header image
Start
Mamy się czym pochwalić - przyjdź i zobacz!
Różne
czwartek, 10 maj 2018
201805-Dni-Otwarte-EU
W piątek 11 maja w godz. 9.00-12.00 w Zespole Szkół w Pasłęku odbędą się ogólnopolskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Jest to niepowtarzalna okazja, aby przyjść i zwiedzić budynek Technikum Hotelarskiego, który wybudowano ze środków unijnych dla potrzeb kształcenia zawodowego w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności, uczniów klas gimnazjalnych, ich rodziców do udziału w tym wydarzeniu.
Co u hotelarzy? Perły naszej Małej Ojczyzny - Dwór Dawidy
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 10 maj 2018
201804_Dawidy
Tuż przed majówką odwiedziłyśmy Dwór Dawidy położony na skraju malowniczej Wysoczyzny Elbląskiej. Barokowy budynek poddany został starannej renowacji i urządzony z dbałością o detale i historyczne wyposażenie. Aktualnie w dawnym pałacyku myśliwskim mieści się hotel typu butikowego. Do dyspozycji gości jest 18 miejsc noclegowych w pokojach 2-osobowych i 4-osobowych apartamentach. Budynek otacza stary park graniczący z Rezerwatem Lenki.
Czytaj całość...
Pożegnanie absolwentów w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-Pożegnanie-Maturzystów-2018
Piątek 27 kwietnia był ostatnim dniem szkoły dla uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego, IV klasy Technikum oraz Liceum dla Dorosłych w Zespole Szkół w Pasłęku. Na sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście p. Maciej Romanowski – starosta powiatu elbląskiego, p.Joanna Naspińska – członek zarządu powiatu, p.Andrzej Sidor – radny powiatu elbląskiego, burmistrz Pasłęka p. Wiesław Śniecikowski, p.Dariusz Ponichtera – dyrektor szkoły Podstawowej nr. 1 w Pasłęku, p.Marek Sarnowski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 3 w Pasłęku, p. Teresa Bednarz – wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie (delegatura w Elblągu), podinspektor Mirosław Suchodolski – komendant Komisariatu Policji w Pasłęku, p.Urszula Tyszecka – przewodnicząca rady rodziców oraz rodzice, nauczyciele, a przede wszystkim absolwenci rocznika 2018, aby w uroczystej oprawie otrzymać świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, nagrody i podziękowania. Spotkanie było też okazją do wręczenia stypendiów starosty elbląskiego, gdzie wśród aż 45 uczniów naszej szkoły znaleźli się również abiturienci.
Czytaj całość...
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-Dni-Otwarte-EU
W czwartek 26 kwietnia uczniowie wzięła udział w prelekcji na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, wygłoszonego przez Barbarę Bąkowską – Prezesa Stowarzyszenia "Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka". Temat wykładu nie był przypadkowy. Całe spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży jakie działania są podejmowane przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka i jakie działania są realizowane w ramach 11-u OSI RPO WARMIA I MAZURY. Już w piątek 11 maja Zespół Szkół weźmie udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, jednym z najważniejszych wydarzeń dla projektów unijnych w Polsce. To dla szkoły okazja do podsumowania realizowanych działań w tym obszarze oraz promocja naszego regionu w kampanii Europe in My Region, która pokazuje jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej zrealizowano dzięki Funduszom Europejskim.
Czytaj całość...
XVIII Olimpiada "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego"
różne konkursy
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-Przyroda-Powiatu
Wzorem poprzednich lat uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w olimpiadzie "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego". W XVIII już edycji olimpiady naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Cichocka, Patrycja Szymanek (Ia) oraz Maciej Hulanicki (IIb). Konkurs obejmował tradycyjnie trzy etapy. Na początku zawodnicy indywidualnie rozwiązali test 50 pytań z przyrody i historii, a następnie przystąpili do rozwiązywania zadań zespołowych. W tej konkurencji należało wykazać się znajomością zabytków, gatunków roślin i zwierząt powiatu oraz wykonać zadanie z mapą.
Czytaj całość...
Sukces uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku
różne konkursy
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804_Pierwsza-Pomoc
W piątek 20 kwietnia w Elblągu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Do konkursu przystąpiło dziesięć pięcioosobowych zespołów ratowniczych ze szkół ponadgimnazjalnych Elbląga i Pasłęka. Drużyna z Zespołu Szkół Pasłęku w składzie: Joanna Grzyb, Emilia Krajewska, Weronika Ignatiuk, Paweł Kowalski i Maciej Hulanicki (uczniowie klasy IIb LO) zajęła w turnieju III miejsce. Opiekunem drużyny był p. Tadeusz Gębarowski. To ogromy sukces naszych uczniów i z całego serca serdecznie wszystkim gratulujemy.
Uczniowie ZS na targach edukacyjnych
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-targi-edukacyjne
W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z nauczycielami uczestniczyli w targach edukacyjnych organizowanych przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Miłakowie. Atrakcji było wiele, a stoiska ZS cieszyły się szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczniowie Technikum Hotelarskiego zaprezentowali m.in. sposób przyrządzania i serwowania drinków oraz umiejętności carvingu; uczniowie klasy o nachyleniu mundurowo-sportowym poprowadzili pokaz daktyloskopii, a uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej zaprezentowali umiejętności zdobyte na zajęciach z kosmetologii. Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów. Każdy znajdzie tu profil dla siebie, zgodny z własnymi zainteresowaniami i umiejętnościami, czy to będzie liceum (oferujące aż cztery profile do wyboru), technikum (hotelarskie, logistyczne i organizacji reklamy), czy szkoła branżowa pierwszego stopnia (kształcąca w niemalże wszystkich zawodach).
Czytaj całość...
Egzamin na strzelnicy!
Różne
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-strzelanie
W piątek 20 kwietnia uczniowie klas IIIa i IIIc Zespołu Szkół w Pasłęku (o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne) przystąpili do ćwiczeń i egzaminu praktycznego na strzelnicy myśliwskiej w Gołąbkach. Pod kierunkiem nauczyciela pana Tomasza Chylińskiego oraz pana Krzysztofa Nowackiego (grupa 39) uczniowie sprawdzili swoje umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną. Egzamin obejmował posługiwanie się różnymi rodzajami broni, krótką SIG 226/22, Glock 17 i długą kbks22, cz452 oraz kbkAK Tantel 5'45*39. Zajęcia są integralną częścią kształcenia na profilu bezpieczeństwa publicznego oraz mundurowo -sportowym. Odbywają się w klasie trzeciej, a egzamin kończy naukę przedmiotu "przygotowanie do strzelania". Na strzelnicy każdy uczeń oddawał po 35 strzałów z broni sportowej i rewolweru oraz pistoletu Glocka. Wszystkim uczestnikom zajęć gratulujemy rewelacyjnych wyników!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 17 - 24 z 983
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Sierpnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin,
Samuel, Samuela,
Sieciech,
Szwieciech,
Świeciech, Sobiesław
Do końca roku zostało 134 dni.