header image
Start
Honorowi Krwiodawcy z Zespołu Szkół w Pasłęku 2018
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 28 czerwiec 2018
Kiedy jeszcze nasi absolwenci oczekują na wyniki egzaminów maturalnych, dokonujemy podsumowania ich działalności w ramach honorowego krwiodawstwa i udziału w XV edycji Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda Krew Ratuje Życie”. Wśród naszych abiturientów mamy 28 honorowych krwiodawców, który oddali łącznie 33 300 ml krwi pełnej. Wśród nich są tacy, którzy oddają krew regularnie i od dawna. Najlepszy wynik indywidualny uzyskał uczeń kl. IV Technikum Maciej Korostyński (5400 ml), na drugim miejscu uplasowała się jego koleżanka z klasy Patrycja Dalecka (4050 ml), a trzecie miejsce zajęli Kacper Gorlicki i Piotr Kraszkiewicz również z IV Technikum.
Czytaj całość...
Zakończenie roku szkolnego
Różne
czwartek, 28 czerwiec 2018
201806-Zakończenie-roku-szkolnego
W piątek 22 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/18. Z tej okazji w szkole pojawili się liczni goście, byli to Wicewojewoda p. Sławomir Sadowski, Wicekurator Oświaty p. Wojciech Cybulski, Starosta Elbląski p.Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka p.Wiesław Śniecikowski, Komendant Komisariatu Policji w Pasłęku podinsp. Mirosław Suchodolski oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Urszula Tyszecka.
Czytaj całość...
Międzyszkolny Konkurs "Ścisły umysł"
różne konkursy
piątek, 15 czerwiec 2018
201806-Ścisły-umysł
W czwartek 7 czerwca w Zespole Szkół odbył się Międzyszkolny Konkurs "Ścisły umysł". Został on objęty patronatem Starosty Elbląskiego. W konkursie wzięły udział trzy drużyny czteroosobowe z: klas trzecich z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku, Gimnazjum z Wilcząt i klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. W zespołach znaleźli się pasjonaci nauk przyrodniczych: geografii, biologii, chemii i fizyki. Uczniowie mieli do rozwiązania szereg zadań testowych, krzyżówkę oraz rebusy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o tytuł "Ścisłego umysłu".
Czytaj całość...
Wolontariusze z LO na Zakrzewku
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 14 czerwiec 2018
201806-Wolontariusze-na-Zakrzewku
W niedzielę 10 czerwca młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół w Pasłęku wzięła udział w 28 edycji zawodów wędkarskich organizowanych z okazji Dnia Dziecka na zbiorniku wodnym Zakrzewko II. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla małych i większych. Było familijnie, kolorowo i wesoło.
Czytaj całość...
Warsztaty "Fotografia w reklamie"
Różne
czwartek, 07 czerwiec 2018
201805-Warsztaty-Fotograficzne
28 maja w ZS Pasłęk, w ramach promocji kierunku technik organizacji reklamy, odbyły się 5-cio godzinne warsztaty pt. "Fotografia w reklamie", prowadzone przez zawodowego fotografa p. Artura Kalinowskiego. W zajęciach wzięło udział 12 uczniów klas III z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku. Na początku warsztatów uczestnicy zapoznali się z podstawowymi zasadami i technikami robienia dobrych zdjęć niezależnie od posiadanego sprzętu fotograficznego (czas, przysłona, ISO). Dodatkowym wyzwaniem dla gimnazjalistów było kadrowanie i fotografowanie ludzi w ramach fotografii portretowej oraz kadrowanie i fotografowanie małych przedmiotów w ramach fotografii produktowej. Uczestnicy podczas zajęć mieli dwie przerwy podczas których został zorganizowany dla nich poczęstunek. Gimnazjaliści na warsztatach mieli okazję aby zapoznać się bliżej z kierunkiem technik organizacji reklamy, którego jednym z elementów jest fotografia oraz mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności fotograficzne.
IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego
konkursy językowe
piątek, 25 maj 2018
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
W poniedziałek 21 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung", objęty patronatem Starosty Elbląskiego. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem, a wzięło w nim udział 35 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę z pisowni języka niemieckiego. Każdy uczestnik gimnazjum rozwiązał trzy zadania, spośród których najtrudniejsze okazało się ćwiczenie ze słuchania.
Czytaj całość...
VI Dzień Hotelarza
Różne
piątek, 25 maj 2018
201805-Dzień-Hotelarza
Jak co roku 18 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się Dzień Hotelarza. W tym roku to święto młodzieży, które już na stałe wpisało się w tradycję imprez organizowanych w ZS, odbyło się pod hasłem "Hotelarstwo to styl życia". Zawsze jest to dzień promujący zawód hotelarza, do którego przygotowują się uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół na ul. Zwycięstwa 28 w Pasłęku. To kierunek kształcenia, który przygotowuje do zawodu gwarantującego zatrudnienie i otwiera absolwentom drogę na rynki pracy w kraju i za granicą.
Czytaj całość...
Obóz Rekrut - Podziękowania
Różne
środa, 23 maj 2018
201805-Rekrut
Dyrekcja Zespołu Szkół w Pasłęku i organizatorzy Obozu Rekrut dziękują za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań mających na celu zorganizowanie obozu treningowego dla młodzieży klas mundurowo-sportowych. Dzięki Państwa pomocy było możliwe przygotowanie wydarzenia, zapewnienie prowiantu, przygotowanie licznych zadań, w których młodzież mogła sprawdzić swoją sprawność, jak również nagród dla uczestników obozu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 33 - 40 z 1010
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Listopada 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Floryn,
Grzegorz, Hugo,
Hugon, Salomea,
Salome, Sulibor,
Zbysław
Do końca roku zostało 45 dni.