda! Wybór dnia, w którym będą mogli odpocząć od sprawdzianów i odpowiedzi ustnych na poszczególnych lekcjach.
Czytaj całość...
KONKURS - "Ścisły umysł roku 2010" - VI 2010 r.
Projekty EFS 2009/2010
środa, 19 maj 2010
Dla uczestników zajęć pozalekcyjnych z geografii, fizyki, biologii, chemii i matematyki:
- I etap - prace pisemne na wybrany temat w danej dziedzinie. Z każdego przedmiotu wyłonionych zostanie po 2 finalistów.
- II etap - prezentacje multimedialne finalistów na auli. Więcej informacji u nauczycieli prowadzących zajęcia.
Zwycięzcy otrzymają dyplomy i cenne nagrody: I miejsce - dysk zewnętrzny, II miejsce - MP4, III miejsce - radiomagnetofon.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Matura próbna 2010
różne konkursy
środa, 19 maj 2010
Dnia 21.05.2010r. o godz. 8:00 odbędzie się konkurs – MATURA PRÓBNA Z MATEMATYKI. W konkursie wezmą udział wszyscy uczniowie klas II, w tym uczestnicy zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki (grupy I-V). Konkurs trwać będzie 120 minut. Polegać będzie na rozwiązaniu arkusza maturalnego zawierającego zadania egzaminacyjne sprawdzające rozumienie pojęć i umiejętność ich zastosowania w życiu codziennym oraz zadań o charakterze problemowym. Zadania egzaminacyjne obejmują zakres wymagań dla poziomu podstawowego. Zwycięzcy uczestnicy projektu otrzymają dyplomy i cenne nagrody: I miejsce - MP4, II miejsce – kalkulator + pendrive, III miejsce - kalkulator + pendrive.
Czytaj całość...
Global Grammar Competition
różne konkursy
środa, 19 maj 2010
Global Grammar Competition - Wydawnictwo Cambridge University Press ogłasza konkurs online ze znajomości gramatyki. Zwycięzca wyjedzie do Cambridge na dwutygodniowy kurs języka angielskiego w szkole Bell. Wymagania - wiek powyżej 16 lat i zamiłowanie do gramatyki. W konkursie można brać udział do końca czerwca 2010, a w lipcu ogłoszony zostanie zwycięzca. Wszystkich, którzy chcą zapoznać się z zasadami Global Grammar Competition i spróbować własnych sił, zapraszamy na www.cambridge.org/elt/grammarcompetition.
<< Start < Poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1057 - 1064 z 1188
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
4 Sierpnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arystarch,
Dominik, Maria,
Mironieg, Protazy
Do końca roku zostało 150 dni.