header image
Start
Sukces uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku
różne konkursy
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804_Pierwsza-Pomoc
W piątek 20 kwietnia w Elblągu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Do konkursu przystąpiło dziesięć pięcioosobowych zespołów ratowniczych ze szkół ponadgimnazjalnych Elbląga i Pasłęka. Drużyna z Zespołu Szkół Pasłęku w składzie: Joanna Grzyb, Emilia Krajewska, Weronika Ignatiuk, Paweł Kowalski i Maciej Hulanicki (uczniowie klasy IIb LO) zajęła w turnieju III miejsce. Opiekunem drużyny był p. Tadeusz Gębarowski. To ogromy sukces naszych uczniów i z całego serca serdecznie wszystkim gratulujemy.
Uczniowie ZS na targach edukacyjnych
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-targi-edukacyjne
W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z nauczycielami uczestniczyli w targach edukacyjnych organizowanych przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Miłakowie. Atrakcji było wiele, a stoiska ZS cieszyły się szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczniowie Technikum Hotelarskiego zaprezentowali m.in. sposób przyrządzania i serwowania drinków oraz umiejętności carvingu; uczniowie klasy o nachyleniu mundurowo-sportowym poprowadzili pokaz daktyloskopii, a uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej zaprezentowali umiejętności zdobyte na zajęciach z kosmetologii. Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów. Każdy znajdzie tu profil dla siebie, zgodny z własnymi zainteresowaniami i umiejętnościami, czy to będzie liceum (oferujące aż cztery profile do wyboru), technikum (hotelarskie, logistyczne i organizacji reklamy), czy szkoła branżowa pierwszego stopnia (kształcąca w niemalże wszystkich zawodach).
Czytaj całość...
Egzamin na strzelnicy!
Różne
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-strzelanie
W piątek 20 kwietnia uczniowie klas IIIa i IIIc Zespołu Szkół w Pasłęku (o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne) przystąpili do ćwiczeń i egzaminu praktycznego na strzelnicy myśliwskiej w Gołąbkach. Pod kierunkiem nauczyciela pana Tomasza Chylińskiego oraz pana Krzysztofa Nowackiego (grupa 39) uczniowie sprawdzili swoje umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną. Egzamin obejmował posługiwanie się różnymi rodzajami broni, krótką SIG 226/22, Glock 17 i długą kbks22, cz452 oraz kbkAK Tantel 5'45*39. Zajęcia są integralną częścią kształcenia na profilu bezpieczeństwa publicznego oraz mundurowo -sportowym. Odbywają się w klasie trzeciej, a egzamin kończy naukę przedmiotu "przygotowanie do strzelania". Na strzelnicy każdy uczeń oddawał po 35 strzałów z broni sportowej i rewolweru oraz pistoletu Glocka. Wszystkim uczestnikom zajęć gratulujemy rewelacyjnych wyników!
Czytaj całość...
VI Turniej Muzyczny w ZS w Pasłęku w rytmie disco polo
różne konkursy
poniedziałek, 23 kwiecień 2018
201804-Muzyka-Łączy-Pokolenia
We wtorek 17 kwietnia w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyła się szósta edycja Turnieju Muzycznego "Muzyka łączy pokolenia", którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku. W tym roku dwie drużyny: seniorów z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Anna Majecka, Teresa Nasiadko, Ewa Głowacka, Jadwiga Nadurska i Helena Turska) i juniorów z Zespołu Szkół w Pasłęku (Natalia Sawraza, Aleksandra Lipińska, Łukasz Wróbel, Michał Tyszecki i Maciej Woźnowski) rywalizowały w pięciu kategoriach muzycznych, dotyczących muzyki disco polo. Uczestnicy musieli m.in. rozpoznać utwór po melodii, podać wykonawcę piosenki, dośpiewać przerwany fragment znanych szlagierów czy też zaśpiewać wybraną piosenkę. Dodatkowo obie drużyny mogły powiększyć pulę swoich punktów odpowiadając na pytania organizatorów.
