header image
AKTUALNOŚCI
III etap Konkursu Matematycznego
różne konkursy
czwartek, 15 kwiecień 2010
W dniu 20 kwietnia 2010r. w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się (internetowy) III etap tego konkursu. Zgodnie z zapisem w Regulaminie – Przebieg Konkursu w roku 2009/10 nadzór nad tą częścią będą sprawować nauczyciele w szkołach (chodzi o zapewnienie samodzielności pracy). Rozwiązać trzeba będzie 20 zadań w czasie 40 minut. Do finału stacjonarnego, który odbędzie się 1 czerwca 2010r. zakwalifikuje się 80 osób (zwiększyliśmy liczbę o 30 w związku z dużym zainteresowaniem przez uczniów). O zakwalifikowaniu zadecyduje liczba punktów uzyskana w III etapie, a przy równej liczbie punktów czas rozwiązania tego etapu. Nasi uczniowie, którzy zakwalifikowali się to III etapu konkursu: Magdalena Zienowicz, Wojciech Ignasz, Andrzej Huk, Michał Koszyk, Tomasz Rybicki, Joanna Terebus, Damian Dańczyszyn, Agnieszka Łozińska, Anna Konopka, Michał Kubaszek.
"Wypromuj swoją Małą Ojczyznę"
różne konkursy
czwartek, 15 kwiecień 2010
Zapraszamy Was do udziału w konkursie: "Wypromuj swoją Małą Ojczyznę". Został on przygotowany przez parlamentarzystów z różnych regionów. Celem tego konkursu jest ukazanie możliwości rozwoju gospodarczo-turystycznego "Małych Ojczyzn" (sołectw, gmin, powiatów, regionów) oraz ich bogactwa, piękna i różnorodności. Konkurs ten to swoistego rodzaju sprawdzian Waszej kreatywności w kształtowaniu wizerunku miejsca zamieszkania i pogłębiania ich wiedzy na temat regionu, a także konstruktywne budowanie poczucia własnej tożsamości i więzi lokalnych. Nagrodzone prace uczniów będą miały szansę zaistnienia w Parlamencie Europejskim. Przyczyni się to do popularyzacji regionów w kraju i za granicą. Polska jest słabo znana nam samym, a dla turystów z zagranicy jesteśmy wciąż egzotyczną ciekawostką. Socjolodzy podkreślają, iż jesteśmy dużym, europejskim krajem, o którym wiadomo najmniej. Dziennikarze zwracają uwagę, że sposób promocji naszej ojczyzny był dotąd zbyt jednostronny – ludowe tańce, stroje oraz "jadło".
Czytaj całość...
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
newsy 2009/2010
poniedziałek, 12 kwiecień 2010
Żałoba-narodowa
Dzień 10 kwietnia 2010 roku już na zawsze pozostanie dla Polaków dniem smutku i zadumy po tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Pierwszej Damy RP Marii Kaczyńskiej i wielu polityków. Salomon powiedział: "Lepiej jest iść do domu żałoby niż do domu wesela, bo w tamtym jest koniec każdego człowieka i człowiek żyjący bierze to sobie do serca. Lepszy jest smutek niż śmierć, bo gdy smutek jest na twarzy, serce staje się lepsze".
Czytaj całość...
Żałoba narodowa
newsy 2009/2010
niedziela, 11 kwiecień 2010
Obraz
W związku z tragedią pod Smoleńskiem i żałobą narodową, która obowiązuje do 16.04.2010r. odwołane zostały wszystkie imprezy artystyczne. Dlatego też informujemy, że planowany na 14 kwietnia wyjazd do Warszawy jest nieaktualny. Informacji w tej sprawie udziela p. Magdalena Bała.
Zaproszenie na wyjazd do teatru
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 09 kwiecień 2010
Wyjazd do Warszawy na zajęcia w muzeum i do Studio Buffo odbędzie się 14 kwietnia (środa) o godzinie 5:45. W Warszawie po zajęciach w Zamku Królewskim został zaplanowany czas wolny, przedstawienie kończy się ok. 18:30 (powrót godz. 23:00).
Dodatkowych informacji udziela p. Magdalena Bała.
Zaproszenie na wycieczkę
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 08 kwiecień 2010
WYCIECZKA DLA HUMANISTÓW i nie tylko. Zgłoszenia do końca kwietnia. ŚW. LIPKA - GIERŁOŻ (termin do ustalenia maj - czerwiec). Wcześnie rano zbiórka przed szkołą i wyjazd. Zwiedzanie: Św. Lipka – Sanktuarium Maryjne ze słynnymi organami, przejazd do Gierłoży: Wilczy Szaniec - zwiedzanie z przewodnikiem – zamaskowane miasteczko w lesie, dawna kwatera Hitlera, Stoczek Klasztorny – Sanktuarium Maryjne, miejsce więzienia Kardynała Wyszyńskiego. Powrót na miejsce zbiorki w godzinach popołudniowych. Cena: 65 zł.
Magdalena Bała
Konkurs na prezentację multimedialną rozstrzygnięty!
różne konkursy
czwartek, 08 kwiecień 2010
Konkurs-na-prezentację
Dnia 31.03.2010 r. odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu biblioteki szkolnej na przygotowanie prezentacji multimedialnej na dowolny temat związany z literaturą. Organizatorami konkursu byli p. Beata Łuczyńska-Pyra i p. Tomasz Rozenbajgier. Uczniowie przygotowali prace niezwykle ciekawe, barwne, pomysłowe, z elementami muzyki i humoru, dlatego wybór najlepszej nie był łatwy. Komisja oceniała także stronę techniczną oraz przejrzystość wykonanych prezentacji.
Konkurs-na-prezentację
Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła uradowanym laureatom pani wicedyrektor Katarzyna Panimasz. A oto wyniki konkursu: I miejsce zdobyła Justyna Chmiel z klasy III d za przygotowanie prezentacji pt. "Frazeologia w literaturze", II miejsce zajęły Patrycja Posiewka i Katarzyna Srebrnik z klasy II b za przygotowanie prezentacji pt. "Pamiętajcie o ogrodach", III miejsce zajęły Monika Chojecka i Hanna Gierczak z klasy II b za przygotowanie prezentacji pt. "Motyw tańca w literaturze". Wyróżnienie otrzymał Mateusz Konopka z klasy I c za przygotowanie prezentacji pt. "Średniowiecze w literaturze". Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Beata Łuczyńska-Pyra, Tomasz Rozenbajgier
Miłość, zazdrość, walka, kariera, pieniądze - "Lalka" w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 26 marzec 2010
Lalka
W niedzielę, 7 marca 2010 roku, mieliśmy przyjemność obejrzeć "Lalkę" Bolesława Prusa w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Przedstawienie było musicalowym debiutem. Ta wersja powieści Bolesława Prusa, zaproponowana nam przez Wojciecha Kościelniaka, okazała się strzałem w dziesiątkę. Większość z nas z zainteresowaniem obejrzało to wydarzenie sceniczne. Ze względu na wielość wątków i złożoną fabułę akcji spektakl trwał 3,5 godziny, a i tak nie ujął całej treści "Lalki". Nie było to też zamierzeniem reżysera, który chciał się skupić na głównych motywach dzieła, więc w centrum uwagi znaleźli się -Izabela Łęcka, Stanisław Wokulski i Ignacy Rzecki.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1081 - 1088 z 1188
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
3 Sierpnia 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
August, Augusta,
Krzywosąd, Lidia,
Nikodem, Symeon,
Szczepan
Do końca roku zostało 151 dni.