header image
Start
A gdyby tak zostać kosmetyczką...
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 27 listopad 2018
W ramach zajęć z kosmetologii, klasa pierwsza o profilu przyrodniczo-medycznym wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Salonu Kosmetycznego Beauty. Zostaliśmy wspaniale przyjęci przez właścicielkę Panią Patrycję, dzięki której mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalny salon. Pani Patrycja odpowiedziała na liczne pytania uczniów i dzięki temu poznaliśmy tajniki pracy w tym zawodzie. Praca ta nie należy do najłatwiejszych, wymagana jest przede wszystkim precyzja, dobra organizacja, estetyka i cierpliwość. Kosmetyczki nie tylko malują paznokcie, ale wykonują wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz gruntownej wiedzy, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia gabinetu. Wszyscy byliśmy zadowoleni z faktu, iż braliśmy udział w takim spotkaniu. Zajęcia sprawiły nam wielką przyjemność, było to ciekawe doświadczenie. Bardzo dziękujemy pani Patrycji za poświęcony nam czas.
Maraton Pisania Listów Amnesty International
Różne
wtorek, 27 listopad 2018
W piątek 7 grudnia 2018 od godz. 9:00 w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc 10 wybranym wcześniej więźniom sumienia, osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść do nas i napisać list (czekamy na Państwa do godz. 19.00). Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku w czasie Maratonu są pisane listy w obronie dziesięciu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Czytaj całość...
Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
piątek, 23 listopad 2018
201811-Akademia
Dzień 11 listopada jest najważniejszym dniem w roku dla wszystkich Polaków, ponieważ tego dnia świętujemy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. W tym roku jest to święto szczególne, bo jest to Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej szkole to ważne święto uczciliśmy 9 listopada. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:11 wspólnie odśpiewanym Hymnem Narodowym. Następnie klasa 1a wraz z wychowawczynią p. Joanną Majewską, przedstawiła niezwykle wzruszający apel oddający cześć i pamięć wszystkim Polakom walczącym o wolność naszego kraju. Ten wspaniały, uroczysty dzień dedykowaliśmy Naszej Ojczyźnie - pięknej, doświadczonej okrucieństwem, doświadczonej ogromną miłością i oddaniem-Polsce...
Uczniowie wraz z wychowawcą chcieliby bardzo podziękować w przygotowaniu apelu Pani Dorocie Ćwik oraz Panu Jackowi Matukiewiczowi. Dziękujemy.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "FRASZKA"
konkursy językowe
piątek, 23 listopad 2018
W czwartek 22 listopada uczniowie ZS po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego, propagowanie polskiej i zagranicznej literatury oraz aktywizacja miłośników języka polskiego. Uczniowie w pierwszej części zmagali się z testem dotyczącym zagadnień teoretycznoliterackich i językoznawczych, zaś w drugiej, ich zadaniem było napisanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na podany temat. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Młodzież Zespołu Szkół kontra "Mitologia"
różne konkursy
środa, 21 listopad 2018
W czwartek 15 listopada uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie z "Mitologii". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o literaturze antycznej, rozwijanie zainteresowań kulturą starożytnych Greków, a także rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, na który składały się pytania o różnym stopniu trudności. Młodzież miała udzielić odpowiedzi na pytania takie jak: w co Zeus zmienił ukochanego boginki Eos, czy też jak nazywali się sędziowie podziemia. Uczniowie przez godzinę dzielnie zmagali się z wyznaczonymi poleceniami. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach
Krwiodawstwo i Wolontariat
środa, 21 listopad 2018
201811-Paczka-dla-Rodaka
Młodzież Zespołu Szkół, jak co roku, włączyła się w ogólnopolską akcję "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" i w dniach 16 i 17 listopada przeprowadziła zbiórkę żywności, środków czystości. Akcja "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" to, swojego rodzaju, podziękowanie za poświęcenie Polsce, uczczenie pamięci naszych korzeni, uznanie za pielęgnowanie tradycji i narodowego dziedzictwa. Włączając się w zbiórkę wolontariusze pragnęli okazać wdzięczność Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii. Dzięki hojności klientów sklepu Netto udało się nam zebrać bardzo dużo produktów. Bardzo dziękujemy darczyńcom, pani kierownik sklepu Netto oraz wszystkim pracownikom za życzliwość i pomoc w organizacji zbiórki.
Czytaj całość...
Stypendia Prezesa Rady Ministrów
Różne
środa, 21 listopad 2018
W czwartek 15 listopada uczniowie ZS w Pasłęku Maciej Miszczyszyn z klasy III a LO i Bartłomiej Korzeniowski z IV klasy IV Technikum Hotelarskiego odebrali z rąk Wojewody Warmińsko - Mazurskiego i Wicekuratora Oświaty w Olsztynie dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Notice: Undefined offset: 4 in /mambots/content/lightThumb.php on line 129
Native speakerzy w Zespole Szkół
Różne
piątek, 23 listopad 2018
201811-Native-speakerzy
W czwartek 15 listopada w Zespole Szkół w Pasłęku odbyły się warsztaty kulturowo–językowe prowadzone przez gości z Irlandii. Podczas zajęć młodzież miała okazję poznać tradycje, historię, kulturę oraz obyczaje mieszkańców Irlandii Północnej. Uczniowie chętnie rozmawiali na temat sportu, edukacji oraz życia codziennego. To wyjątkowe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i było rzadką okazją do konwersacji w języku angielskim z rdzennymi użytkownikami języka angielskiego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 1083
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Sierpnia 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Cezary, Dalegor,
Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita,
Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda,
Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało 132 dni.