header image
Aktualności
Targi Pracy Elbląg 2019
Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu
czwartek, 24 październik 2019

Pola-golfowe-Pasłek
Pola golfowe Pasłek
Dnia 24 października 2019 roku w ramach projektu: „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu” odbył się wyjazd edukacyjny na XXV Elbląskie Targi Pracy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klas IE LO oraz IB LO. Miejscem Targów była hala widowiskowo-sportowa przy al. Grunwaldzkiej. To jedno z większych wydarzeń na terenie powiatu , którego organizatorem były już po raz kolejny Powiatowy Urząd Pracy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Targi wpisały się w obchody Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery oraz Europejskich Dni Pracodawców.

Czytaj całość...
Kirkut świadectwem ludzkiego istnienia
Różne
poniedziałek, 21 październik 2019

cmentarz-żydowski
Cmentarz żydowski
Porządki na pasłęckim cmentarzu żydowskim.

W bieżącym roku o porządek na pasłęckim cmentarzu żydowskim zadbali uczniowie klas Ia i Ie Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Zadaniem młodzieży było uporządkowanie nagrobków i terenu cmentarza. W poniedziałek 21 października uczniowie ruszyli na cmentarz zaopatrzeni w grabie, motyczki, rękawice i worki na śmieci. Pracy było sporo, ale sprzyjała jej piękna słoneczna pogoda.

Czytaj całość...
ZS szkołą otwartą na Europę
"POWER"
piątek, 18 październik 2019

Podsumowanie projektu POWER

Obraz
Od wielu lat staramy się podejmować różne działania, mające na celu usprawnienie procesu nauczania i podniesienie jakości kształcenia oraz kwalifikacji zawodowych.

Szkoła bierze udział w wymianach międzynarodowych, uczestniczyliśmy w europejskich projektach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programów: Comenius, Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży czy POWER. Wdrożyliśmy do realizacji wiele projektów, w tym nasz ostatni pt. "Doskonalenie procesów uczenia się i nauczania w szkole z Erasmus+", który został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Czytaj całość...
"Jeździec na siwym koniu" po niemiecku
Wyjazdy i wycieczki
środa, 16 październik 2019

Teatr-w-Elblągu
Teatr w Elblągu
W czwartek 10 października uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu oraz Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu.

Czytaj całość...
Warsztaty plenerowe - Mural w reklamie.
Różne
środa, 16 październik 2019

Obraz
15 pażdziernika 2019r. uczniowie klas I i II Technikum w zawodzie technik reklamy, uczestniczyli w warsztatach plenerowych, wykonując MURAL techniką malowania ręcznego pod czujnym okiem nauczycielek przedmiotów zawodowych p. Edyty Fogiel – Czurakowskiej i Doroty Dragan.

Czytaj całość...
Logistycy w Instytucie Lotnictwa
Wyjazdy i wycieczki
środa, 16 październik 2019

Obraz
W piątek 11 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych oraz drugiej technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Była to 10 Noc w Instytucie Lotnictwa, podczas której uczniowie mieli możliwość na żywo zobaczenia samolotów, śmigłowców, helikopterów , robotów i łazików marsjańskich, skorzystania z symulatorów lotu. Po założeniu specjalnych okularów, można było się przenieść na płytę lotniska do samego lotniczego świata.

Czytaj całość...
Dzien Edukacji Narodowej
Uroczystości szkolne
czwartek, 10 październik 2019

Obraz
Słaby nauczyciel – opowiada. Dobry nauczyciel – wyjaśnia. Bardzo dobry nauczyciel – demonstruje. Genialny nauczyciel – inspiruje”  słowa Willia Arthura Warda przyświecały uroczystości Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku. Nauczyciele, pedagodzy oraz pracownicy oświaty usłyszeli wiele ciepłych słów wypowiedzianych przez panią dyrektor Elżbietę Wasiuk oraz zaproszonych gości, wicekuratora p. Wojciecha Cybulskiego, wicewojewodę p. Sławomira Sadowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pasłęku p. Edwarda Skalija, prezesa ZNP p. Bogdana Pobiarżyna, przewodniczącej rady rodziców p. Urszuli Tyszeckiej. W apelu wzięli również udział Naczelnik Powiatu Elbląskiego p. Wioletta Janas, Wicestarosta Powiatu Elbląskiego p. Ryszard Zając w szczególny sposób podziękował nauczycielom za pracę, której efektem są wysokie wyniki szkoły.

Czytaj całość...
Spotkanie z Ziukiem, czyli historia Józefa Piłsudskiego na kinowym ekranie.
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 10 październik 2019

Obraz
W poniedziałek, 7 października, klasy 1a oraz 1e Liceum Ogólnokształcącego obejrzały nietuzinkowy film w reżyserii Michała Rosy. „Piłsudski” to historia niezwykle barwnej, charyzmatycznej postaci marszałka, który ukazany został w sposób bliski każdemu człowiekowi. Reżyser pokazał patriotę, który nie tylko kochał ojczyznę, ale też wielbił życie i piękne kobiety. Głównego bohatera widz zastał w szpitalu psychiatrycznym, z którego Piłsudski brawurowo uciekł, by ponownie stanąć na czele polskiego podziemia niepodległościowego.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 1168
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
9 Kwietnia 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Dobrosława, Dymitr,
Maja, Marceli,
Matron
Do końca roku zostało 267 dni.