header image
Start
Uczniowie Zespołu Szkól w Pasłęku na warsztatach EUROWEEK
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 14 wrzesień 2017
201709-Euroweek
Grupa uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunami: p. Beatą Pierlejewską oraz p. Tomaszem Tuniewiczem w dniach 7-11 września 2017 r. uczestniczyła w projekcie edukacyjnym EuroWeek- Szkoła Liderów. Jest to obóz edukacyjny, pozwalający młodym ludziom doskonalić umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego oraz włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Uczestnicy mieszkali w ośrodku "Słoneczna" w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Codziennie brali udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów i kontynentów, między innymi: Armenii, Azerbejdżanu, Ugandy, Meksyku, Łotwy, Turcji i Filipin. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń. Ważną częścią szkolenia były prezentacje na temat krajów, z których pochodzili wolontariusze. Uczniowie uczyli się podstawowych słówek, sposobów powitania, tradycyjnych tańców, poznawali narodowe potrawy i święta.
Czytaj całość...
"Nowoczesny staż - mobilny uczeń" - nowy projekt w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
środa, 13 wrzesień 2017
201709-projekt-"Nowoczesny-staż---mobilny-uczeń"
08 września 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie dyrektor Zespół Szkół w Pasłęku Pani Elżbieta Wasiuk, reprezentując Powiat Elbląski podpisała umowę na realizację projektu "Nowoczesny staż – mobilny uczeń". Podpisy pod umową złożyli marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz wicemarszałek Miron Sycz. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w Technikum Nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku wśród 40 uczniów w zawodzie technik hotelarstwa i technik logistyk. Wsparcie skierowane do uczniów dotyczy poradnictwa edukacyjno-zawodowego, organizacji kursów i staży we współpracy z lokalnymi pracodawcami, ponadto 8 nauczycieli podniesie umiejętności i kwalifikacje zawodowe poprzez realizację studiów podyplomowych i staży u pracodawców. Szeroki zakres wsparcia ma na celu przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry średniego szczebla do pracy w sektorze turystyki, przedsiębiorczych, kreatywnych, mobilnych na rynku absolwentów szkoły. Nastąpi zacieśnienie, stałej i sformalizowanej współpracy Zespołu Szkół w Pasłęku z lokalnymi pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego.
Czytaj całość...
Stypendyści Zespołu Szkół
Różne
środa, 13 wrzesień 2017
201709-Stypendia-Starosty
W piątek 9 września w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyła się wyjątkowa uroczystość. 39 uczniów naszej szkoły odebrało stypendium Starosty Elbląskiego za wybitne wyniki w nauce, sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz osiągnięcia sportowe. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym. Oto lista stypendystów z naszej szkoły:
Adamczyk Patrycja, Andruszkiewicz Julia, Andruszkiewicz Wiktoria, Baniel Kamila, Bigus Wiktoria, Bilicka Natalia, Dzwonko Katarzyna, Filipowicz Dominika, Grzyb Joanna, Hałuszczak Karolina, Hulanicki Maciej, Juchniewicz Daniel, Juniewicz Damian, Kaszkin Łukasz, Kijańska Łucja, Kołosowski Mateusz, Korzeniowski Bartłomiej, Langowska Anna, Makuła Emil, Marchwat Kornelia, Miszczyszyn Maciej, Mizura Marek, Moląg Ewa, Ostręga Hubert, Rokosz Paulina, Różańska Natalia, Sabiło Julia, Sidor Hanna, Stasiulewicz Agata, Śreniawska Patrycja, Szczepańska Aleksandra, Talkowska Justyna, Tkaczyk Adriana, Tyszecki Michał, Witkowska Izabela, Wołyńska Izabela, Wójcik Patrycja, Zielińska Weronika, Zylbert Aleksandra.
 
