header image
Start
Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku
Krwiodawstwo i Wolontariat
piątek, 06 październik 2017
201710-Światowy-Dzień-Zwierząt
W środę 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkanie, którego celem było uwrażliwienie na los zwierząt, uświadomienie, że to istoty żywe i mają swoje prawa. Uroczystość zainaugurowała pani dyrektor Elżbieta Wasiuk, która podziękowała za pracę i zaangażowanie opiekunom i uczniom działającym w szkolnym wolontariacie.
Czytaj całość...
X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
różne konkursy
piątek, 06 październik 2017
201710-Olimpiada-Logistyczna
W środę 4 października 2017 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się I etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klasy drugiej, trzeciej oraz czwartej technikum logistycznego. Olimpiada Logistyczna to dla wielu uczniów szansa na zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, atrakcyjne nagrody rzeczowe i indeks na wymarzone studia logistyczne.
Czytaj całość...
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?"
Różne
środa, 04 październik 2017
"Dziady"
W poniedziałek 2 października gościliśmy w naszej szkole Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku ze spektaklem pt. "Dziady" cz. II na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Aktorzy w ciekawy i niezwykle oryginalny sposób przedstawili XIX-wieczną sztukę. Zgromadzone rekwizyty i stroje oddawały klimat pogańskiego obrzędu. Spektakl był ciekawym doświadczeniem i oryginalną lekcją literatury. Trudna lektura zyskała nowe oblicze. Dzięki przedstawieniu jedni mogli przypomnieć sobie treść i problematykę dramatu, a inni zostali zachęceni do jego przeczytania.
Aerobik
newsy
środa, 04 październik 2017
Zapraszamy na aerobik.
Zajęcia na salce gimnastycznej we wtorki i czwartki o godz. 18:00 poprowadzi pani Dorota Dragan.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Różne
poniedziałek, 02 październik 2017
Światowy-Dzień-Tabliczki-Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku 29 września szkoły z różnych stron świata wzięły udział w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Czytaj całość...
Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 02 październik 2017
Europejski-Dzień-Języków-w-Zespole-Szkół-w-Pasłęku
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta i była to dla nas okazja do wspólnej zabawy. Podjęliśmy różnorodne działania: przygotowano kawiarenkę językową, wyeksponowano gazetki tematyczne związane z obchodami tego wydarzenia w Europie, na korytarzach naszej szkoły pojawiły się nazwy wybranych przedmiotów w kilku językach. Uczniowie mieli możliwość założyć stroje promujące kraje europejskie, a niektórzy malowali na twarzach flagi.
Czytaj całość...
Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych
Różne
czwartek, 21 wrzesień 2017
201709-Ślubowanie-klas-pierwszych
W środę 20 września w Zespole Szkół w Pasłęku odbyło się uroczyste ślubowanie 153 uczniów klas pierwszych liceum, technikum hotelarskiego i logistycznego oraz branżowej szkoły pierwszego stopnia. "My uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubujemy systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogaceniem swej wiedzy, wykorzystywać jak najlepiej czas i warunki do nauki…" – to fragment roty ślubowania, które złożyli nowi uczniowie ZS. Od tego momentu stali się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności liczącej niemal 500 uczniów i zobowiązali się postępować według ustalonych norm i wartości.
W drugiej części uroczystości uczniowie otrzymali od swoich wychowawców legitymacje szkolne, a opiekunami klas zostali: klasy Ia - p. Elżbieta Czerska, Ib - p. Sylwia Janiszewska, Ith – p. Grażyna Sadowska, Itl – p. Oksana Mazuryk, Ibs – p. Stefan Wasiuk.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w zdobywaniu dalszej wiedzy. Oby nauka stała się fascynującą i satysfakcjonującą przygodą, prowadzącą do rozwoju swoich zainteresowań.
 
E. Czerska
Egzamin zawodowy na 100%
Różne
czwartek, 14 wrzesień 2017
W czerwcu 2017 r. uczniowie trzeciej klasy Technikum Hotelarskiego przy Zespole Szkół w Pasłęku przystąpili do pierwszego egzaminu zawodowego z kwalifikacji T.11. Niezmiernie miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie zdali egzamin uzyskując przy tym doskonałe wyniki indywidualne. Serdecznie gratulujemy uczniom trzeciej klasy: Paulinie Dwojackiej, Gabrielli Altavilla, Ewie Moląg, Patrycji Litwin, Oliwii Słowik, Bartłomiejowi Korzeniowskiemu i Aleksandrze Złamańczuk. Trzymamy także kciuki za uczniów klasy czwartej, którzy już w styczniu przystąpią do ostatniego egzaminu zawodowego oraz za uczniów klasy drugiej, którzy swoje egzaminy rozpoczną w czerwcu 2018 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym naszą młodzież do egzaminów.
 
B. Sz.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 48 z 919
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.