header image
Start
Wieczornica w Placówce "Orle Gniazdo"
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 21 grudzień 2017
201712-Wieczornica-Orle-Gniazdo
W czwartek 14 grudnia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gniazdo" w Marwicy miała miejsce uroczysta wieczornica, w której wzięli udział wolontariusze SKW przy Zespole Szkół wraz z dyrektorem panią Elżbietą Wasiuk i p.Beatą Łuczyńską-Pyra oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się p.Zbigniew Lichuszewski, Wicestarosta Powiatu Elbląskiego oraz przedstawiciele sponsorów od lat wspierających działalność placówki.
Czytaj całość...
Nie warto w życiu iść na skróty - "z uzależnienia wychodzą tylko mistrzowie - najlepsi"
Wyjazdy i wycieczki
środa, 20 grudzień 2017
We wtorek 19 grudnia klasy I th, III c i III t wraz z wychowawcami wyruszyły do pasłęckiego kina, aby zobaczyć jeden z najlepszych obrazów 2017 r. film pt. "Najlepszy". Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Górski, w czasach szkolnych zdolny sportowiec, który mimo licznych osiągnięć nie wierzy w swoje możliwości. Na ekranie widać postępujący proces uzależnienia, towarzyszące mu złudne wrażenie posiadania przyjaciół. Bohaterowi narkotyki wydają się zapewniać wolność i odczucie radzenia sobie z problemami. Przełomowy w jego życiu był rok 1984, kiedy podjął leczenie w Monarze.
Czytaj całość...
Zajęcia z botaniki na UWM
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 19 grudzień 2017
201712-UWM-Olsztyn
W piątek 15 grudnia uczniowie klasy II o nachyleniu przyrodniczo-medycznym po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tym razem zajęcia dotyczyły budowy anatomicznej roślin, którą uczniowie badali na podstawie obserwacji mikroskopowych. W związku z tym oglądali trwałe preparaty tkanek cebuli, dyni i bobu, a także mieli okazję do samodzielnego wykonania preparatów m.in. z łodygi selera naciowego.
Czytaj całość...
Konkurs kulinarny w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 18 grudzień 2017
201712-Świąteczne-Warsztaty
W poniedziałek 11 grudnia 2017 r. młodzież z Technikum Hotelarskiego wzięła udział w VI Szkolnym Konkursie Kulinarnym "Świąteczne klimaty". Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów, którzy przygotowali potrawy, nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Opierały się one na polskich i światowych przepisach, więc prezentowały wyjątkowe smaki i zapachy kuchni światowej. W tym roku Komisja konkursowa oddała prawo wyłonienia zwycięzców samym uczniom, którzy wybierali najsmaczniejszą potrawę. Konkurs obejmował wszystkie kategorie dań, od gorących przystawek po słodkie i wytrawne desery.
Czytaj całość...
Spotkania z matematyką
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 18 grudzień 2017
201712-UWM-Olsztyn
We wtorek 12 grudnia uczniowie klas 1a, 2a i 2c LO wzięli udział w "Spotkaniach z matematyką" organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dr Krzysztof Sopyła ciekawie opowiedział nam o sieciach neuronowych. Dowiedzieliśmy się jak powstają sieci i gdzie znajdują swoje zastosowanie. Zajęcia przyniosły nam dużo nowej wiedzy oraz radości ze wspólnie spędzonego czasu.
Czytaj całość...
Mikołajki w hotelu
Różne
piątek, 15 grudzień 2017
201712-Mikołajki-w-hotelu
Jak co roku 6 grudnia do Technikum Hotelarskiego przy ZS w Pasłęku przychodzi Mikołaj i zapala światełka na hotelowej choince. Jest to sygnał, że zaczyna się okres przedświąteczny zwiastujący radość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przyjęcie dla Mikołaja przygotowali uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego. Były słodkie przysmaki i świąteczna dekoracja sali. Mikołaj był szczodry i wspaniale obdarował wszystkich uczniów.
Czytaj całość...
Kiermasz świąteczny klasy 2a LO
Różne
piątek, 15 grudzień 2017
201712_kiermasz
Na początku grudnia na korytarzu szkolnym w ZS w Pasłęku uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zakupu ozdób świątecznych wykonanych przez p. Annę Wiśniewską. Na kiermaszu, zorganizowanym przez klasę 2a pojawiły się bombki, aniołki, ozdoby na choinkę, zawieszki i wiele innych przepięknych dekoracji. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rehabilitację oraz specjalistyczne leczenie córki pani Anny – Martyny Wiśniewskiej, która od urodzenia choruje na rozszczep kręgosłupa i porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Pani Anna, Martyna oraz klasa 2a wraz z wychowawczynią Jolantą Sokołowską serdecznie dziękują za okazane serce i udział w tak pięknej akcji.
Czytaj całość...
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
różne konkursy
piątek, 15 grudzień 2017
201712-Olimpiada-o-bezpieczeństwie
W piątek 8 grudnia w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje II edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Do tego etapu zakwalifikowało się czterech uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku: Mateusz Kołosowski, Maciej Piotrak, Grzegorz Hintz i Jakub Aleksandrowicz, a drużyna przygotowywana była przez p. Tadeusza Gębarowskiego. Uczniowie rozwiązywali test zawierający 40 pytań dotyczących historii Paktu Północno-Atlantyckiego NATO. Do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu przyszłego roku w Warszawie zakwalifikowali się Mateusz Kołosowski i Maciej Piotrak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 983
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Sierpnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin,
Samuel, Samuela,
Sieciech,
Szwieciech,
Świeciech, Sobiesław
Do końca roku zostało 134 dni.