header image
AKTUALNOŚCI
Międzynarodowe spotkanie koordynatorów Comenius w naszej szkole
Comenius
czwartek, 29 kwietnia 2010
comenius
W dniach 12- 15 kwietnia 2010r. gościliśmy naszych partnerów z Finlandii, Hiszpanii, Irlandii i Włoch. Podczas spotkań została wybrana okładka drugiego DVD z projektami uczniów, podjęto również decyzje dotyczące dalszej pracy oraz kolejnych spotkań międzynarodowych. Pierwszego dnia spotkania, czyli 12 kwietnia 2010 r. nasi goście oraz nauczyciele naszej szkoły spotkali się z wicestarostą Maciejem Romanowskim, który zapewnił o swojej przychylności dla dalszej współpracy międzynarodowej. Wizyta państw partnerskich przypadła niestety na trudny czas żałoby narodowej w związku z tragedią pod Smoleńskiem. Nasi goście wielokrotnie wyrazili swoje współczucie dla całego narodu Polskiego.
Czytaj całość...
Spektakl teatralny pt. "Jeśli nadejdzie jutro..."
newsy 2009/2010
czwartek, 29 kwietnia 2010
jeśli-nadejdzie-jutro
W dniu 21.04.2010 w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru Greckiego Katharsis z Krakowa, którzy przedstawili spektakl teatralny pt. "Jeśli nadejdzie jutro...". W spektaklu poruszone zostały tematy profilaktyczne takie jak: pułapki narkotyków, "dopalaczy", powody sięgania po substancje niedozwolone, dokonywanie niewłaściwych wyborów. Podczas przedstawienia uczniowie usłyszeli historię dwójki młodych ludzi Ani i Michała. Ania jest bardzo zdolna, planuje studiować architekturę, Michał marzy o karierze adwokata.
Czytaj całość...
Dzień Otwarty 2010
newsy 2009/2010
czwartek, 29 kwietnia 2010
dzień-otwarty-2010
Dnia 20 kwietnia odbył się dzień otwarty w naszej szkole. Uczniowie gimnazjów zostali powitani przez dyrekcję szkoły. Poznali ofertę kształcenia przygotowaną na rok szkolny 2010/2011, która obejmuje pięć nachyleń w liceum ogólnokształcącym (politechniczne, humanistyczno-dziennikarskie, przyrodniczo-medyczne, sportowo-taneczne, bezpieczeństwo publiczne), w technikum proponujemy kierunki: technik logistyk i technik handlowiec oraz zasadniczą szkołę zawodową. A następnie mieli okazję poznać naszą szkołę widzianą oczami uczniów – na auli zaprezentowano film przygotowany przez Pawła Galikowskiego (klasa IIIa) oraz Asię Terebus (klasa Ia). Młody reżyser przestawił fragmenty lekcji, przerwy oraz zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania uczniów.
Czytaj całość...
Pasłęk i okolice - historia i przyroda w obiektywie
różne konkursy
czwartek, 29 kwietnia 2010
Panie Magdalena Bała oraz Emilia Rogalska zapraszają do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym "Pasłęk i okolice – historia i przyroda w obiektywie" na rok szkolny 2009/2010. Cele konkursu: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów, popularyzowanie polskiej przyrody, tradycji i zabytków jako wartości ponadnarodowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą i etnografią, aktywizacja miłośników sztuk pięknych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.
Czytaj całość...
Znamy zwycięzców konkursu historycznego KRĄG!!!
różne konkursy
środa, 28 kwietnia 2010
Krąg-2010
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "KRĄG" jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Konkurs jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Celem konkursu jest: popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie (w aspekcie historycznym i współczesnym), propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych oraz aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.
Czytaj całość...
Drugie miejsce na Konkursie Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim
różne konkursy
środa, 28 kwietnia 2010
konkurs-wiedzy-o-regionie
10 kwietnia odbył się III Konkurs Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem turnieju jest Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a patronat nad imprezą sprawuje Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno-politycznym regionu warmińsko-mazurskiego oraz promowanie wiedzy o regionie. Tematyka konkursu obejmuje w zasadzie wszechstronną wiedzę dotyczącą naszego regionu (obejmuje zagadnienia z społeczno-politycznej historii regionu Warmii i Mazur (po 1945 r.), transformacji polskiego systemu politycznego w wymiarze regionalnym i lokalnym, regionalnej administracji rządowej, samorządu terytorialnego, współczesnej regionalnej sceny politycznej, jak również kontaktów zagranicznych samorządu województwa warmińsko-mazurskiego). Zadania konkursowe uwzględniają także strategię rozwoju województwa, walory geograficzno-przyrodnicze regionu warmińsko-mazurskiego oraz współczesne problemy regionu warmińsko-mazurskiego.
Czytaj całość...
Zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA
różne konkursy
środa, 28 kwietnia 2010
Tęcza-2010
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza" jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Tematem tegorocznej VII edycji konkursu był "Świat malowany słońcem". Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Celem konkursu jest: popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych. Wartością nadrzędną jest propagowanie polskiej przyrody, tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych. Zwycięzcą konkursu w naszej szkole został Łukasz Sienkiewicz uczeń klasy IIIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!
Pożegnanie Macieja Płażyńskiego
newsy 2009/2010
wtorek, 20 kwietnia 2010
Pożegnanie-Marszałka
"A jeśli droga otwarta do nieba, tym co służą Ojczyźnie...". Dnia 19 kwietnia 2010 r. młodzież naszej szkoły i mieszkańcy Pasłęka oddali hołd Maciejowi Płażyńskiemu. W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów głos zabrał dyrektor szkoły pan Edward Skalij, który takimi słowami pożegnał Pana Marszałka: "Będąc w drodze z tragicznej ziemi smoleńskiej do miejsca wiecznego spoczynku, po raz ostatni odwiedzasz swoją szkołę. Już nie weźmiesz udziału w kolejnym zjeździe absolwentów liceum, nie spotkasz się z kolegami, koleżankami ze swojej klasy, nie porozmawiasz z nauczycielami, którzy Cię uczyli. Żegna Cię dzisiaj cała społeczność szkolna, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, dyrekcja szkoły, władze powiatu elbląskiego i mieszkańcy naszego miasta. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i historii szkoły. Żegnaj Panie Marszałku, spoczywaj w pokoju." Księża Piotr Miśkowicz i Jakub Wydra odmówili modlitwę za pogrążonych w żałobie i poświęcili ciało świętej pamięci Macieja Płażyńskiego, a uczestnicy tej podniosłej uroczystości złożyli kwiaty.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1121 - 1128 z 1236
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
2 Sierpnia 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
Borzysława, Gustaw,
Ilia, Karina, Maria,
Stefan
Do końca roku zostało 152 dni.