header image
AKTUALNOŚCI
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
newsy 2009/2010
poniedziałek, 12 kwietnia 2010
Żałoba-narodowa
Dzień 10 kwietnia 2010 roku już na zawsze pozostanie dla Polaków dniem smutku i zadumy po tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Pierwszej Damy RP Marii Kaczyńskiej i wielu polityków. Salomon powiedział: "Lepiej jest iść do domu żałoby niż do domu wesela, bo w tamtym jest koniec każdego człowieka i człowiek żyjący bierze to sobie do serca. Lepszy jest smutek niż śmierć, bo gdy smutek jest na twarzy, serce staje się lepsze".
Czytaj całość...
Żałoba narodowa
newsy 2009/2010
niedziela, 11 kwietnia 2010
Obraz
W związku z tragedią pod Smoleńskiem i żałobą narodową, która obowiązuje do 16.04.2010r. odwołane zostały wszystkie imprezy artystyczne. Dlatego też informujemy, że planowany na 14 kwietnia wyjazd do Warszawy jest nieaktualny. Informacji w tej sprawie udziela p. Magdalena Bała.
Zaproszenie na wyjazd do teatru
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 09 kwietnia 2010
Wyjazd do Warszawy na zajęcia w muzeum i do Studio Buffo odbędzie się 14 kwietnia (środa) o godzinie 5:45. W Warszawie po zajęciach w Zamku Królewskim został zaplanowany czas wolny, przedstawienie kończy się ok. 18:30 (powrót godz. 23:00).
Dodatkowych informacji udziela p. Magdalena Bała.
Zaproszenie na wycieczkę
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 08 kwietnia 2010
WYCIECZKA DLA HUMANISTÓW i nie tylko. Zgłoszenia do końca kwietnia. ŚW. LIPKA - GIERŁOŻ (termin do ustalenia maj - czerwiec). Wcześnie rano zbiórka przed szkołą i wyjazd. Zwiedzanie: Św. Lipka – Sanktuarium Maryjne ze słynnymi organami, przejazd do Gierłoży: Wilczy Szaniec - zwiedzanie z przewodnikiem – zamaskowane miasteczko w lesie, dawna kwatera Hitlera, Stoczek Klasztorny – Sanktuarium Maryjne, miejsce więzienia Kardynała Wyszyńskiego. Powrót na miejsce zbiorki w godzinach popołudniowych. Cena: 65 zł.
Magdalena Bała
Konkurs na prezentację multimedialną rozstrzygnięty!
różne konkursy
czwartek, 08 kwietnia 2010
Konkurs-na-prezentację
Dnia 31.03.2010 r. odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu biblioteki szkolnej na przygotowanie prezentacji multimedialnej na dowolny temat związany z literaturą. Organizatorami konkursu byli p. Beata Łuczyńska-Pyra i p. Tomasz Rozenbajgier. Uczniowie przygotowali prace niezwykle ciekawe, barwne, pomysłowe, z elementami muzyki i humoru, dlatego wybór najlepszej nie był łatwy. Komisja oceniała także stronę techniczną oraz przejrzystość wykonanych prezentacji.
Konkurs-na-prezentację
Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła uradowanym laureatom pani wicedyrektor Katarzyna Panimasz. A oto wyniki konkursu: I miejsce zdobyła Justyna Chmiel z klasy III d za przygotowanie prezentacji pt. "Frazeologia w literaturze", II miejsce zajęły Patrycja Posiewka i Katarzyna Srebrnik z klasy II b za przygotowanie prezentacji pt. "Pamiętajcie o ogrodach", III miejsce zajęły Monika Chojecka i Hanna Gierczak z klasy II b za przygotowanie prezentacji pt. "Motyw tańca w literaturze". Wyróżnienie otrzymał Mateusz Konopka z klasy I c za przygotowanie prezentacji pt. "Średniowiecze w literaturze". Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Beata Łuczyńska-Pyra, Tomasz Rozenbajgier
Miłość, zazdrość, walka, kariera, pieniądze - "Lalka" w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 26 marca 2010
Lalka
W niedzielę, 7 marca 2010 roku, mieliśmy przyjemność obejrzeć "Lalkę" Bolesława Prusa w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Przedstawienie było musicalowym debiutem. Ta wersja powieści Bolesława Prusa, zaproponowana nam przez Wojciecha Kościelniaka, okazała się strzałem w dziesiątkę. Większość z nas z zainteresowaniem obejrzało to wydarzenie sceniczne. Ze względu na wielość wątków i złożoną fabułę akcji spektakl trwał 3,5 godziny, a i tak nie ujął całej treści "Lalki". Nie było to też zamierzeniem reżysera, który chciał się skupić na głównych motywach dzieła, więc w centrum uwagi znaleźli się -Izabela Łęcka, Stanisław Wokulski i Ignacy Rzecki.
Czytaj całość...
"Mistrz prezentacji"
Projekty EFS 2009/2010
piątek, 26 marca 2010
Mistrz-Prezentacji
Z dniem 28.02.2010r. w Zespole Szkół w Pasłęku zakończyła się realizacja projektu pt.: "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna". W projekcie wzięło udział 48 ucz. w tym 41 ucz. klas III LO i 7 uczniów IV klasy Technikum Handlowego. W ramach realizacji projektu odbyły się zajęcia edukacyjne, w tym zaj. z języka polskiego, informatyki i psychoedukacyjne. Realizacja projektu miała na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności z jęz. polskiego, rozwój zainteresowań humanistycznych oraz kształtowanie doznań estetycznych.
Czytaj całość...
Internetowy Konkurs z Matematyki
newsy 2009/2010
środa, 10 marca 2010
Konkurs-matematyczny
Nie taka matematyka straszna – sprawdź się! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu wraz z Elbląskim Towarzystwem Naukowym im. Jana Myliusa w Elblągu organizuje po raz II INTERNETOWY KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs będzie trwał do czerwca 2010 roku. Jego głównym celem jest podniesienie umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także zwiększenie zainteresowania podjęciem studiów przez tych uczniów na kierunkach technicznych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1129 - 1136 z 1234
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Czerwca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.