Czytaj całość...
Wycieczek klasowych czar :)
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 19 kwiecień 2018
201804-wycieczka-3c-4t
Młodzież z klas maturalnych 3c i 4t wspólnie wybrała się na ostatnią klasową wycieczkę, aby razem spędzić czas i naładować baterie przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi. W końcu nie od dziś wiadomo, że dobry relaks jest tak samo ważny jak ciężka praca. Zakończywszy pewien etap w życiu (gdyż oceny końcowe już prawie wystawione) nadszedł czas pożegnania. Pożegnania ze szkołą, nauczycielami i koleżankami, a jak można zrobić to lepiej niż wspólnie miło spędzić czas i choć na chwilę zapomnieć o zbliżającym się stresie maturalnym. Kolejne wspomnienia, których nikt nie jest w stanie odebrać, dołączą do tych skrupulatnie zbieranych przez lata nauki. Cel wyprawy został zatem osiągnięty. Z czystym umysłem, uśmiechami na twarzach i zapałem do ciężkiej pracy powróciliśmy do domu, a od jutra zaczynamy wielkie odliczanie. 3…2…1… matura i wielki skok w dorosłość. Ale to od jutra...
Uczniowie ZS z wizytą w Hotelu Anders
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 19 kwiecień 2018
201804-Stare-Jabłonki
W ramach nauczanych przedmiotów kierunkowych uczniowie klas I, II oraz IV Technikum Hotelarskiego przy Zespole Szkół w Pasłęku odwiedzili Hotel Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach. Dzięki temu mogli obserwować organizację i techniki pracy w obiekcie hotelarskim. Ten nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel z restauracją i kompleksowym zapleczem konferencyjnym zrobił na młodzieży niesamowite wrażenie. Dzięki uprzejmości managerów uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądają komfortowo wyposażone pokoje dla gości, sale konferencyjne, restauracja, część rozrywkowa i SPA. Hotel Anders to jeden z tych obiektów, który dzięki malowniczemu położeniu długo zostaje w pamięci. Z dala od zgiełku i hałasu, w otoczeniu lasów i jezior stanowi niezwykły przykład harmonii natury z człowiekiem.
Czytaj całość...
Zespół Szkół w Pasłęku na targach Mazury HoReCa 2018
Wyjazdy i wycieczki
środa, 18 kwiecień 2018
201804-HoReCa
We wtorek 17 kwietnia w Ostródzie odbyła się trzecia edycja wydarzenia MAZURY HoReCa, gdzie ponad stu wystawców zaprezentowało szeroką ofertę usług dla gastronomii i hoteli. Impreza ta co roku przyciąga najwybitniejszych przedstawicieli branży gastronomicznej i hotelarskiej, a co za tym idzie jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sezonu. Dlatego uczniowie Technikum Hotelarskiego przy Zespole Szkół w Pasłęku skorzystali z tak niezwykłej okazji i odwiedzili halę Expo Mazury, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych.
Czytaj całość...
Wycieczka szkolna do Włoch
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-Włochy
W dniach od 9 do 14 kwietnia grupa uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunami p. Sylwią Janiszewską i p. Beatą Pierlejewską przebywała na zagranicznej wycieczce we Włoszech. Celem wyjazdu było zwiedzanie pięknej Italii oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Florencji, gdzie uczniowie bawili się podczas przeprowadzenia wywiadu z tutejszymi mieszkańcami na temat kuchni włoskiej. Kolejne dwa dni spędziliśmy w Rzymie i Watykanie. Tu, oprócz zwiedzania zabytków młodzież otrzymała zadanie związane z modą zaobserwowaną na ulicach wiecznego miasta.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 56 z 1010
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Listopada 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Floryn,
Grzegorz, Hugo,
Hugon, Salomea,
Salome, Sulibor,
Zbysław
Do końca roku zostało 45 dni.