header image
Aktualności
Międzyszkolna konferencja "Moje miejsce na polskim i europejskim rynku pracy"
Projekty EFS 2008/2009
poniedziałek, 01 czerwiec 2009
konferencja-EFS-20090609
Dnia 9 czerwca 2009r. o godz. 1100 w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbędzie się międzyszkolna konferencja pt. "Moje miejsce na polskim i europejskim rynku pracy", która  zakończy realizowany od 5 stycznia 2009r. projekt  dotyczący "Nabycia umiejętności poszukiwania pracy przez uczniów szkół zawodowych na polskim i europejskim rynku pracy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu  Społecznego. W konferencji udział wezmą uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku oraz delegacje z zaproszonych szkół ponadgimnazjalnych.
Czytaj całość...
Już niedługo finał projektu "Nabycie umiejętności poszukiwania pracy"
Projekty EFS 2008/2009
poniedziałek, 01 czerwiec 2009
Nabycie-umiejętności-poszukiwania-pracy
Dobiega końca realizacja projektu unijnego p.t. "Nabycie umiejętności poszukiwania pracy przez uczniów szkół zawodowych na polskim i europejskim rynku pracy", który jest realizowany w Zespole Szkół w Pasłęku od 5 stycznia 2009r. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie: 9.2. Podniesienia atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
Czytaj całość...
Wycieczka do Sopotu i Gdańska
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 29 maj 2009
wycieczka-do-Sopotu-i-Gdańska-maj-2009
W środę 27 maja uczniowie klas pierwszej i drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej pojechali na wycieczkę do Trójmiasta. W Sopocie młodzież mogła zobaczyć najdłuższe drewniane molo w Europie (512 m.), latarnię morską, Krzywy Dom na tzw. "monciaku" oraz zapoznać się z zabytkami Starego Miasta w Gdańsku.
Wycieczka odbyła się dzięki finansowemu wsparciu pracodawców, u których uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu. Uczniowie klasy I i IIa ZSZ serdecznie dziękują:
Państwu  W.J. Harhajom,
Pani  K. Machul,
Państwu  M.R. Stelmaczonkom,
Państwu  E.Z. Zarzekom,
Panu R. Żukowskiemu.

Notice: Undefined offset: 4 in /mambots/content/lightThumb.php on line 129
"Przed generałem Nilem, baczność!"
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 18 maj 2009
Obraz
"Przed generałem Nilem, baczność!" - krzyczy jeden ze współwięźniów, gdy generał Fieldorf jest wyprowadzany na egzekucję. Opowieść o jego życiu jest tak poruszająca, że widz ma ochotę skoczyć na równe nogi za skazanymi. 13 maja 2009r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Magdaleną Bała i p. Emilią Rogalską udali się do Multikina w Elblągu na film, pt.: "Generał Nil". Generał August Emil Fieldorf "Nil" jest jednym z najbardziej zapomnianych bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego z okresu II wojny światowej.
Czytaj całość...
"Ku wolnej Polsce - od sierpnia 1980 do czerwca 1989"
różne konkursy
poniedziałek, 18 maj 2009
Stan-wojenny-grudzień-1981r.
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Historycznym "Ku wolnej Polsce – od sierpnia 1980 do czerwca 1989" w 20 rocznicę upadku komunizmu w Polsce. Organizatorem konkursu jest nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Zespołu Szkół w Pasłęku mgr Tomasz Rozenbajgier, a honorowym patronem konkursu i fundatorem nagród jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Konkurs ma na celu: przybliżenie uczniom zagadnień dotyczących wydarzeń z historii Polski w latach 1980-1989, kształtowanie umiejętności czytania i interpretowania źródeł historycznych, uzmysłowienie doniosłości omawianych wydarzeń historycznych, uczczenie jednej z najważniejszych dat w historii RP – 4 VI 1989.
Czytaj całość...
XII Gdyński Konkurs Katyński 2008/2009
różne konkursy
środa, 13 maj 2009
Katyń
W tym roku rozpoczynamy XII edycję Konkursu Katyńskiego. W ubiegłych latach Konkurs wywołał duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”, zbrodniach dokonanych na Polakach w czasie II wojny światowej, pielęgnowanie pamięci o pomordowanych, kształtowanie wśród uczniów postaw szacunku do przeszłości naszego narodu. Tym razem proponujemy uczniom do wyboru (według własnych zainteresowań i umiejętności) dwie kategorie.
Czytaj całość...
Szkolny Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka
różne konkursy
poniedziałek, 11 maj 2009
mgr-Tomasz-Rozenbajgier
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w "Szkolnym Konkursie Wiedzy o Prawach Człowieka", w którym do wygrania są cenne nagrody ufundowane przez pana Dyrektora. Konkurs ma dwie formy - pisemną (test wyboru) i plastyczną (plakat o łamaniu praw człowieka we współczesnym świecie).
Organizatorem konkursu jest nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Zespołu Szkół w Pasłęku mgr Tomasz Rozenbajgier, a honorowym patronem konkursu i fundatorem nagród jest Dyrektor ZS mgr Edward Skalij.
Czytaj całość...
Pierwsze miejsce na olimpiadzie!!!
różne konkursy
piątek, 01 maj 2009
IX-Olimpiada-Wiedzy-o-Powiecie-Elbląskim
Dnia 28 kwietnia 2009r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyła się IX Olimpiada Wiedzy o Powiecie Elbląskim. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każda drużyna składała się z trzech zawodników. Reprezentantami naszej szkoły byli: Karolina Kowalczyk i Olga Sejczak z kl. II c oraz Michał Koszyk z kl. I d.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 141 142 143 144 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1129 - 1136 z 1150
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
27 Stycznia 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Angelika, Ilona, Jan
Chryzostom, Julian,
Przybysław
Do końca roku zostało 340 dni.