header image
Start
Konkurs English High Flier
konkursy językowe
piątek, 30 listopad 2018
201811_konkurs_english
W środę 28 listopada 2018 roku trzydziestu sześciu uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku sprawdzało swoją wiedzę z języka angielskiego w ogólnopolskim konkursie English High Flier. Każdego roku organizatorzy stawiają wysoko poprzeczkę i pytania konkursowe stanowią nie lada wyzwanie. Wyniki konkursu poznamy za około 6 tygodni, zatem do tego czasu ściskamy mocno kciuki za jak najlepsze rezultaty.
Czytaj całość...
Technik Logistyk w Fabryce Mebli WÓJCIK
Wyjazdy i wycieczki
środa, 14 listopad 2018
201811-Wójcik
We wtorek 27 listopada 2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum logistycznego wraz z nauczycielem przedmiotów logistycznych Agnieszką Wojczys uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do FABRYKI MEBLI WÓJCIK w Elblągu. W zakładzie młodzież od strony praktycznej miała możliwość przeanalizowania sprawnej organizacji systemu produkcyjnego wraz z jego najbliższym otoczeniem magazynowo–transportowym oraz systemem jakości.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy
Różne
piątek, 30 listopad 2018
201811-próbny-egzamin-zawodowy
W dniu 26.11.2018 r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół w Pasłęku do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Zawodowego przystąpiło 25 uczniów z Technikum Hotelarskiego. W naszej szkole odbył się egzamin w kwalifikacjach T.11 dla klasy drugiej i T.12 dla klasy czwartej. Udział w egzaminie ma potwierdzić, w jakiej formie w opanowaniu wiedzy i umiejętności praktycznych są nasi uczniowie. Wyniki będą analizowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych i posłużą do pracy nad przygotowaniem do państwowego egzaminu zawodowego, jaki czeka młodzież w 2019 roku.
Czytaj całość...
A gdyby tak zostać kosmetyczką...
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 27 listopad 2018
W ramach zajęć z kosmetologii, klasa pierwsza o profilu przyrodniczo-medycznym wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Salonu Kosmetycznego Beauty. Zostaliśmy wspaniale przyjęci przez właścicielkę Panią Patrycję, dzięki której mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalny salon. Pani Patrycja odpowiedziała na liczne pytania uczniów i dzięki temu poznaliśmy tajniki pracy w tym zawodzie. Praca ta nie należy do najłatwiejszych, wymagana jest przede wszystkim precyzja, dobra organizacja, estetyka i cierpliwość. Kosmetyczki nie tylko malują paznokcie, ale wykonują wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz gruntownej wiedzy, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia gabinetu. Wszyscy byliśmy zadowoleni z faktu, iż braliśmy udział w takim spotkaniu. Zajęcia sprawiły nam wielką przyjemność, było to ciekawe doświadczenie. Bardzo dziękujemy pani Patrycji za poświęcony nam czas.
Maraton Pisania Listów Amnesty International
Różne
wtorek, 27 listopad 2018
W piątek 7 grudnia 2018 od godz. 9:00 w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc 10 wybranym wcześniej więźniom sumienia, osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść do nas i napisać list (czekamy na Państwa do godz. 19.00). Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku w czasie Maratonu są pisane listy w obronie dziesięciu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Czytaj całość...
Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
piątek, 23 listopad 2018
201811-Akademia
Dzień 11 listopada jest najważniejszym dniem w roku dla wszystkich Polaków, ponieważ tego dnia świętujemy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. W tym roku jest to święto szczególne, bo jest to Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej szkole to ważne święto uczciliśmy 9 listopada. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:11 wspólnie odśpiewanym Hymnem Narodowym. Następnie klasa 1a wraz z wychowawczynią p. Joanną Majewską, przedstawiła niezwykle wzruszający apel oddający cześć i pamięć wszystkim Polakom walczącym o wolność naszego kraju. Ten wspaniały, uroczysty dzień dedykowaliśmy Naszej Ojczyźnie - pięknej, doświadczonej okrucieństwem, doświadczonej ogromną miłością i oddaniem-Polsce...
Uczniowie wraz z wychowawcą chcieliby bardzo podziękować w przygotowaniu apelu Pani Dorocie Ćwik oraz Panu Jackowi Matukiewiczowi. Dziękujemy.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "FRASZKA"
konkursy językowe
piątek, 23 listopad 2018
W czwartek 22 listopada uczniowie ZS po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego, propagowanie polskiej i zagranicznej literatury oraz aktywizacja miłośników języka polskiego. Uczniowie w pierwszej części zmagali się z testem dotyczącym zagadnień teoretycznoliterackich i językoznawczych, zaś w drugiej, ich zadaniem było napisanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na podany temat. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Młodzież Zespołu Szkół kontra "Mitologia"
różne konkursy
środa, 21 listopad 2018
W czwartek 15 listopada uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie z "Mitologii". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o literaturze antycznej, rozwijanie zainteresowań kulturą starożytnych Greków, a także rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, na który składały się pytania o różnym stopniu trudności. Młodzież miała udzielić odpowiedzi na pytania takie jak: w co Zeus zmienił ukochanego boginki Eos, czy też jak nazywali się sędziowie podziemia. Uczniowie przez godzinę dzielnie zmagali się z wyznaczonymi poleceniami. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 32 z 1046
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.