header image
Start
VI Turniej Muzyczny w ZS w Pasłęku w rytmie disco polo
różne konkursy
poniedziałek, 23 kwiecień 2018
201804-Muzyka-Łączy-Pokolenia
We wtorek 17 kwietnia w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyła się szósta edycja Turnieju Muzycznego "Muzyka łączy pokolenia", którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku. W tym roku dwie drużyny: seniorów z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Anna Majecka, Teresa Nasiadko, Ewa Głowacka, Jadwiga Nadurska i Helena Turska) i juniorów z Zespołu Szkół w Pasłęku (Natalia Sawraza, Aleksandra Lipińska, Łukasz Wróbel, Michał Tyszecki i Maciej Woźnowski) rywalizowały w pięciu kategoriach muzycznych, dotyczących muzyki disco polo. Uczestnicy musieli m.in. rozpoznać utwór po melodii, podać wykonawcę piosenki, dośpiewać przerwany fragment znanych szlagierów czy też zaśpiewać wybraną piosenkę. Dodatkowo obie drużyny mogły powiększyć pulę swoich punktów odpowiadając na pytania organizatorów.
Czytaj całość...
Wycieczek klasowych czar :)
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 19 kwiecień 2018
201804-wycieczka-3c-4t
Młodzież z klas maturalnych 3c i 4t wspólnie wybrała się na ostatnią klasową wycieczkę, aby razem spędzić czas i naładować baterie przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi. W końcu nie od dziś wiadomo, że dobry relaks jest tak samo ważny jak ciężka praca. Zakończywszy pewien etap w życiu (gdyż oceny końcowe już prawie wystawione) nadszedł czas pożegnania. Pożegnania ze szkołą, nauczycielami i koleżankami, a jak można zrobić to lepiej niż wspólnie miło spędzić czas i choć na chwilę zapomnieć o zbliżającym się stresie maturalnym. Kolejne wspomnienia, których nikt nie jest w stanie odebrać, dołączą do tych skrupulatnie zbieranych przez lata nauki. Cel wyprawy został zatem osiągnięty. Z czystym umysłem, uśmiechami na twarzach i zapałem do ciężkiej pracy powróciliśmy do domu, a od jutra zaczynamy wielkie odliczanie. 3…2…1… matura i wielki skok w dorosłość. Ale to od jutra...
Uczniowie ZS z wizytą w Hotelu Anders
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 19 kwiecień 2018
201804-Stare-Jabłonki
W ramach nauczanych przedmiotów kierunkowych uczniowie klas I, II oraz IV Technikum Hotelarskiego przy Zespole Szkół w Pasłęku odwiedzili Hotel Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach. Dzięki temu mogli obserwować organizację i techniki pracy w obiekcie hotelarskim. Ten nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel z restauracją i kompleksowym zapleczem konferencyjnym zrobił na młodzieży niesamowite wrażenie. Dzięki uprzejmości managerów uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądają komfortowo wyposażone pokoje dla gości, sale konferencyjne, restauracja, część rozrywkowa i SPA. Hotel Anders to jeden z tych obiektów, który dzięki malowniczemu położeniu długo zostaje w pamięci. Z dala od zgiełku i hałasu, w otoczeniu lasów i jezior stanowi niezwykły przykład harmonii natury z człowiekiem.
Czytaj całość...
Zespół Szkół w Pasłęku na targach Mazury HoReCa 2018
Wyjazdy i wycieczki
środa, 18 kwiecień 2018
201804-HoReCa
We wtorek 17 kwietnia w Ostródzie odbyła się trzecia edycja wydarzenia MAZURY HoReCa, gdzie ponad stu wystawców zaprezentowało szeroką ofertę usług dla gastronomii i hoteli. Impreza ta co roku przyciąga najwybitniejszych przedstawicieli branży gastronomicznej i hotelarskiej, a co za tym idzie jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sezonu. Dlatego uczniowie Technikum Hotelarskiego przy Zespole Szkół w Pasłęku skorzystali z tak niezwykłej okazji i odwiedzili halę Expo Mazury, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych.
Czytaj całość...
Wycieczka szkolna do Włoch
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-Włochy
W dniach od 9 do 14 kwietnia grupa uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunami p. Sylwią Janiszewską i p. Beatą Pierlejewską przebywała na zagranicznej wycieczce we Włoszech. Celem wyjazdu było zwiedzanie pięknej Italii oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Florencji, gdzie uczniowie bawili się podczas przeprowadzenia wywiadu z tutejszymi mieszkańcami na temat kuchni włoskiej. Kolejne dwa dni spędziliśmy w Rzymie i Watykanie. Tu, oprócz zwiedzania zabytków młodzież otrzymała zadanie związane z modą zaobserwowaną na ulicach wiecznego miasta.
Czytaj całość...
Spotkanie z panią Elzą, niezwykłą pasłęczanką
Różne
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-p.-Elza
W poniedziałek 16 kwietnia w Pasłęckim Ośrodku Kultury miało miejsce niezwykłe spotkanie, podczas którego licznie zebrani goście zobaczyli dwa filmy o życiu pasłęczanki pani Elzy Strzeleckiej: "Wilno i Pasłęk - moje dwie miłości" i "Moja rodzina wybrała Pasłęk". W projekcji uczestniczyli burmistrz naszego miasta p. Wiesław Śniecikowski, wicedyrektor ZS w Pasłęku p. Katarzyna Panimasz, dyrektor Banku PKO BP w Pasłęku (w którym pracowała pani Elza) pan Leszek Świderski, słuchacze PUTW, młodzież ZS Pasłęku i SP nr 1 w Pasłęku oraz przyjaciele. Prezentowane obrazy o losach pani Elzy nagrali pan Jerzy Miąskowski i p. Barbara Nowak, zaś wywiad w prezentowanym filmie prowadziły p. Barbara Gołąbek i Anna Dawid z Dziennika Elbląskiego. Na koniec spotkania pani Elza poczęstowała wszystkich swoimi ulubionymi słodyczami, śliwkami w czekoladzie.
"Niektórzy lubią poezję" - rejonowe eliminacje 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
konkursy językowe
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-Konkurs-Recytatorski
W środę 11 kwietnia reprezentanci Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w rejonowym etapie 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Kaja Szostak, Ewa Łuczko i Jakub Aleksandrowicz zmierzyli się z utworami Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Romana Brandstaettera i Edwarda Stachury. Występując przed licznie zgromadzoną publicznością, uczestnicy konkursu odkryli nowe oblicza wybranych przez siebie tekstów. W dobie pośpiechu i niedbałego posługiwania się poprawną polszczyzną wyjątkowo ważne jest promowanie czystości języka i umiejętności interpretacji słowa. Gratulujemy naszym młodym recytatorom wspaniałego występu!
Dorota Ćwik
Czytaj całość...
finał Szkolnego Konkursu "Wiedzy o uzależnieniach"
różne konkursy
czwartek, 12 kwiecień 2018
201804-Uzależnienia
W środę 11 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się finał konkursu "Wiedzy o uzależnieniach". W konkursie wzięli udział uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Branżowej Szkoły I Stopnia. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W środę 14 marca wszyscy uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków. W tym etapie najwyższy wynik uzyskali: Wiktoria Bednarczyk z kl. I BS, Paulina Wiśniewska z kl. II a ZSZ oraz Przemysław Srebrnik z klasy III a ZSZ. Drugi etap konkursu odbył się w środę 11 kwietnia i polegał na wykonywaniu pracy plastycznej dotyczącej profilaktyki uzależnień.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 32 z 983
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Września 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.