header image
Start
Spotkanie z panią Elzą, niezwykłą pasłęczanką
Różne
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-p.-Elza
W poniedziałek 16 kwietnia w Pasłęckim Ośrodku Kultury miało miejsce niezwykłe spotkanie, podczas którego licznie zebrani goście zobaczyli dwa filmy o życiu pasłęczanki pani Elzy Strzeleckiej: "Wilno i Pasłęk - moje dwie miłości" i "Moja rodzina wybrała Pasłęk". W projekcji uczestniczyli burmistrz naszego miasta p. Wiesław Śniecikowski, wicedyrektor ZS w Pasłęku p. Katarzyna Panimasz, dyrektor Banku PKO BP w Pasłęku (w którym pracowała pani Elza) pan Leszek Świderski, słuchacze PUTW, młodzież ZS Pasłęku i SP nr 1 w Pasłęku oraz przyjaciele. Prezentowane obrazy o losach pani Elzy nagrali pan Jerzy Miąskowski i p. Barbara Nowak, zaś wywiad w prezentowanym filmie prowadziły p. Barbara Gołąbek i Anna Dawid z Dziennika Elbląskiego. Na koniec spotkania pani Elza poczęstowała wszystkich swoimi ulubionymi słodyczami, śliwkami w czekoladzie.
"Niektórzy lubią poezję" - rejonowe eliminacje 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
konkursy językowe
wtorek, 17 kwiecień 2018
201804-Konkurs-Recytatorski
W środę 11 kwietnia reprezentanci Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w rejonowym etapie 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Kaja Szostak, Ewa Łuczko i Jakub Aleksandrowicz zmierzyli się z utworami Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Romana Brandstaettera i Edwarda Stachury. Występując przed licznie zgromadzoną publicznością, uczestnicy konkursu odkryli nowe oblicza wybranych przez siebie tekstów. W dobie pośpiechu i niedbałego posługiwania się poprawną polszczyzną wyjątkowo ważne jest promowanie czystości języka i umiejętności interpretacji słowa. Gratulujemy naszym młodym recytatorom wspaniałego występu!
Dorota Ćwik
Czytaj całość...
finał Szkolnego Konkursu "Wiedzy o uzależnieniach"
różne konkursy
czwartek, 12 kwiecień 2018
201804-Uzależnienia
W środę 11 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się finał konkursu "Wiedzy o uzależnieniach". W konkursie wzięli udział uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Branżowej Szkoły I Stopnia. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W środę 14 marca wszyscy uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków. W tym etapie najwyższy wynik uzyskali: Wiktoria Bednarczyk z kl. I BS, Paulina Wiśniewska z kl. II a ZSZ oraz Przemysław Srebrnik z klasy III a ZSZ. Drugi etap konkursu odbył się w środę 11 kwietnia i polegał na wykonywaniu pracy plastycznej dotyczącej profilaktyki uzależnień.
Czytaj całość...
Uczcijmy pamięć...
Różne
środa, 11 kwiecień 2018
201810-Rocznica-Smoleńska
We wtorek 10 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku przedstawiciele poszczególnych klas uczestniczyli w apelu pamięci, poświęconym tragicznie zmarłemu panu Maciejowi Płażyńskiemu, absolwentowi naszej szkoły, a także innym ofiarom katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Dziś mija 8. rocznica tego wydarzenia. Na pokładzie polskiego samolotu rządowego znajdowali się przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński i jego małżonka. Stanowili oni oficjalną delegację państwa polskiego na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród ofiar tego tragicznego wydarzenia był również marszałek sejmu III kadencji Maciej Płażyński, absolwent naszej szkoły.
Czytaj całość...
Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej - po raz drugi
różne konkursy
poniedziałek, 09 kwiecień 2018
201804-Turniej-Siatkówki
W czwartek 5 kwietnia 2018r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Pasłęku. Turniej miał na celu: upowszechnianie sportu jako zdrowego stylu życia, integrację w środowisku lokalnym oraz wyrabianie świadomej postawy zdyscyplinowania i przestrzegania zasad gry. W zawodach brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z pasłęckiego Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum z Młynar i Zespołu Szkół. Łącznie do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn.
Czytaj całość...
Kondolencje
Różne
piątek, 30 marzec 2018
201803-Marta
Dnia 29 marca z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki, przyjaciółki i wychowanki - uczennicy kl. III b LO Marty Kuchty. Odeszła od nas po ciężkiej chorobie, krótko przed ukończeniem szkoły. Była ciepła, przyjacielska, zawsze pomocna, miała wiele marzeń i planów. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci i naszych sercach.
Koleżanki i koledzy z klasy z wychowawcą

Wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim składają Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Pasłęku.
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
różne konkursy
piątek, 30 marzec 2018
201803-Olimpiada-Wiedzy-o-Bezpieczeństwie
W dniach 23 i 24 marca na terenie Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał II edycji Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności. W etapie centralnym uczestniczyli dwaj uczniowie z Zespołu Szkół w Pasłęku Maciej Piotrak i Mateusz Kołosowski z klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego, którzy wywalczyli tytuły finalistów olimpiady. Uczniów do konkursu przygotowywał p. Tadeusz Gębarowski. W pierwszej części uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 40 pytań dotyczących Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, obrony cywilnej i szeroko pojętej obronności kraju. Ciekawym wydarzeniem był udział młodzieży w panelu dyskusyjnym z udziałem wybitnych wojskowych autorytetów w tej dziedzinie profesorów Stanisława Kozieja byłego szefa BBN-u i Bolesława Balcerowicza. Serdecznie gratulujemy Maćkowi i Mateuszowi.
Przemek Srebnik na poznańskich targach LOOK i beautyVISION
Różne
piątek, 30 marzec 2018
201803-Przemak-Srebrnik
W miniony weekend 24-25 marca na Międzynarodowych Poznańskich Targach miało miejsce spotkanie profesjonalistów z branży fryzjersko-kosmetycznej oraz fanów najnowszych kosmetyków i akcesoriów. Przemek Srebnik, uczeń trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Zespole Szkół w Pasłęku odniósł po raz kolejny niebywały sukces i pokazał jak wieli ma talent.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 1010
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Listopada 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Floryn,
Grzegorz, Hugo,
Hugon, Salomea,
Salome, Sulibor,
Zbysław
Do końca roku zostało 45 dni.