header image
Start
Czwartkowy wieczór w Paryżu - Notre Dame de Paris
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 02 listopad 2017
Tym razem na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni mieliśmy okazję zobaczyć Quasimodo (w tej roli wystąpił Michał Grobelny), piękną Esmeraldę (Ewa Kłosowicz), okrutnego Frollo (Artur Guza) i rycerskiego Phoebusa (Przemek Zubowicz). Musical powstał na podstawie powieści Victora Hugo. Warto wspomnieć, że gdyńską realizację spektaklu przygotowali autorzy oryginalnej sztuki. Reżyserem polskiej, jak i oryginalnej francuskiej wersji musicalu jest Gilles Maheu, a spektakle w Polsce grane są wyjątkowo z udziałem orkiestry i chóru. Scenografia sztuki przeniosła nas do XV-wiecznego Paryża pod katedrę Notre Dame, gdzie poznaliśmy bohaterów i mogliśmy obserwować rodzące się miedzy nimi emocje i uczucia. Wyśpiewaną historię niezwykle ubarwił taniec i efekty specjalne. Spektakl zebrał ogromne, zasłużone brawa. A my już planujemy kolejne wizyty w naszym ukochanym teatrze.
Laureaci XV PKPO 2017
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
poniedziałek, 23 październik 2017
201710-PKPO
W piątek 20 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyła się XV Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej pod honorowym patronatem starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku. Do rywalizacji stanęli wykonawcy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych m.in. z Pasłęka, Młynar, Ornety, Lubomina, Gronowa Elbląskiego, Elbląga i Dobrego, którzy wykonywali piosenki w języku angielskim i rosyjskim. Jury w składzie: Marek Murdzia, Wojciech Haza, Tomasz Dymlang i Elżbieta Czerska postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom:
Czytaj całość...
"Zawody z przyszłością"
różne konkursy
piątek, 20 październik 2017
201710-Zawody-z-przyszłością
"Zawody z przyszłością" – to tytuł konkursu, który odbył się w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku w środę 18 października. Jest druga edycja konkursu, a jego głównym celem jest aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej, filmów, scenek, przedstawiła takie zawody jak: dziennikarz, biotechnolog, logistyk, graphic design, astronom i tłumacz. Jury oceniało prezentacje za: oryginalność, komunikatywność przekazu i walory ilustracyjne.
Czytaj całość...
Teatr po niemiecku
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 20 październik 2017
201710-Teatr-po-niemiecku
W środę 18 października uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu oraz Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu. W auli Domu Studenckiego "Scena na Wspólnej" młodzież obejrzała sztukę Bertolta Brechta "Herr Puntila und sein Knecht Matti" ("Pan Puntila i jego sługa Matti"). Przedstawienie przygotowała grupa teatralna z Niemiec, Forum Baltikum-Dittchenbühne z Elmshorn.
Czytaj całość...
Maraton Pisania Listów Amnesty International
Różne
piątek, 20 październik 2017
201612_maraton
W piątek 9 grudnia 2017 o godz. 9:00 w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz osiemnasty. Podczas wydarzenia są pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Czytaj całość...
Samorząd Uczniowski
newsy
piątek, 20 październik 2017
Dnia 17 października 2017 roku odbyło się spotkanie trójek klasowych w celu wyboru nowych kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Obecny samorząd w składzie: Michał Tyszecki (przewodniczący), Ola Gronkowska (zastępca), Iza Mońska (Skarbnik) i Ola Szczepańska (sekretarz) to uczniowie klas trzecich, zatem ich kadencja dobiegła końca. Bardzo dziękuję Wam za niezwykle sympatyczną atmosferę i efektywną współpracę, Wasze umiejętności i świeże pomysły. Do nowego Samorządu zostali zgłoszeni następujący kandydaci: Asia Grzyb - kl. IIb LO, Ola Przystasz - kl.IIc LO, Weronika Zielińska - kl. IIa LO, Grzegorz Hinz - kl.IIa LO, Maciej Klusek - kl.II Technikum.
Wybory Samorządu Szkolnego odbędą się we wtorek 24 października na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej.
Opiekun SU - Monika Kozakiewicz
Szkolne Eliminacje do XV edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
środa, 18 październik 2017
201710-Eliminacje-szkolne-PKPO
We wtorek 17 października odbyły się szkolne eliminacje do XV edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Spośród wszystkich zgłoszonych uczestników jury udało się wyłonić trzech reprezentantów ZS, którzy przystąpią do finału konkursu w piątek 20 października. A są to: Beata Koladyńska (Britney Spears "Everytime"), duet Maja Chełstowska i Maja Sadowska (Little "Do you know") i duet Julia Pielech i Karol Wróbel (Shawn Mendes "Stitches"). Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Sprawdź się za barem
Różne
poniedziałek, 02 październik 2017
201710-Warsztaty-koktajlowe
We wrześniu w Technikum Hotelarskim przy Zespole Szkół odbyły się niecodzienne warsztaty. Zajęcia powstałe z inicjatywy uczniów i nauczycieli, a odbywające się pod hasłem „Sprawdź się za barem” przyczyniły się do większej integracji młodzieży klasy pierwszej i pozwoliły na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności związanych z pracą w hotelu. Praca barmana to nie tylko przygotowywanie drinków o egzotycznie brzmiących nazwach, lecz także kontakt z klientem i umiejętność skupienia uwagi.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 941
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Marca 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław,
Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz,
Ruprecht, Wasyl,
Wincenty
Do końca roku zostało 287 dni.