header image
AKTUALNOŚCI
Wymiana
Różne
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Wymiana-2009
19 uczniów z naszej szkoły pracowało nad projektem pod nazwą "Europa to my" realizowanego w dniach 14-20 listopada. W projekcie oprócz młodzieży z powiatu elbląskiego udział brała także 37-osobowa grupa młodych ludzi mieszkających w Itzehoe i Glückstadt (powiat Steinburg).
Oficjalnego otwarcia programu dokonał wicestarosta elbląski Maciej Romanowski w auli Zespołu Szkół w Pasłęku o godz. 9:00 w dniu 16 listopada. Koordynatorami projektu ze strony niemieckiej są Susanne Senftleben, Jasper Kock i Jan-Philip Horns, zaś ze strony polskiej Beata Pierlejewska, Danuta Kosobudzka i Marek Murdzia.
Czytaj całość...
Wojewódzki Konkurs Historyczny
Wojewódzki Konkurs Historyczny "Stosunki polsko-krzyżackie od XIII do XVI wieku" dla młodzieży gimnazjalnej
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Z okazji 600 - lecia bitwy grunwaldzkiej nasza szkoła, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pasłęku, jako jedyna placówka w regionie nosząca imię Bohaterów Grunwaldu, organizuje Wojewódzki Konkurs Historyczny "Stosunki polsko-krzyżackie od XIII do XVI wieku" dla młodzieży gimnazjalnej. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Małgorzata Bogdanowicz – Bartnikowska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem z Państwa strony. W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu oraz informujemy, że do 21.12.2009r. należy odesłać drogą mailową na adres podany w regulaminie potwierdzenie udziału w konkursie oraz ilość uczniów uczestniczących w etapie szkolnym. Szkoły, które potwierdzą udział w konkursie, otrzymają do 14.01.2010r. drogą elektroniczną test do przeprowadzenia eliminacji szkolnych.
Czytaj całość...
Dziękujemy...
newsy 2009/2010
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Choinka-2009
Dnia 18.12.2009r. odbyła się choinka dla dzieci pracowników szkoły. Przedstawienie - inscenizację baśni p.t. "Księżniczka na ziarnku grochu" przygotowała młodzież z klas Ia, Ib i IIIth pod opieką pań: Magdaleny Bała, Doroty Ćwik i Emilii Kołeckiej-Duda. Uczniowie wykonali piękną dekorację. Przygotowali konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Atmosfera stworzona przez prowadzącą Karolinę Bołdysz sprzyjała zabawie. Uczestnicy choinki byli bardzo zadowoleni a uśmiech na ich twarzach świadczył o szczerej radości.
Rodzice wyrażają gorące podziękowania młodzieży i nauczycielom, którzy przygotowali imprezę choinkową.
Czytaj całość...
Koncert edukacyjno-profilaktyczny
newsy 2009/2010
czwartek, 10 grudzień 2009
Dnia 08 grudnia 2009r. w naszej szkole gościł znany muzyk rockowy Jarosław Wajk, były wokalista Oddziału Zamkniętego. "Jutro jest … wtedy pochylisz się nad sobą" – tak nazwał Jarek Wajk swoje widowisko publicystyczno–muzyczne, podczas którego opowiadał o tym, że narkotyki i alkohol to podróż w jedną stronę, że każdy eksperyment z narkotykami kończy się dramatem. Opowiedział też kilka historii z życia własnego i swoich przyjaciół. Słowa przeplatane muzyką spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony młodych ludzi, którzy uważnie słuchali opowieści o muzyce i życiu wykonawcy widziane z innej perspektywy.
Marzena Konupek
IV Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła"
Różne
wtorek, 08 grudzień 2009
Berzpieczeństwo-w-szkole-2009
4 grudnia w naszej szkole, odbyła się IV Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła". Podczas spotkania dr Elżbieta Zubrzycka – Prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, przedstawiła wykład pt. "Czy przyjaźń może być lekarstwem na agresję?". Podczas wykładu została poruszona taka kwestia, jak znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, a zaproszeni goście i uczniowie wypełnili test sprawdzający zdolność bycia prawdziwym przyjacielem.
Czytaj całość...
Wykład otwarty - Patriotyzm i założycielskie teksty polskości
Różne
poniedziałek, 07 grudzień 2009
Wykład-prof.-Nowosielskiego
Dnia 30 listopada 2009 roku w ramach projektu "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna", współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, uczniowie klas maturalnych i klas drugich humanistycznych mieli zaszczyt uczestniczyć w wykładzie na temat: "Patriotyzm i założycielskie teksty polskości". Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Kazimierza Nowosielskiego - profesora Uniwersytetu Gdańskiego.
Czytaj całość...
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
różne konkursy
środa, 02 grudzień 2009
PCK-2009
28 listopada 2009r. w Elblągu odbyła się kolejna Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowana przez Zarząd PCK w Elblągu. Udział w olimpiadzie wzięło dwoje uczniów naszej szkoły: Agnieszka Kupryjaniuk z klasy Ic LO i Wojciech Ignasz z klasy IIa LO, którzy wcześniej wygrali szkolny etap konkursu. W Olimpiadzie wzięło udział około 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Elbląga i powiatu elbląskiego. Agnieszka Kupryjaniuk osiągnęła sukces i zajęła wysokie IV miejsce. Opiekunami uczniów była pani Marzena Konupek.
Nasz sukces i podróż do Brukseli
różne konkursy
piątek, 27 listopad 2009
Polska-pod-gwiaździstym-sztandarem-2009
20 listopada 2009 roku w auli III LO w Elblągu odbył się etap okręgowy konkursu "Polska pod gwiaździstym sztandarem", będącym testem z zakresu historii Polski oraz wiedzy z zakresu Unii Europejskiej. Organizatorami konkursu byli: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Kurski, senator RP Sławomir Sadowski i poseł RP Leonard Krasulski.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1113 - 1120 z 1188
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
5 Lipca 2020
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Antoni, Bartłomiej,
Filomena, Jakub,
Karolina, Michał,
Przybywoj, Szarlota,
Wilhelm
Do końca roku zostało 180 dni.