header image
Start
Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkól w Pasłęku
Różne
czwartek, 16 listopad 2017
201711-Akademia---odzyskanie-niepodległości
W roku 1918, po blisko 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii Polska odzyskała niepodległość. Dziś jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Dzień, w którym celebrujemy jedno z ważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju - odzyskanie upragnionej wolności. Z tej oto okazji klasa 2b wraz z wychowawcą p. Martą Puławską przygotowała i zaprezentowała program artystyczny upamiętniający to wydarzenie. Nie obyło się bez pieśni patriotycznych i recytowanych wierszy, a nastrój, który udało się wyczarować uczniom do dziś pozostaje w pamięci.
Czytaj całość...
"Upoluj swoją książkę"
Różne
środa, 15 listopad 2017
Biblioteka Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczy w pierwszej edycji projektu "Upoluj swoją książkę", który powstał w ramach akcji Czytaj PL (zaś sama akcja Czytaj PL jest elementem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO). Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili tysiąc Ambasadorów, którymi są uczniowie (w tym pięciu w naszej szkole). Przez cały listopad będą oni zachęcali do czytania. Wszyscy uczniowie mogą przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków, do których dostęp jest bezpłatny. Akcję promują widoczne w szkole plakaty, na których znaleźć można tytuły ww. publikacji i kody QR. Wystarczy smartfon i aplikacja, aby wypożyczyć książkę nawet na 5 minutowej przerwie. W związku z projektem na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
Różne
środa, 15 listopad 2017
Jak co roku hotelarze z Zespołu Szkół w Pasłęku biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej. W tym roku odbędzie się X edycja Olimpiady z tytułem przewodnim "Nietypowe obiekty noclegowe". W naszym Zespole Etap szkolny odbył się 23 października 2017 r. Udział w eliminacjach wzięli najlepsi uczniowie klas I-IV Technikum Hotelarskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 80 pytań z zakresu ogólnej wiedzy hotelarskiej. Po sprawdzeniu testów poznaliśmy zwycięzców. Najlepszymi okazali się Bartłomiej Korzeniowski z klasy trzeciej oraz Daniel Gajdarenko z klasy pierwszej. Nasi przedstawiciele wezmą udział w eliminacjach okręgowych w Gdyni. Wszyscy życzymy im sukcesów i udziału wiosną 2017 r. w eliminacjach krajowych w Kołobrzegu.
Co u hotelarzy? Święto Dyni
Różne
środa, 15 listopad 2017
20171031-Święto-Dyni
We wtorek 31 października uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół w Pasłęku zorganizowali coroczną zabawę integracyjną z okazji Święta Dyni. Jak zabawa to zabawa! Oryginalne stroje, odpowiednie dekoracje i pyszne jedzenie tak właśnie ten dzień świętowali uczniowie klasy pierwszej technikum. Opiekunowie A. Szymańska, B. Szymański wspólnie z uczniami przygotowali tematyczne konkursy, w których młodzież mogła sprawdzić swoje zdolności plastyczne, m.in. robiąc najciekawszy lampion z dyni, plakaty, czy girlandy. Kolorowe buzie, wyjątkowe stroje, mroczny klimat, a przy tym mnóstwo śmiechu. Celem zajęć oprócz integracji było rozwijanie uzdolnień uczniów, m.in. umiejętności pracy w grupie. Było ciekawie i smacznie i strasznie. Przebranie miało być przede wszystkim śmieszne i wyrażać kreatywność uczestników zabawy. Wszyscy z chęcią pracowali przy przygotowywaniu dań i sali do konsumpcji. Nie zabrakło dobrej kuchni. Na stole pojawił się wykonany wspólnie specjał, krem z dyni. Dobrawa zabawa, wyśmienite humory towarzyszyły wszystkim podczas zajęć.
Czytaj całość...
Dni Rodziny w Olsztynie
Krwiodawstwo i Wolontariat
środa, 15 listopad 2017
201710_dni_rodziny
Wolontariuszka Zespołu Szkół w Pasłęku, Maria Cieśla, została nagrodzona na etapie wojewódzkim XXIII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Wyróżnienie za zaangażowanie w ideę wolontariatu zostało wręczone w piątek 27 października podczas XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Olsztynie, które odbyły się pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie". Gratulujemy naszej wolontariuszce i życzymy dalszych sukcesów! Podziękowania za pracę na rzecz wolontariatu otrzymały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu panie Beata Łuczyńska-Pyra i Emilia Kołecka-Duda.
Uczniowie porządkują groby na pasłęckim cmentarzu
Różne
czwartek, 02 listopad 2017
201710_cmentarz
1 listopada to czas zadumy nad przemijaniem, czas wspomnień o tych, którzy odeszli. Dlatego we wtorek 31 października 2017 roku uczniowie klasy drugiej technikum logistycznego wraz z nauczycielem Agnieszką Wojczys porządkowali opuszczone i zapomniane mogiły na pasłęckim cmentarzu. Wyposażeni w rękawiczki, worki na śmieci, grabie, motyczki usuwali z nagrobków chwasty i liście oraz zapalili znicze. Sprzątanie mogił przed Wszystkimi Świętymi jest staropolską tradycją, którą należy podtrzymywać.
Agnieszka Wojczys
Czytaj całość...
Czwartkowy wieczór w Paryżu - Notre Dame de Paris
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 02 listopad 2017
Tym razem na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni mieliśmy okazję zobaczyć Quasimodo (w tej roli wystąpił Michał Grobelny), piękną Esmeraldę (Ewa Kłosowicz), okrutnego Frollo (Artur Guza) i rycerskiego Phoebusa (Przemek Zubowicz). Musical powstał na podstawie powieści Victora Hugo. Warto wspomnieć, że gdyńską realizację spektaklu przygotowali autorzy oryginalnej sztuki. Reżyserem polskiej, jak i oryginalnej francuskiej wersji musicalu jest Gilles Maheu, a spektakle w Polsce grane są wyjątkowo z udziałem orkiestry i chóru. Scenografia sztuki przeniosła nas do XV-wiecznego Paryża pod katedrę Notre Dame, gdzie poznaliśmy bohaterów i mogliśmy obserwować rodzące się miedzy nimi emocje i uczucia. Wyśpiewaną historię niezwykle ubarwił taniec i efekty specjalne. Spektakl zebrał ogromne, zasłużone brawa. A my już planujemy kolejne wizyty w naszym ukochanym teatrze.
Laureaci XV PKPO 2017
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
poniedziałek, 23 październik 2017
201710-PKPO
W piątek 20 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyła się XV Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej pod honorowym patronatem starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku. Do rywalizacji stanęli wykonawcy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych m.in. z Pasłęka, Młynar, Ornety, Lubomina, Gronowa Elbląskiego, Elbląga i Dobrego, którzy wykonywali piosenki w języku angielskim i rosyjskim. Jury w składzie: Marek Murdzia, Wojciech Haza, Tomasz Dymlang i Elżbieta Czerska postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom:
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 32 z 919
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.