header image
Start
Zajęcia z botaniki na UWM
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 19 grudzień 2017
201712-UWM-Olsztyn
W piątek 15 grudnia uczniowie klasy II o nachyleniu przyrodniczo-medycznym po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tym razem zajęcia dotyczyły budowy anatomicznej roślin, którą uczniowie badali na podstawie obserwacji mikroskopowych. W związku z tym oglądali trwałe preparaty tkanek cebuli, dyni i bobu, a także mieli okazję do samodzielnego wykonania preparatów m.in. z łodygi selera naciowego.
Czytaj całość...
Konkurs kulinarny w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 18 grudzień 2017
201712-Świąteczne-Warsztaty
W poniedziałek 11 grudnia 2017 r. młodzież z Technikum Hotelarskiego wzięła udział w VI Szkolnym Konkursie Kulinarnym "Świąteczne klimaty". Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów, którzy przygotowali potrawy, nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Opierały się one na polskich i światowych przepisach, więc prezentowały wyjątkowe smaki i zapachy kuchni światowej. W tym roku Komisja konkursowa oddała prawo wyłonienia zwycięzców samym uczniom, którzy wybierali najsmaczniejszą potrawę. Konkurs obejmował wszystkie kategorie dań, od gorących przystawek po słodkie i wytrawne desery.
Czytaj całość...
Spotkania z matematyką
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 18 grudzień 2017
201712-UWM-Olsztyn
We wtorek 12 grudnia uczniowie klas 1a, 2a i 2c LO wzięli udział w "Spotkaniach z matematyką" organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dr Krzysztof Sopyła ciekawie opowiedział nam o sieciach neuronowych. Dowiedzieliśmy się jak powstają sieci i gdzie znajdują swoje zastosowanie. Zajęcia przyniosły nam dużo nowej wiedzy oraz radości ze wspólnie spędzonego czasu.
Czytaj całość...
Mikołajki w hotelu
Różne
piątek, 15 grudzień 2017
201712-Mikołajki-w-hotelu
Jak co roku 6 grudnia do Technikum Hotelarskiego przy ZS w Pasłęku przychodzi Mikołaj i zapala światełka na hotelowej choince. Jest to sygnał, że zaczyna się okres przedświąteczny zwiastujący radość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przyjęcie dla Mikołaja przygotowali uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego. Były słodkie przysmaki i świąteczna dekoracja sali. Mikołaj był szczodry i wspaniale obdarował wszystkich uczniów.
Czytaj całość...
Kiermasz świąteczny klasy 2a LO
Różne
piątek, 15 grudzień 2017
201712_kiermasz
Na początku grudnia na korytarzu szkolnym w ZS w Pasłęku uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zakupu ozdób świątecznych wykonanych przez p. Annę Wiśniewską. Na kiermaszu, zorganizowanym przez klasę 2a pojawiły się bombki, aniołki, ozdoby na choinkę, zawieszki i wiele innych przepięknych dekoracji. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rehabilitację oraz specjalistyczne leczenie córki pani Anny – Martyny Wiśniewskiej, która od urodzenia choruje na rozszczep kręgosłupa i porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Pani Anna, Martyna oraz klasa 2a wraz z wychowawczynią Jolantą Sokołowską serdecznie dziękują za okazane serce i udział w tak pięknej akcji.
Czytaj całość...
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
różne konkursy
piątek, 15 grudzień 2017
201712-Olimpiada-o-bezpieczeństwie
W piątek 8 grudnia w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje II edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Do tego etapu zakwalifikowało się czterech uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku: Mateusz Kołosowski, Maciej Piotrak, Grzegorz Hintz i Jakub Aleksandrowicz, a drużyna przygotowywana była przez p. Tadeusza Gębarowskiego. Uczniowie rozwiązywali test zawierający 40 pytań dotyczących historii Paktu Północno-Atlantyckiego NATO. Do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu przyszłego roku w Warszawie zakwalifikowali się Mateusz Kołosowski i Maciej Piotrak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość...
I Szkolna Gala Wolontariatu
Krwiodawstwo i Wolontariat
środa, 13 grudzień 2017
201712-Gala-Wolontariatu
Dnia 5 grudnia 2017 w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Pierwsza i zapoczątkowana w tym roku "mała gala" cieszyła się wyjątkowym uznaniem nie tylko naszych niezastąpionych wolontariuszy, a także obecnych podczas niej uczniów. Zainspirowani pewnym serwisem informacyjnym z telewizji Joanna Grzyb wraz z Jakubem Aleksandrowiczem stworzyli niebanalną atmosferę dzięki przeprowadzonemu wywiadowi, w którym uczeń wypowiedział się na temat danego święta. Wolontariusz przybliżył wszystkim również korzyści jakie płyną z okazywania szlachetnego serca innym osobom, między innymi samorealizacji, współpracy, poczucia bycia częścią ważnego dzieła, a także przeżycia pięknej przygody.
Czytaj całość...
WOŚP - przygotowania w toku
Krwiodawstwo i Wolontariat
poniedziałek, 11 grudzień 2017
201712-WOSP
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r., a jest on poświęcony wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków. Pasłęcki Sztab WOŚP, który już po raz trzeci organizuje Zespół Szkół w Pasłęku, przygotowuje się do tego wydarzenia już od miesiąca. Zakończyliśmy nabór do grupy wolontariuszy kwestujących, a obecnie pracujemy nad programem imprez towarzyszących. Styczniowy finał WOŚP będzie dwudniowy – w sobotę 13 stycznia w godzinach 16:00-19:00 odbędzie się Maraton Zumby pod kierunkiem pana Marcina Wierzbickiego, a drugiego dnia w niedzielę od godz. 15:00 kolejna część atrakcji.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 973
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
27 Maja 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało 219 dni.