header image
Start
Europejski dzień Języków Obcych w Zespole Szkół w Pasłęku
konkursy językowe
piątek, 05 październik 2018
201809-Europejski-Dzień-Języków
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej. W ramach obchodów tego wydarzenia odbył się konkurs na plakat promujący Europejski Dzień Języków, quiz językowy, w którym uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat języków obcych, znajomością przysłów, flag, słynnych utworów muzycznych a także tańców narodowych. Zwycięzcą quizu została klasa IIIb LO. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!
Czytaj całość...
W ZS remont dachu zakończony
Różne
piątek, 05 październik 2018
201809-remonty
Zapraszamy wszystkie grupy sportowe, które podpisały umowy o wynajem sali gimnastycznej z dyr. Elżbietą Wasiuk na popołudniowe zajęcia sportowe od 01.10.2018 r. Opóźnienie rozpoczęcia sezonu sportowego spowodowane było remontem dachu nad salą. Intensywne deszcze i wichury spowodowały zniszczenia, które stały się powodem podjęcia decyzji o konieczności kompleksowej naprawy dachu. Dzięki staraniom Powiatu Elbląskiego, a szczególnie zainteresowaniu Starosty Elbląskiego Pana Macieja Romanowskiego, pozyskano środki finansowe na kompleksowy remont poszycia dachowego. Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknął się w kwocie ok. 240 tys. zł.
Czytaj całość...
Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej
Różne
piątek, 05 październik 2018
201809-odsłonięcie-Tablicy
We wtorek 18 września uczniowie kl. IIa i II b pod opieką dyrekcji i nauczycieli wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej postać pasłęczanina Konstantego Kazimierza Ralkiewicza. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz, m.in. Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski p. Sławomir Sadowski, Starosta Elbląski p. Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka p. Wiesław Śniecikowski, rodzina śp. K.K. Ralkiewicza, zaproszeni goście i mieszkańcy Pasłęka.
Czytaj całość...
Zaproszenie na XVI Edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
poniedziałek, 17 wrzesień 2018
2018-PKPO
Szanowni Państwo! Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Wychowawcy!
W imieniu Towarzystwa Przyjaciół LO w Pasłęku i Dyrekcji Zespołu Szkół w Pasłęku mamy przyjemność poinformować Państwa o organizowanej w bieżącym roku szkolnym XVI Edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Impreza odbędzie się dnia 19 października 2018 r., a honorowym patronatem objął ją Starosta Elbląski pan Maciej Romanowski. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody dzięki pozyskaniu przez TPLO dotacji z funduszy publicznych na organizację imprezy.
Czytaj całość...
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego
Różne
piątek, 05 październik 2018
201809-narodowe-czytanie
W 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski zapoczątkował akcję Narodowego Czytania, której celem jest propagowanie czytelnictwa. I tak po raz siódmy, tym razem 8 września burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski rozpoczął Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym. Wydarzenie przygotowali pracownicy Biblioteki Publicznej w Pasłęku oraz Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele i uczniowie, którzy w ten słoneczny dzień mieli okazję do praktycznej nauki patriotyzmu i promowania czytelnictwa.
Czytaj całość...
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Różne
poniedziałek, 03 wrzesień 2018
201809-rozpoczecie-roku-szkolnego
W poniedziałek 3 września uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/19. Zebranych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała pani dyrektor Elżbieta Wasiuk, która w szczególnych słowach zwróciła się do uczniów klas pierwszych, życząc wszystkim wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywanej wiedzy, umiejętności i nowych doświadczeń. W inauguracji roku szkolnego wzięli udział Starosta Elbląski p. Maciej Romanowski, Członek Zarządu Powiatu p. Joanna Naspińska, Burmistrz Pasłęka p. Wiesław Śniecikowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku p. Edward Skalij oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku p. Robert Papierowski.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Hotelarze na 100%
Różne
poniedziałek, 03 wrzesień 2018
201809-egzamin-zawodowy
Znamy wyniki egzaminu zawodowego. Poznaliśmy wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa. Egzamin odbył się 19 i 26 czerwca 2018 r. i przystąpili do niego uczniowie II klasy Zespołu Szkół w Pasłęku. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu z kwalifikacji T.11 "Planowanie i realizacja usług w recepcji" zdali egzamin. Przypomnę, że egzamin składał się z dwóch części – testu pisemnego oraz zadania praktycznego. Wszystkich zdających i nauczycieli ucieszyła 100% zdawalność oraz doskonałe wyniki indywidualne. Naszej młodzieży należą się gratulacje. Egzamin nie był łatwy. Wymagał nie tylko wiedzy, ale także umiejętności poradzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym. Teraz przed nimi praktyki zawodowe w hotelach Pasłęka i Elbląga i kolejny rok nauki. Drugi i ostatni egzamin zawodowy dopiero w styczniu 2020 r. W imieniu zdających składam podziękowania nauczycielom, którzy przygotowują naszą młodzież do egzaminów zawodowych.
Bogdan Szymanski
Rozpoczęcie roku szkolnego
newsy
czwartek, 09 sierpień 2018
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 03.09.3018 r. o godzinie 8:00 w sali gimnastycznej. Wszystkich uczniów zapraszamy na godzinę 7:50 do gabinetów lekcyjnych po krzesła:
Klasa IA LO - nachylenie politechniczne i przyrodniczo-medyczne - gabinet nr 104
Klasa IB LO - nachylenie lingwistyczno-dziennikarskie i mundurowo-sportowe - gabinet nr 204
Klasa I Technikum Hotelarskie - gabinet nr 1
Klasa I Technikum Logistyczne i Organizacji Reklamy - gabinet nr 103
Klasa I Branżowej Szkoły I stopnia - gabinet nr 11
Klasy starsze - w gabinetach wychowawców.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 1046
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.