header image
Start
Rozeznanie cenowe nr RC/1/2.2.1/2018 na usługę transportową
newsy
czwartek, 08 listopad 2018
Zapraszamy do składania ofert na usługę transportową. Szczegóły w załączniku.
Oferty przyjmujemy do dnia 14.11.2018 r. do godz. 15.00.
1 listopada Dzień Wszystkich Świętych
Różne
poniedziałek, 05 listopad 2018
201810-porządkowanie-cmentarza
Każdego roku 1 listopada to czas wspomnień, zadumy i refleksji nad przemijaniem, pamięci o tych, którzy odeszli. Dlatego kilka dni wcześniej uczniowie klasy trzeciej technikum logistycznego oraz pierwszej liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielami Agnieszką Wojczys, Joanną Majewską i Mariuszem Mackiewiczem porządkowali opuszczone i zapomniane mogiły na pasłęckim cmentarzu. Wyposażeni w rękawiczki, worki na śmieci, grabie, motyczki usuwali z nagrobków chwasty i liście. Na koniec zapalono znicze. Sprzątanie mogił przed Wszystkimi Świętymi jest staropolską tradycją, którą należy podtrzymywać.
Agnieszka Wojczys
Czytaj całość...
Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 05 listopad 2018
W październiku odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. OTK to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej inspirująca ogólnopolskie i lokalne inicjatywy środowisk doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są zainteresowani uczniowie. W ramach OTK w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami: Powiatowego Urzędu Pracy w Pasłęku, Młodzieżowego Centrum Kariery w Pasłęku i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu. Zaproszeni goście przybliżyli młodzieży aktywne metody poszukiwania pracy, omówili możliwości dalszego kształcenia, a także przedstawili informację na temat rynku zatrudnienia w przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs pt. "Zawody z przyszłością". Głównym celem przedsięwzięcia było aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej, wywiadów, scenek, przedstawiła takie zawody jak: aktor, coach, chirurg plastyczny, dietetyk, lekarz, hotelarz, policjant. Ponadto Zespół Szkół w Pasłęku jest beneficjentem projektu: "Warmia i Mazury doradztwem stoi". Celem projektu jest przygotowanie i realizacja wysokiej jakości usług poradnictwa edukacyjno-zawodowego szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz wdrożenie i realizacja programu zewnętrznego wsparcia szkół w zakresie doradztwa zawodowego.
Dorota Ćwik, Beata Łuczyńska-Pyra
Sztab 27 Finału WOŚP w Pasłęku zarejestrowany
Krwiodawstwo i Wolontariat
poniedziałek, 29 październik 2018
2018-WOŚP
Z ogromną przyjemnością informuję Państwa o zarejestrowaniu Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pasłęku, który wzorem lat poprzednich będzie mieścił się w Zespole Szkół w Pasłęku. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 r., a celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jednocześnie informuję, iż wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zbiórce, pomocą w Sztabie lub występami w imprezie towarzyszącej, proszone są o kontakt mailowy ( ). Szczególnie zapraszamy do współpracy lokalne zespoły muzyczne, które mogłyby umilić swoimi umiejętnościami wieczór 27 Finału WOŚP.
Szef Sztabu Tomasz Rozenbajgier
Zawody z przyszłością
różne konkursy
poniedziałek, 29 październik 2018
20810-Zawody-z-przyszłością
"Zawody z przyszłością" – to tytuł konkursu, który odbył się w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku we wtorek 23 października. Była to trzecia edycja konkursu, którego głównym celem jest aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej, wywiadów, scenek, przedstawiła takie zawody jak: aktor, coach, chirurg plastyczny, dietetyk, lekarz, hotelarz, policjant. Jury oceniało prezentacje za: oryginalność, komunikatywność przekazu i walory ilustracyjne. Konkurs wygrały uczennice z klasy II a LO: Aleksandra Lipińska i Weronika Kowzan, które w najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentowały zawód chirurga plastycznego. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum Hotelarskiego: Sandra Smolska, Wiktoria Basarab i Paweł Ławrowski, którzy przedstawili zawód, którego aktualnie się uczą – hotelarz. Trzecie miejsce ex aequo zostało przyznane uczniom: Grzegorzowi Hitntz z klasy IIIa LO, który przedstawił zawód coacha i Kacprowi Karasiewiczowi z kl. Ib LO za zaprezentowanie zawodu policjanta.
zdjęcia w naszej galerii foto
Kierownik szkolenia praktycznego
W szkole
czwartek, 25 październik 2018
Kierownikiem szkolenia praktycznego w naszym Zespole Szkół jest pani Dorota Dragan. Pani Dorota przyjmuje interesantów w godzinach pracy:
poniedziałek:
10:00 - 12:30
środa:10:00 - 11:30
czwartek:8:00 - 9:30 oraz 10:30 - 11:30
XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej rozstrzygnięty
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
wtorek, 23 październik 2018
201810-PKPO
19 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz szesnasty odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej pod honorowym patronatem starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Pasłęka, Elbląga, Tolkmicka i Ornety, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w 22 piosenkach zaśpiewanych w języku angielskim, włoskim i czeskim. Jurorzy w składzie: Marek Murdzia, Tomasz Dymlang, Bartosz Krzywda i Elżbieta Czerska, postanowili nagrodzić następujących wykonawców:
Czytaj całość...
Spotkanie z prawnikiem w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
piątek, 19 październik 2018
201810-prawnik
W dniu 18.10.2018 r. w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się wykład dr Marcina Kazimierczuka – adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tematyka wykładu oscylowała wokół źródeł prawa w Polsce. Pan m. Kazimierczuk zwrócił szczególną rolę na miejsce i rolę Konstytucji RP w systemie prawa oraz podkreślił relacje między ustawą zasadniczą a aktami pranymi niższej rangi, w tym z prawem unijnym. Przystępna forma przekazu, świetny kontakt interpersonalny między prowadzącym a uczniami Zespołu Szkół spowodowały, że spotkanie to, mimo trudnej tematyki i fachowego języka, było atrakcyjne i niezwykle pouczające. Kolejne wykłady dla młodzieży – w planach.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 48 z 1046
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.