header image
Start
Warsztaty w ZS w Pasłęku
Różne
piątek, 23 marzec 2018
201803-Dzień-Otwarty
We wtorek 20 marca w ZS w Pasłęku odbyły się wykłady i ćwiczenia dla gimnazjalistów. Każdy mógł wybrać tematykę zajęć, w jakiej chciał uczestniczyć. Odwiedziła nas dzisiaj młodzież z Gimnazjum nr 1, z Wilcząt i Rychlik. I tak podczas warsztatów politechnicznych uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach z fizyki, wykładzie na temat liczby Pi oraz rozwiązać test na podstawie poznanych wcześniej zagadnień. Na warsztatach chemiczno-kosmetologicznych uczniowie z gimnazjum mogli poeksperymentować pod czujnym okiem uczniów naszej szkoły z klas o profilu przyrodniczo-medycznym i oczywiście pod nadzorem nauczyciela. Młodzież miała także okazję własnoręcznie przygotować naturalne kosmetyki tj: błyszczyki do ust, peelingi do ciała oraz musujące kule do kąpieli, które to zabrała do domów. Na warsztatach z biologii gimnazjaliści mieli możliwość poznać metodę izolacji DNA z komórek kiwi, samodzielnie wykonać świeże preparaty z tkanek roślinnych oraz oznaczyć zawartość skrobi w różnych produktach spożywczych. Wiele emocji wywołały ćwiczenia, które pozwoliły poznać zasady funkcjonowania narządów zmysłów oraz podzielności uwagi.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS na targach Akademia 2018
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 19 marzec 2018
201803-Targi-Szkół
Humanistyczne, wojskowe, a może w Wielkiej Brytanii? Oferta studiów w Polsce i za granicą jest szeroka. W podjęciu decyzji, jaki kierunek wybrać pomóc mogą targi szkół wyższych. W poniedziałek 19 marca uczniowie ZS wzięli udział w największych w Polsce Północnej targach edukacyjnych. Kilkadziesiąt uczelni z całej Polski prezentowało swoją ofertę kształcenia na Targach Akademia zorganizowanych na Bałtyckim Kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. Przechadzając się korytarzami Wydziału Prawa i Administracji i odwiedzając kolejne stoiska można było porozmawiać ze studentami i poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, dotyczące kierunków i specjalności. Ponadto na przyszłych maturzystów czekali również eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, którzy udzielali informacji o zmianach w egzaminie maturalnym.
Czytaj całość...
Światowy Tydzień Mózgu z udziałem uczniów Zespołu Szkół
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 19 marzec 2018
201803-Tydzień-Mózgu
W piątek 16 marca uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w Dniach Mózgu zorganizowanych przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z tej okazji pracownicy uczelni wraz ze swoimi studentami oraz studentami Akademii Medycznej przygotowali wiele wykładów, warsztatów i doświadczeń, na których zainteresowani mogli zgłębić swoją wiedzę o budowie i funkcjonowaniu mózgu, a także poznać warsztat pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów.
Czytaj całość...
Olimpiada Solidarności
różne konkursy
poniedziałek, 19 marzec 2018
201803-Olimpiada-Solidarności
W czwartek 15 marca odbył się kolejny etap V Olimpiady Solidarności. W Olsztynie spotkali się uczestnicy konkursu z całego województwa. Wszystkich zgromadzonych powitał Warmińsko–Mazurski Wicekurator Oświaty pan Wojciech Cybulski. W ciągu 60 minut uczniowie rozwiązali bardzo trudny test obejmujący zagadnienia z historii współczesnej. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali Arek i Hubert. Gratulujemy!!!
Szkolny Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach
różne konkursy
czwartek, 15 marzec 2018
201803-Konkurs-Uzależnienia
W środę 14 marca br. młodzież ze Szkoły Branżowej I stopnia oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Zespole Szkół w Pasłęku wzięła udział w I etapie "Szkolnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach". Zadaniem każdego uczestnika konkursu było napisanie testu sprawdzającego stan wiedzy na temat środków psychoaktywnych (narkotyków, alkoholu, papierosów). Osoba z każdej klasy, która zdobędzie największą liczbę punktów otrzyma nagrodę książkową. Kolejny, drugi etap konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2018r. w auli Zespołu Szkół w Pasłęku.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS w Pasłęku na spotkaniu
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 13 marzec 2018
201803-podróżnicy
W piątek 9 marca młodzież ZS w Pasłęku uczestniczyła w odbywających się w Gdyni po raz 20 Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów czyli w tzw. Kolosach. Przez trzy dni w hali Gdynia Arena odbywają się prezentacje najciekawszych podróżniczych dokonań 2017 roku. Piątkowe spotkanie odbywało się pod hasłem „Dzień fotoplastykonu, podróży i wyczynu”. Jednym z najciekawszych punktów programu była prezentacja pani Moniki Picz. Przeszła ona w 25 dni długi na prawie 800 km szlak przez Góry Skaliste z Denver do Durango. Na 21 Kolosy wybieramy się już za rok.
Czytaj całość...
Młodzież ZS w Pasłęku na targach edukacyjnych w Małdytach
Różne
wtorek, 13 marzec 2018
201803-Małdyty
W środę 7 marca 2018 r. kilkoro uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z nauczycielami uczesyniczyło w Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Małdytach. Uczniowie opowiadali gimnazjalistom o naszej szkole i kierunkach kształcenia w liceum, technikum i szkole branżowej. Młodzież opowiadała o tym, jak wygląda nasza szkoła, jacy są nauczyciele i o tym, że choć przede wszystkim dominuje tu nauka, nierzadko uczestniczymy w różnych przedsięwzięciach, konkursach, apelach, wyjazdach edukacyjnych. Rozmowy uprzyjemnił słodki poczęstunek, przepyszne bułeczki, przygotowany przez uczniów technikum hotelarskiego. Mamy nadzieję, że z większością z nich zobaczymy się we wrześniu.
Czytaj całość...
Sukcesy naszych uczniów w PWSZ
konkursy językowe
poniedziałek, 12 marzec 2018
201803-Dzień-Lingwistyczny
W czwartek 8 marca 2018 uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku po raz kolejny wzięli udział w Dniu Lingwistycznym organizowanym przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu. W ramach spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a jedną z nich był niewątpliwie konkurs polegający na prezentacji jednego z wybranych tematów w języku angielskim lub niemieckim. Proponowane tematy wypowiedzi to: "Dzień, którego nigdy nie zapomnę" lub "Dzisiaj jest moda na...". Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Za wystąpienie w języku angielskim II miejsce zajął Patryk Śreniawski, III miejsce - Klaudia Butkiewicz, a Wiktoria Gęsina zdobyła wyróżnienie. W kategorii wypowiedź w języku niemieckim najlepsi okazali się Łukasz i Dawid Kaszkin, zajmując odpowiednio I i II miejsca. Publiczność zachwycił występ Dawida Kaszkina i do niego powędrowała również nagroda publiczności.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 48 z 983
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Września 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.