E. Czerska, M. Bała
Zaproszenie na XV Edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
środa, 13 wrzesień 2017
XI_PKPO
Szanowni Państwo! Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Wychowawcy!
W imieniu Towarzystwa Przyjaciół LO w Pasłęku i Dyrekcji Zespołu Szkół w Pasłęku mamy przyjemność poinformować Państwa o organizowanej w bieżącym roku szkolnym XV Edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Impreza odbędzie się dnia 20 października 2017 r., a honorowym patronatem objął ją Starosta Elbląski pan Maciej Romanowski. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody dzięki pozyskaniu przez TPLO dotacji z funduszy publicznych na organizację imprezy. Wzorem roku poprzedniego przewidujemy osobne nagrody dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii wykonawca indywidualny, duety lub małe grupy wokalne. Zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia konkursu wśród uczniów Państwa szkoły. W tym celu prosimy wykorzystać dołączony regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia, które znajdują się także na stronie internetowej naszej szkoły:
Zachęcamy do wspierania młodych talentów i oczekujemy na Państwa zgłoszenia najpóźniej do dnia 13 października  2017r.!
Z wyrazami szacunku: Komitet Organizacyjny XV Edycji PKPO
Czytaj całość...
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Różne
środa, 13 wrzesień 2017
201709-rozpoczęcie-roku-szkolnego
4 września uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Zebranych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała pani dyrektor Elżbieta Wasiuk, która w szczególnych słowach zwróciła się do uczniów klas pierwszych, życząc wszystkim wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywanej wiedzy, umiejętności i nowych doświadczeń. W inauguracji roku szkolnego wzięli udział wicewojewoda warmińsko-mazurski p.Sławomir Sadowski, starosta elbląski p.Maciej Romanowski, naczelnik wydziału promocji powiatu, edukacji, kultury p.Gabriela Effenberg, członek zarządu powiatu p.Joanna Naspińska, burmistrz Pasłęka p. Wiesław Śniecikowski, prezes oddziału ZNP Pasłęk p.Kazimierz Jacek, przewodnicząca Rady Rodziców p.Urszula Tyszecka oraz zastępca komendanta komisariatu policji w Pasłęku p.Robert Papierowski. Uroczystość ta była wyjątkowa jeszcze z dwóch powodów. Pierwszym z nich było powitanie dwóch nowych nauczycieli, którzy rozpoczną prace w naszej szkole, a są to p.Anna Marek-Cytrycka oraz ks. Karol Józefowicz. Drugim powodem natomiast był jubileusz 25-lecia pracy w szkolnictwie, który obchodziło aż pięciu nauczycieli, wśród nich znaleźli się p.dyrektor Elżbieta Wasiuk, p.Grażyna Sadowska, p.Dorota Ćwik, p.Anna Koszyk oraz p.Tomasz Chyliński. Nowy rok to czas nowych możliwości dla 441 uczniów, którzy kształcą się w ZS aż w 18 oddziałach klasowych, to też czas pogłębiania wiedzy i odkrywania nowych pasji, dlatego też życzymy wszystkim sukcesów i radości. Niech ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.
 
E. Czerska
Rozpoczęcie roku szkolnego
newsy
niedziela, 03 wrzesień 2017
Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018!!! Uczniów prosimy o zgłoszenie się w swoich klasach o godzinie 8:45. Do zobaczenia:)
Informacja dla klas pierwszych - 1a sala nr 1 (parter), kl. 1b - sala nr 16 (1 piętro), 1th-sala 26 (2 piętro), 1tl- sala 202 (2 piętro), 1a zawodowa- sala 11 (1 piętro).
Uroczysty Polonez z okazji 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku
video
poniedziałek, 12 czerwiec 2017

 

70-lecie Liceum tuż tuż!!!
newsy 2016/2017
piątek, 09 czerwiec 2017
Sponsorzy-70-lecia
W sobotę 10 czerwca 2017 r. minie 70 lat od dnia, w którym pierwszy raz zadzwonił szkolny dzwonek, rozpoczynając piękną historię Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. W roku 1947 wszystko się zaczęło. Powołano do życia szkołę, która po dziś dzień kształci i wychowuje ambitnych i mądrych ludzi. Trudno uwierzyć, że to taki szmat czasu. Taka rocznica to wyjątkowa okazja, by wspomnieniami ożywić przeszłość. Jednak, aby móc wspólnie cieszyć się z powrotu do szkolnych ławek, dawnych przyjaźni i poddać się chwili refleksji i wzruszeń, przygotowaliśmy dla wszystkich absolwentów moc atrakcji. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ogromne wsparcie wielu życzliwych osób, które nie mogą pozostać anonimowe.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 56 z 919
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.