header image
Start
Etap okręgowy III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie
różne konkursy
środa, 14 luty 2018
201802_olimpiada_wos
W sobotę 10 lutego w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się olimpiada przedmiotowa z wiedzy o społeczeństwie. W zmaganiach uczestniczyli zwycięzcy szkolnych etapów konkursu z województwa warmińsko-mazurskiego. Uczniowie mieli za zadanie wypełnić test wielokrotnego wyboru z wiedzy o społeczeństwie, a następnie w drugiej części zmierzyli się z zadaniami otwartymi. Do etapu centralnego olimpiady z naszego województwa awansowała Hanna Sidor z kl. IIIb. Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady!
Etap okręgowy III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej
różne konkursy
wtorek, 06 luty 2018
201802_Olimpiada_Historyczna
Zespół Szkół w Pasłęku został po raz drugi organizatorem etapów okręgowych dwóch olimpiad przedmiotowych: Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej i Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. W sobotę 3 lutego gościliśmy w naszej szkole uczniów i ich opiekunów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy w dwóch częściach konkursu musieli wykazać się szczegółową wiedzą historyczną. W pierwszej części uczniowie wypełniali test wielokrotnego wyboru z ogólnej wiedzy historycznej, natomiast w drugiej części z wybranej epoki historycznej.
Czytaj całość...
WOŚP - podziękowania
Krwiodawstwo i Wolontariat
poniedziałek, 29 styczeń 2018
Równo dwa tygodnie temu 14 stycznia 2018 r. organizowany był 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, do którego przyłączyła się społeczność Pasłęka i okolic. Dwudniowe imprezy towarzyszące i zaangażowanie wielu ludzi spowodowało, iż pobity został ubiegłoroczny wynik i zebrano ponad 36 tysiące złotych. Nadszedł zatem czas na podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli działania Sztabu finansowo, materialnie i osobowo, a lista dobroczyńców jest długa. Pragnę zatem z całego serca podziękować:
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Graliśmy dla WOŚP
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 18 styczeń 2018
201801_wosp_hotel
Tak jak wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku, tak i uczniowie Technikum Hotelarskiego w ZS w Pasłęku grali na rzecz WOŚP. W niedzielę 14 stycznia mieliśmy zaszczyt pomagać wolontariuszom i gościć ich w naszym hotelu. Naszym zadaniem było przygotowanie gorących napojów i posiłków dla wszystkich kwestujących. Drzwi "Naszego Hotelu" były otwarte dla wszystkich chętnych.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej w Gdyni
różne konkursy
czwartek, 11 styczeń 2018
201801_olimpiada_hotel
W dniu 08.01.2018 r. w 246 szkołach w Polsce kształcących technika hotelarstwa podzielonych na dziewięć okręgów odbyły się eliminacje w II etapie dziesiątej edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Wzięli w nich udział zwycięzcy szkolnych eliminacji ze szkół hotelarskich z całej Polski. W naszym regionie do konkursu przystąpiły 22 szkoły z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zespół Szkół w Pasłęku reprezentowali laureaci eliminacji szkolnych Bartłomiej Korzeniowski z klasy III i Daniel Gajdarenko z klasy I Technikum Hotelarskiego.
Czytaj całość...
Wieczornica w Placówce "Orle Gniazdo"
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 21 grudzień 2017
201712-Wieczornica-Orle-Gniazdo
W czwartek 14 grudnia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gniazdo" w Marwicy miała miejsce uroczysta wieczornica, w której wzięli udział wolontariusze SKW przy Zespole Szkół wraz z dyrektorem panią Elżbietą Wasiuk i p.Beatą Łuczyńską-Pyra oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się p.Zbigniew Lichuszewski, Wicestarosta Powiatu Elbląskiego oraz przedstawiciele sponsorów od lat wspierających działalność placówki.
Czytaj całość...
Nie warto w życiu iść na skróty - "z uzależnienia wychodzą tylko mistrzowie - najlepsi"
Wyjazdy i wycieczki
środa, 20 grudzień 2017
We wtorek 19 grudnia klasy I th, III c i III t wraz z wychowawcami wyruszyły do pasłęckiego kina, aby zobaczyć jeden z najlepszych obrazów 2017 r. film pt. "Najlepszy". Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Górski, w czasach szkolnych zdolny sportowiec, który mimo licznych osiągnięć nie wierzy w swoje możliwości. Na ekranie widać postępujący proces uzależnienia, towarzyszące mu złudne wrażenie posiadania przyjaciół. Bohaterowi narkotyki wydają się zapewniać wolność i odczucie radzenia sobie z problemami. Przełomowy w jego życiu był rok 1984, kiedy podjął leczenie w Monarze.
Czytaj całość...
Zajęcia z botaniki na UWM
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 19 grudzień 2017
201712-UWM-Olsztyn
W piątek 15 grudnia uczniowie klasy II o nachyleniu przyrodniczo-medycznym po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tym razem zajęcia dotyczyły budowy anatomicznej roślin, którą uczniowie badali na podstawie obserwacji mikroskopowych. W związku z tym oglądali trwałe preparaty tkanek cebuli, dyni i bobu, a także mieli okazję do samodzielnego wykonania preparatów m.in. z łodygi selera naciowego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 980
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Lipca 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albin, Bolesława,
Bolisława,
Laurencjusz,
Wawrzyniec, Maria
Magdalena, Milenia,
Pankracy, Więcemiła
Do końca roku zostało 163 dni.