header image
Start
Rozstrzygnięcie konkursu polonistycznego FRASZKA !!!
konkursy językowe
poniedziałek, 26 luty 2018
201802-Fraszka
W listopadzie młodzież naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka". Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruowanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na podany temat. Miło nam poinformować, że Komitet Organizacyjny Konkursu ogłosił, że uczennice naszej szkoły – Kaja Szostak i Patrycja Śreniawska z klasy IIIb LO, zostały wyróżnione i otrzymały nagrody, zaś pozostali uczniowie dyplomy uznania. Gratulujemy!
Młodzież na rozprawie w Sądzie Okręgowym
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 22 luty 2018
20180220-Sąd
We wtorek 20 lutego 2018r. uczniowie klasy II T Zespołu Szkół w Pasłęku w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Takie zajęcia uzupełniają informacje zdobyte przez uczniów w ramach realizacji podstawy programowej z działu prawa. Tematy rozpraw są zawsze dostosowywane do wieku i potrzeb uczniów, tak, aby trafiły do świadomości młodych. Młodzież uczestniczyła w rozprawie, gdzie oskarżonemu postawiono zarzuty popełnienia czynu z art. 156 par. 1 pkt 2 k.k., tj. spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że zadał pokrzywdzonemu ciosy nożem w brzuch, co stanowiło realne zagrożenie dla jego życia. Czyn ten stanowi zbrodnię i jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Oskarżonemu zostały również postawione zarzuty posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych (art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii).
Czytaj całość...
Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej
różne konkursy
czwartek, 22 luty 2018
201802-Olimpiada-OC
W piątek 16 lutego w Starostwie Powiatowym w Elblągu przeprowadzona została Powiatowa Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. W konkursie zwyciężyła reprezentacja z Zespołu Szkół w Pasłęku w składzie: Maciej Piotrak i Mateusz Kołosowski (klasa IIa LO) i tym samym będzie reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim tejże olimpiady. Opiekunem drużyny był p. Tadeusz Gębarowski. Finał wojewódzki XXIII Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej odbędzie się 2 marca w Olsztynie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Warsztaty chemiczne w LO pod kierunkiem naszych absolwentów
Różne
poniedziałek, 19 luty 2018
201802-Warsztaty-chemiczne
Szansę na wykorzystanie wiedzy zdobytej na lekcjach chemii w Zespole Szkół w Pasłęku mieli uczniowie klas II i III o nachyleniu przyrodniczo-medycznym podczas zajęć laboratoryjnych z chemii analitycznej jakościowej, będącej nieodzowną częścią studiów chemicznych, biotechnologicznych czy farmaceutycznych. Zajęcia przeprowadzone w piątek 16 lutego przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dały młodzieży możliwość poznania właściwości wielu substancji, reakcji zachodzących między nimi, a także uczyły dokonywania obserwacji objawów reakcji i wyciągania wniosków. Uczniowie opanowali ponadto praktyczne umiejętności przeprowadzania reakcji chemicznych, zapoznali się z techniką i metodyką pracy analitycznej oraz wykształcili dobre nawyki w pracy laboratoryjnej. A dodatkowo uzyskali szereg cennych informacji na temat wybranych kierunków studiów. Dziękujemy Filipowi i Kindze za atrakcyjne zajęcia oraz wiele istotnych wskazówek.
Czytaj całość...
"Zadziwiający mózg nastolatka"
Różne
piątek, 16 luty 2018
201802-Warsztaty-profilaktyczne
W dniu 16.02.2018 r. uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w warsztatach profilaktycznych nt. "Zadziwiający mózg nastolatka", które prowadzone były przez edukatora Interwencji Artystycznej "ALPMIM" z Krakowa. W programie profilaktycznym, po aktywizującej rozgrzewce, wykorzystane zostały przedmioty, które stały się stymulatorami ułatwiającymi improwizację na tematy: kiedy marnujemy wolny czas?, kiedy wykorzystujemy konstruktywnie czas?. Uczniowie w grupach przygotowali bardzo ciekawe prace plastyczne i inscenizacje ukazujące różne sposoby spędzania wolnego czasu z podziałem na te, które stymulują rozwój człowieka i które przyczyniają się do marnowania czasu.
Czytaj całość...
Walentynki w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
piątek, 16 luty 2018
201802-Walentynki
Co roku 14 lutego w dzień św. Walentego obchodzimy święto zakochanych. Powszechnie znanym i lubianym zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Jest to też okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS w Sądzie Okręgowym
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 15 luty 2018
201802-Sąd
We wtorek 13 lutego 2018r. uczniowie klasy Ia Zespołu Szkół w Pasłęku w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Wyjazdy tego typu i obserwacja rozprawy sądowej oraz pracy sędziego stanowi uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć szkolnych dotyczących zagadnień z dziedziny prawa.
Młodzież uczestniczyła w rozprawie, gdzie oskarżonym postawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a dokładnie o "nielegalną uprawę konopi (...), nielegalne wytwarzanie substancji psychotropowych w znacznej ilości, nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, udzielenie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej innej osobie (w tym osobie małoletniej) środka odurzającego lub substancji psychotropowej".
Czytaj całość...
Integracja logistyków
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 15 luty 2018
201802-lodowisko
We wtorek 13 lutego uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technikum Logistycznego odwiedzili pasłęckie lodowisko, gdzie mimo wielu wzlotów i upadków miło spędzili czas integrując się. Łatwo nie było, ale uśmiechy na twarzach mówiły, że na pewno było warto!
A. Wojczys
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 56 z 980
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Lipca 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albin, Bolesława,
Bolisława,
Laurencjusz,
Wawrzyniec, Maria
Magdalena, Milenia,
Pankracy, Więcemiła
Do końca roku zostało 163 dni.