header image
Start
Zespół Szkół w Pasłęku na targach Mazury HoReCa 2018
Wyjazdy i wycieczki
środa, 18 kwiecień 2018
201804-HoReCa
We wtorek 17 kwietnia w Ostródzie odbyła się trzecia edycja wydarzenia MAZURY HoReCa, gdzie ponad stu wystawców zaprezentowało szeroką ofertę usług dla gastronomii i hoteli. Impreza ta co roku przyciąga najwybitniejszych przedstawicieli branży gastronomicznej i hotelarskiej, a co za tym idzie jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sezonu. Dlatego uczniowie Technikum Hotelarskiego przy Zespole Szkół w Pasłęku skorzystali z tak niezwykłej okazji i odwiedzili halę Expo Mazury, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych.
Czytaj całość...
Wycieczka szkolna do Włoch
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-Włochy
W dniach od 9 do 14 kwietnia grupa uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunami p. Sylwią Janiszewską i p. Beatą Pierlejewską przebywała na zagranicznej wycieczce we Włoszech. Celem wyjazdu było zwiedzanie pięknej Italii oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Florencji, gdzie uczniowie bawili się podczas przeprowadzenia wywiadu z tutejszymi mieszkańcami na temat kuchni włoskiej. Kolejne dwa dni spędziliśmy w Rzymie i Watykanie. Tu, oprócz zwiedzania zabytków młodzież otrzymała zadanie związane z modą zaobserwowaną na ulicach wiecznego miasta.
Czytaj całość...
Spotkanie z panią Elzą, niezwykłą pasłęczanką
Różne
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-p.-Elza
W poniedziałek 16 kwietnia w Pasłęckim Ośrodku Kultury miało miejsce niezwykłe spotkanie, podczas którego licznie zebrani goście zobaczyli dwa filmy o życiu pasłęczanki pani Elzy Strzeleckiej: "Wilno i Pasłęk - moje dwie miłości" i "Moja rodzina wybrała Pasłęk". W projekcji uczestniczyli burmistrz naszego miasta p. Wiesław Śniecikowski, wicedyrektor ZS w Pasłęku p. Katarzyna Panimasz, dyrektor Banku PKO BP w Pasłęku (w którym pracowała pani Elza) pan Leszek Świderski, słuchacze PUTW, młodzież ZS Pasłęku i SP nr 1 w Pasłęku oraz przyjaciele. Prezentowane obrazy o losach pani Elzy nagrali pan Jerzy Miąskowski i p. Barbara Nowak, zaś wywiad w prezentowanym filmie prowadziły p. Barbara Gołąbek i Anna Dawid z Dziennika Elbląskiego. Na koniec spotkania pani Elza poczęstowała wszystkich swoimi ulubionymi słodyczami, śliwkami w czekoladzie.
"Niektórzy lubią poezję" - rejonowe eliminacje 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
konkursy językowe
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-Konkurs-Recytatorski
W środę 11 kwietnia reprezentanci Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w rejonowym etapie 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Kaja Szostak, Ewa Łuczko i Jakub Aleksandrowicz zmierzyli się z utworami Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Romana Brandstaettera i Edwarda Stachury. Występując przed licznie zgromadzoną publicznością, uczestnicy konkursu odkryli nowe oblicza wybranych przez siebie tekstów. W dobie pośpiechu i niedbałego posługiwania się poprawną polszczyzną wyjątkowo ważne jest promowanie czystości języka i umiejętności interpretacji słowa. Gratulujemy naszym młodym recytatorom wspaniałego występu!
Dorota Ćwik
Czytaj całość...
finał Szkolnego Konkursu "Wiedzy o uzależnieniach"
różne konkursy
czwartek, 12 kwiecień 2018
201804-Uzależnienia
W środę 11 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się finał konkursu "Wiedzy o uzależnieniach". W konkursie wzięli udział uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Branżowej Szkoły I Stopnia. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W środę 14 marca wszyscy uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków. W tym etapie najwyższy wynik uzyskali: Wiktoria Bednarczyk z kl. I BS, Paulina Wiśniewska z kl. II a ZSZ oraz Przemysław Srebrnik z klasy III a ZSZ. Drugi etap konkursu odbył się w środę 11 kwietnia i polegał na wykonywaniu pracy plastycznej dotyczącej profilaktyki uzależnień.
Czytaj całość...
Uczcijmy pamięć...
Różne
środa, 11 kwiecień 2018
201810-Rocznica-Smoleńska
We wtorek 10 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku przedstawiciele poszczególnych klas uczestniczyli w apelu pamięci, poświęconym tragicznie zmarłemu panu Maciejowi Płażyńskiemu, absolwentowi naszej szkoły, a także innym ofiarom katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Dziś mija 8. rocznica tego wydarzenia. Na pokładzie polskiego samolotu rządowego znajdowali się przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński i jego małżonka. Stanowili oni oficjalną delegację państwa polskiego na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród ofiar tego tragicznego wydarzenia był również marszałek sejmu III kadencji Maciej Płażyński, absolwent naszej szkoły.
Czytaj całość...
Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej - po raz drugi
różne konkursy
poniedziałek, 09 kwiecień 2018
201804-Turniej-Siatkówki
W czwartek 5 kwietnia 2018r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Pasłęku. Turniej miał na celu: upowszechnianie sportu jako zdrowego stylu życia, integrację w środowisku lokalnym oraz wyrabianie świadomej postawy zdyscyplinowania i przestrzegania zasad gry. W zawodach brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z pasłęckiego Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum z Młynar i Zespołu Szkół. Łącznie do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn.
Czytaj całość...
Kondolencje
Różne
piątek, 30 marzec 2018
201803-Marta
Dnia 29 marca z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki, przyjaciółki i wychowanki - uczennicy kl. III b LO Marty Kuchty. Odeszła od nas po ciężkiej chorobie, krótko przed ukończeniem szkoły. Była ciepła, przyjacielska, zawsze pomocna, miała wiele marzeń i planów. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci i naszych sercach.
Koleżanki i koledzy z klasy z wychowawcą

Wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim składają Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Pasłęku.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 32 z 980
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Lipca 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albin, Bolesława,
Bolisława,
Laurencjusz,
Wawrzyniec, Maria
Magdalena, Milenia,
Pankracy, Więcemiła
Do końca roku zostało 163 dni.