header image
Start
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
różne konkursy
piątek, 30 marzec 2018
201803-Olimpiada-Wiedzy-o-Bezpieczeństwie
W dniach 23 i 24 marca na terenie Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał II edycji Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności. W etapie centralnym uczestniczyli dwaj uczniowie z Zespołu Szkół w Pasłęku Maciej Piotrak i Mateusz Kołosowski z klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego, którzy wywalczyli tytuły finalistów olimpiady. Uczniów do konkursu przygotowywał p. Tadeusz Gębarowski. W pierwszej części uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 40 pytań dotyczących Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, obrony cywilnej i szeroko pojętej obronności kraju. Ciekawym wydarzeniem był udział młodzieży w panelu dyskusyjnym z udziałem wybitnych wojskowych autorytetów w tej dziedzinie profesorów Stanisława Kozieja byłego szefa BBN-u i Bolesława Balcerowicza. Serdecznie gratulujemy Maćkowi i Mateuszowi.
Przemek Srebnik na poznańskich targach LOOK i beautyVISION
Różne
piątek, 30 marzec 2018
201803-Przemak-Srebrnik
W miniony weekend 24-25 marca na Międzynarodowych Poznańskich Targach miało miejsce spotkanie profesjonalistów z branży fryzjersko-kosmetycznej oraz fanów najnowszych kosmetyków i akcesoriów. Przemek Srebnik, uczeń trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Zespole Szkół w Pasłęku odniósł po raz kolejny niebywały sukces i pokazał jak wieli ma talent.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Znamy wyniki egzaminu zawodowego.
Różne
poniedziałek, 26 marzec 2018
201803-Hotelarze
23.03.2018 r. w Zespole Szkół w Pasłęku uczniowie klasy IV Technikum Hotelarskiego poznali wyniki drugiego egzaminu kwalifikacyjnego. Egzamin odbył się 10 i 11 stycznia 2018 r. Wyniki zadowoliły wszystkich zadających. 100% zdawalność egzaminów zawodowych stała się już naszą tradycją. Jestem upoważniony do złożenia podziękowań od nauczycieli, uczniom Technikum za ich wkład pracy w naukę i przygotowanie do egzaminu.
Czytaj całość...
Egzamin zawodowy na 100% w ZS w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 26 marzec 2018
Piątek 23 marca to dzień dla nas wyjątkowy. Uczniowie klasy czwartej Technikum Hotelarskiego oraz Technikum Logistycznego otrzymali wyniki egzaminu zawodowego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 100% uczniów Technikum Hotelarskiego i 90% uczniów Technikum Logistycznego zdało ten jeden z najważniejszych w ich życiu egzaminów. Dzisiaj uczniowie otrzymali certyfikaty Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a już za miesiąc otrzymają dokument potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego: technik hotelarstwa i technik logistyk. Jak widać ciężka praca uczniów oraz wysiłek nauczycieli przyniosły po raz kolejny niesamowite rezultaty. Jesteśmy z Was dumni.
Uczniowie ZS na Giełdzie Szkół w Morągu
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 23 marzec 2018
201803-Giełda-Szkół
We wtorek 20 marca uczniowie ZS w Pasłęku wraz z nauczycielami uczestniczyli w giełdzie szkół organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w Morągu. Zbliża się czas, kiedy to gimnazjaliści będą musieli podjąć decyzję o dalszym kierunku kształcenia. Nie jest to łatwe, kiedy świat daje tak wiele możliwości, dlatego też, aby choć trochę ułatwić im wybór zaprezentowaliśmy bogatą ofertę nauczania naszej szkoły. Stoisko ZS cieszyło się szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży, a wszystko to dlatego, że nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów. Każdy znajdzie tu profil dla siebie, zgodny z własnymi zainteresowaniami i umiejętnościami, czy to będzie liceum (oferujące aż cztery profile do wyboru), technikum (hotelarskie, logistyczne i organizacji reklamy), czy szkoła branżowa pierwszego stopnia (kształcąca w niemalże wszystkich zawodach).
Czytaj całość...
Warsztaty w ZS w Pasłęku
Różne
piątek, 23 marzec 2018
201803-Dzień-Otwarty
We wtorek 20 marca w ZS w Pasłęku odbyły się wykłady i ćwiczenia dla gimnazjalistów. Każdy mógł wybrać tematykę zajęć, w jakiej chciał uczestniczyć. Odwiedziła nas dzisiaj młodzież z Gimnazjum nr 1, z Wilcząt i Rychlik. I tak podczas warsztatów politechnicznych uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach z fizyki, wykładzie na temat liczby Pi oraz rozwiązać test na podstawie poznanych wcześniej zagadnień. Na warsztatach chemiczno-kosmetologicznych uczniowie z gimnazjum mogli poeksperymentować pod czujnym okiem uczniów naszej szkoły z klas o profilu przyrodniczo-medycznym i oczywiście pod nadzorem nauczyciela. Młodzież miała także okazję własnoręcznie przygotować naturalne kosmetyki tj: błyszczyki do ust, peelingi do ciała oraz musujące kule do kąpieli, które to zabrała do domów. Na warsztatach z biologii gimnazjaliści mieli możliwość poznać metodę izolacji DNA z komórek kiwi, samodzielnie wykonać świeże preparaty z tkanek roślinnych oraz oznaczyć zawartość skrobi w różnych produktach spożywczych. Wiele emocji wywołały ćwiczenia, które pozwoliły poznać zasady funkcjonowania narządów zmysłów oraz podzielności uwagi.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS na targach Akademia 2018
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 19 marzec 2018
201803-Targi-Szkół
Humanistyczne, wojskowe, a może w Wielkiej Brytanii? Oferta studiów w Polsce i za granicą jest szeroka. W podjęciu decyzji, jaki kierunek wybrać pomóc mogą targi szkół wyższych. W poniedziałek 19 marca uczniowie ZS wzięli udział w największych w Polsce Północnej targach edukacyjnych. Kilkadziesiąt uczelni z całej Polski prezentowało swoją ofertę kształcenia na Targach Akademia zorganizowanych na Bałtyckim Kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. Przechadzając się korytarzami Wydziału Prawa i Administracji i odwiedzając kolejne stoiska można było porozmawiać ze studentami i poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, dotyczące kierunków i specjalności. Ponadto na przyszłych maturzystów czekali również eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, którzy udzielali informacji o zmianach w egzaminie maturalnym.
Czytaj całość...
Światowy Tydzień Mózgu z udziałem uczniów Zespołu Szkół
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 19 marzec 2018
201803-Tydzień-Mózgu
W piątek 16 marca uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w Dniach Mózgu zorganizowanych przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z tej okazji pracownicy uczelni wraz ze swoimi studentami oraz studentami Akademii Medycznej przygotowali wiele wykładów, warsztatów i doświadczeń, na których zainteresowani mogli zgłębić swoją wiedzę o budowie i funkcjonowaniu mózgu, a także poznać warsztat pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 33 - 40 z 980
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Lipca 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albin, Bolesława,
Bolisława,
Laurencjusz,
Wawrzyniec, Maria
Magdalena, Milenia,
Pankracy, Więcemiła
Do końca roku zostało 163 dni.