header image
Start
Walentynki w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
piątek, 16 luty 2018
201802-Walentynki
Co roku 14 lutego w dzień św. Walentego obchodzimy święto zakochanych. Powszechnie znanym i lubianym zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Jest to też okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS w Sądzie Okręgowym
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 15 luty 2018
201802-Sąd
We wtorek 13 lutego 2018r. uczniowie klasy Ia Zespołu Szkół w Pasłęku w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Wyjazdy tego typu i obserwacja rozprawy sądowej oraz pracy sędziego stanowi uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć szkolnych dotyczących zagadnień z dziedziny prawa.
Młodzież uczestniczyła w rozprawie, gdzie oskarżonym postawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a dokładnie o "nielegalną uprawę konopi (...), nielegalne wytwarzanie substancji psychotropowych w znacznej ilości, nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, udzielenie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej innej osobie (w tym osobie małoletniej) środka odurzającego lub substancji psychotropowej".
Czytaj całość...
Integracja logistyków
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 15 luty 2018
201802-lodowisko
We wtorek 13 lutego uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technikum Logistycznego odwiedzili pasłęckie lodowisko, gdzie mimo wielu wzlotów i upadków miło spędzili czas integrując się. Łatwo nie było, ale uśmiechy na twarzach mówiły, że na pewno było warto!
A. Wojczys
Czytaj całość...
Etap okręgowy III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie
różne konkursy
środa, 14 luty 2018
201802_olimpiada_wos
W sobotę 10 lutego w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się olimpiada przedmiotowa z wiedzy o społeczeństwie. W zmaganiach uczestniczyli zwycięzcy szkolnych etapów konkursu z województwa warmińsko-mazurskiego. Uczniowie mieli za zadanie wypełnić test wielokrotnego wyboru z wiedzy o społeczeństwie, a następnie w drugiej części zmierzyli się z zadaniami otwartymi. Do etapu centralnego olimpiady z naszego województwa awansowała Hanna Sidor z kl. IIIb. Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady!
Etap okręgowy III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej
różne konkursy
wtorek, 06 luty 2018
201802_Olimpiada_Historyczna
Zespół Szkół w Pasłęku został po raz drugi organizatorem etapów okręgowych dwóch olimpiad przedmiotowych: Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej i Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. W sobotę 3 lutego gościliśmy w naszej szkole uczniów i ich opiekunów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy w dwóch częściach konkursu musieli wykazać się szczegółową wiedzą historyczną. W pierwszej części uczniowie wypełniali test wielokrotnego wyboru z ogólnej wiedzy historycznej, natomiast w drugiej części z wybranej epoki historycznej.
Czytaj całość...
WOŚP - podziękowania
Krwiodawstwo i Wolontariat
poniedziałek, 29 styczeń 2018
Równo dwa tygodnie temu 14 stycznia 2018 r. organizowany był 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, do którego przyłączyła się społeczność Pasłęka i okolic. Dwudniowe imprezy towarzyszące i zaangażowanie wielu ludzi spowodowało, iż pobity został ubiegłoroczny wynik i zebrano ponad 36 tysiące złotych. Nadszedł zatem czas na podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli działania Sztabu finansowo, materialnie i osobowo, a lista dobroczyńców jest długa. Pragnę zatem z całego serca podziękować:
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Graliśmy dla WOŚP
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 18 styczeń 2018
201801_wosp_hotel
Tak jak wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku, tak i uczniowie Technikum Hotelarskiego w ZS w Pasłęku grali na rzecz WOŚP. W niedzielę 14 stycznia mieliśmy zaszczyt pomagać wolontariuszom i gościć ich w naszym hotelu. Naszym zadaniem było przygotowanie gorących napojów i posiłków dla wszystkich kwestujących. Drzwi "Naszego Hotelu" były otwarte dla wszystkich chętnych.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej w Gdyni
różne konkursy
czwartek, 11 styczeń 2018
201801_olimpiada_hotel
W dniu 08.01.2018 r. w 246 szkołach w Polsce kształcących technika hotelarstwa podzielonych na dziewięć okręgów odbyły się eliminacje w II etapie dziesiątej edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Wzięli w nich udział zwycięzcy szkolnych eliminacji ze szkół hotelarskich z całej Polski. W naszym regionie do konkursu przystąpiły 22 szkoły z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zespół Szkół w Pasłęku reprezentowali laureaci eliminacji szkolnych Bartłomiej Korzeniowski z klasy III i Daniel Gajdarenko z klasy I Technikum Hotelarskiego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 983
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Września 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.