header image
Start
Uczniowie ZS w finale konkursu z języka angielskiego!!!
konkursy językowe
czwartek, 06 grudzień 2018
201812-konkurs-j.-ang.
We wtorek 4 grudnia w Olsztynie odbył się finał II edycji Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego Modern Students. W eliminacjach szkolnych wzięło udział ponad tysiąc uczniów z 42 placowek z całego województwa. Do finału zakwalifikowano 199 uczniów, w tym pięcioro z naszej szkoły. Byli to Wiktoria Andruszkiewicz i Maciek Miszczyszyn z klasy 3a, Kasia Cichocka i Michał Potrapeluk z klasy 2a i Julia Winiewska z klasy 1b. Podczas finału uczestnicy konkursu mieli do napisania dyktando oraz sprawdzane bylo rozumienie przeczytanych tekstów (które nie były proste). Wyniki konkursu poznamy 18 grudnia podczas uroczystej gali w Olsztynie. Trzymamy mocno kciuki!
Czytaj całość...
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
różne konkursy
czwartek, 06 grudzień 2018
201811_konkurs_pck
W dniu 30.11.2018 w naszej szkole odbyła się XXVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż – etap szkolny. W Olimpiadzie wzięło udział 39 uczniów. Najlepszy wynik i tym samym I miejsce uzyskała Patrycja Szymanek z kl. II a LO, II miejsce zajął Dominik Sylwanowicz z kl. Ia LO. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie rejonowym!
Opiekun Szkolnego Koła PCK
M. Konupek
Uczennice Zespołu Szkół w finale
różne konkursy
czwartek, 06 grudzień 2018
201812-konkurs-lekcja-historii
W październiku br. uczennice klasy Ib LO – Kornela Kazimierczuk i Julia Winiewska pod kierunkiem pani Moniki Kozakiewicz przystąpiły do 5. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Lekcja Historii i Sztuki z Jackiem Kaczmarskim („I ja się jakoś niepodległy czuję…”). Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i w kategorii indywidualnej złożony jest z trzech etapów: szkolnego, ogólnopolskiego i finału. Zadaniem uczestnika konkursu na etapie szkolnym było przygotowanie pracy pisemnej w postaci opowiadania, posiadającego cechy, predestynujące je do wykorzystania jako kanwę scenariusza filmowego, nt. wybranego przez siebie lokalnego wątku odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczyny z powodzeniem przeszły do etapu ogólnopolskiego, a następnie zostały zakwalifikowane do finału. Na tym etapie uczestnik w ciągu 30 minut prezentuje swoją koncepcję scenariusza filmowego, posługując się przy tym prezentacją multimedialną oraz odpowiada na 4 pytania dotyczące opowiadania oraz poruszonych w nich wątków historycznych. Zatem 10 grudnia 2018 roku w Krakowie - finał. Trzymamy kciuki !
Konkurs English High Flier
konkursy językowe
piątek, 30 listopad 2018
201811_konkurs_english
W środę 28 listopada 2018 roku trzydziestu sześciu uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku sprawdzało swoją wiedzę z języka angielskiego w ogólnopolskim konkursie English High Flier. Każdego roku organizatorzy stawiają wysoko poprzeczkę i pytania konkursowe stanowią nie lada wyzwanie. Wyniki konkursu poznamy za około 6 tygodni, zatem do tego czasu ściskamy mocno kciuki za jak najlepsze rezultaty.
Czytaj całość...
Technik Logistyk w Fabryce Mebli WÓJCIK
Wyjazdy i wycieczki
środa, 14 listopad 2018
201811-Wójcik
We wtorek 27 listopada 2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum logistycznego wraz z nauczycielem przedmiotów logistycznych Agnieszką Wojczys uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do FABRYKI MEBLI WÓJCIK w Elblągu. W zakładzie młodzież od strony praktycznej miała możliwość przeanalizowania sprawnej organizacji systemu produkcyjnego wraz z jego najbliższym otoczeniem magazynowo–transportowym oraz systemem jakości.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy
Różne
piątek, 30 listopad 2018
201811-próbny-egzamin-zawodowy
W dniu 26.11.2018 r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół w Pasłęku do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Zawodowego przystąpiło 25 uczniów z Technikum Hotelarskiego. W naszej szkole odbył się egzamin w kwalifikacjach T.11 dla klasy drugiej i T.12 dla klasy czwartej. Udział w egzaminie ma potwierdzić, w jakiej formie w opanowaniu wiedzy i umiejętności praktycznych są nasi uczniowie. Wyniki będą analizowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych i posłużą do pracy nad przygotowaniem do państwowego egzaminu zawodowego, jaki czeka młodzież w 2019 roku.
Czytaj całość...
A gdyby tak zostać kosmetyczką...
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 27 listopad 2018
W ramach zajęć z kosmetologii, klasa pierwsza o profilu przyrodniczo-medycznym wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Salonu Kosmetycznego Beauty. Zostaliśmy wspaniale przyjęci przez właścicielkę Panią Patrycję, dzięki której mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalny salon. Pani Patrycja odpowiedziała na liczne pytania uczniów i dzięki temu poznaliśmy tajniki pracy w tym zawodzie. Praca ta nie należy do najłatwiejszych, wymagana jest przede wszystkim precyzja, dobra organizacja, estetyka i cierpliwość. Kosmetyczki nie tylko malują paznokcie, ale wykonują wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz gruntownej wiedzy, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia gabinetu. Wszyscy byliśmy zadowoleni z faktu, iż braliśmy udział w takim spotkaniu. Zajęcia sprawiły nam wielką przyjemność, było to ciekawe doświadczenie. Bardzo dziękujemy pani Patrycji za poświęcony nam czas.
Maraton Pisania Listów Amnesty International
Różne
wtorek, 27 listopad 2018
W piątek 7 grudnia 2018 od godz. 9:00 w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc 10 wybranym wcześniej więźniom sumienia, osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść do nas i napisać list (czekamy na Państwa do godz. 19.00). Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku w czasie Maratonu są pisane listy w obronie dziesięciu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 56 z 1073
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Maja 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Asteriusz,
Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn,
Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa,
Teodor, Wiktoria
Do końca roku zostało 226 dni.