header image
Start
Medale i nagrody przyznane!!!
Różne
czwartek, 18 październik 2018
201810-nagrodzeni
W Zespole Szkół w Pasłęku Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli. W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej nagrody dyrektora ZS w Pasłęku otrzymało 17 nauczycieli i 15 pracowników administracji i obsługi. Szczególne wyróżnienie w postaci nagrody Starosty otrzymała p. Magdalena Bała, nauczycielka historii i wos-u. Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Na uroczystej gali w Elblągu w dniu 16 października 2018r. z rąk Wicewojewody p. Sławomira Sadowskiego i Wicekuratora Oświaty p. Wojciecha Cybulskiego medal KEN otrzymał p. Mariusz Ficak, nauczyciel wychowania fizycznego oraz p. Marzena Konupek, pedagog szkolny odebrała Medal Srebrny za Długoletnią Służbę. Nagrodzonym nauczycielom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
Dyrekcja ZS w Pasłęku
Dzień Edukacji Narodowej
Różne
wtorek, 16 październik 2018
201810-Dzień-Edukacji-Narodowej
"Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom" takie słowa przyświecały uroczystości Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku. Nauczyciele, pedagodzy oraz pracownicy oświaty usłyszeli serdeczne życzenia z ust pani dyrektor Elżbiety Wasiuk oraz zaproszonych gości, Burmistrza Pasłęka p. Wiesława Śniecikowskiego, prezesa ZNP p. Kazimierza Jacka oraz przewodniczącej rady rodziców p. Urszuli Tyszeckiej. W apelu wzięli również udział Członek Zarządu Powiatu p. Joanna Naspińska i Zastępca Komendanta PSP mł. bryg. Przemysław Siagło oraz obecni i byli pracownicy szkoły. Starosta Powiatu Elbląskiego p. Maciej Romanowski w szczególny sposób podziękował nauczycielom za pracę, której efektem są wysokie wyniki szkoły (1 miejsce w egzaminach zawodowych oraz 4 miejsce w wynikach maturalnych w województwie). Były dyrektor szkoły p. Edward Skalij z sentymentem wspominał lata pracy oraz współpracowników, którzy nadal aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Wśród wszystkich miłych słów najmilszą niespodzianką były wyjątkowe życzenia od naszych uczniów. Ważnym momentem uroczystości było wspomnienie ś.p. Jadwigi Żak, długoletniego dyrektora i pracownika szkoły, której pamięć uczczono minutą ciszy
Czytaj całość...
Logistycy w Instytucie Lotnictwa
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 16 październik 2018
W piątek 12 października 2018 roku uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Była to dziewiąta już "Noc w Instytucie Lotnictwa", podczas której uczniowie mieli możliwość zobaczenia samolotów, śmigłowców, robotów i łazików marsjańskich, skorzystania z symulatorów lotu szybowcem i sterowania samolotem. Wzięli oni także udział w wykładach, takich jak "Wyprawa śmigłowcem dookoła świata", "100-lecie Lotnictwa Polskiego", "Dziewczyny na samoloty - o roli kobiety w typowo męskich zawodach, trudności, wyznania, marzenia", "Kosmos - marzenia a rzeczywistość", "Zastosowanie dronów w fotografii”.
Czytaj całość...
Odeszła Jadwiga Żak
Różne
poniedziałek, 15 październik 2018
Jadwiga-Żak
"Wszystko ma swój czas: jest czas spokoju, cierpienia, bezgranicznej rozpaczy i wdzięcznej pamięci" (Jan Paweł II).
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Jadwigi Żak, zasłużonego pedagoga i byłego wicedyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku, która odeszła od nas 13 października 2018 r. po długiej chorobie.
Jadwiga Teresa Żak urodziła się 2 stycznia 1944 r. w Czartorii niedaleko Zamościa jako córka Jana Załogi i Teresy z domu Prokop. W 1963 r. zdała egzamin dojrzałości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, do którego uczęszczała z późniejszym wybitnym poetą i piosenkarzem Markiem Grechutą. W latach 1970-1971 pracowała jako instruktor świetlicy i koła literackiego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku
Krwiodawstwo i Wolontariat
wtorek, 09 październik 2018
201810-Światowy-Dziań-Zwierząt
Tradycyjnie 4 października Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. To święto obchodzone jest corocznie w dzień Świętego Franciszka z Asyżu-patrona zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Święto ustanowiono, by zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt. Zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i też ma swoje prawa. Dzień ten, celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS w Pasłęku w Muzycznym!
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 09 październik 2018
201810-Krakowaicy-i-Górale
Pierwszym spektaklem Teatru Muzycznego w Gdyni, który w tym roku szkolnym zobaczyła młodzież ZS w Pasłęku był tytuł "Cud albo Krakowiaki i Górale" w reżyserii Michała Zadary. Była to pierwsza sztuka wystawiona 60 lat temu w tym właśnie teatrze. Dzieło z końca XVIII w. zachowało oryginalny tekst, ale widz odnalazł w nim także aspekty współczesności. Spór pomiędzy Krakowiakami i Góralami jest skutkiem miłości między Basią i Stachem. Macocha Basi, zazdrosna o Stacha, obiecała wydać ją za górala Bryndasa. Wiele emocji wywołała kreacja Byndasa (w tej roli niezastąpiony Tomasz Więcek) oraz aktorek rywalizujących o rolę Basi (Ewa Walczak i Maja Gadzińska). Pierwsza polska opera zyskała nowy wymiar. Całą opowieść dopełniają efektowne dekoracje oraz oryginalne stroje inspirowane tradycyjnymi. Owacje po sztuce i zachwyt młodzieży to dowód, że inauguracja nowego sezonu w Teatrze Muzycznym w Gdyni jak najbardziej udana.
Zdjęcie i plakat: http://www.muzyczny.org/pl/
XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
różne konkursy
wtorek, 09 październik 2018
W czwartek 4 października 2018r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się szkolny etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przy współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. W eliminacji szkolnych wzięli udział uczniowie klasy drugiej, trzeciej oraz czwartej technikum logistycznego. Olimpiada to dla wielu uczniów szansa na zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, dostanie się na wymarzone studia logistyczne, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz początek kariery w logistyce.
Czytaj całość...
Technik Logistyk w IKEA INDUSTRY
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 09 październik 2018
W piątek 28 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Ikea Industry w Lubawie. Wizyta w zakładzie rozpoczęła się od krótkiej prezentacji na temat zakładu oraz spotkania z logistykami. W tej części uczniowie dowiedzieli się o produktach, strategii personalnej, benefitach dla pracowników, procesach logistycznych i wartości firmy. Zwrócono szczególną uwagę, iż na sukces przedsiębiorstwa składa się praca wielu ludzi, o czym uczniowie się przekonali podczas zwiedzania zakładu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 56 z 1046
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.