header image
Start
Zajęcia z historii w Muzeum II Wojny Światowej
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 16 listopad 2017
201711_muzeum_II_wojny_światowej
Tuż przed Świętem Niepodległości młodzież Zespołu Szkół zwiedziła wystawę w Muzeum II Wojny Światowej. Ekspozycja obejmuje wydarzenia od 20-lecia międzywojennego przez czas wojny po współczesność i jest jedną z największych na świecie. Tworzą ją trzy wątki: "Droga do wojny", "Groza wojny" oraz "Długi cień wojny". Historia Polski została zaprezentowana na tle wydarzeń europejskich. Na początku wystawy młodzież obejrzała sale poświęcone rodzącym się totalitaryzmom: komunizmowi, faszyzmowi i nazizmowi. Największe emocje wzbudziły ekspozycje poświęcone losom jeńców radzieckich w niemieckich obozach, oblężeniu Leningradu, czy zagładzie Żydów.
Czytaj całość...
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 16 listopad 2017
Zaczęliśmy przygotowania do kolejnego 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nasz sztab został już zarejestrowany. Zapraszamy naszych uczniów do udziału w akcji - żeby zostać wolontariuszem trzeba się zgłosić do p. Tomasza Rozenbajgiera (przypominamy - sala nr 6). Zapraszamy!!!
Uwaga pełnoletni uczniowie!
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 16 listopad 2017
Obraz
W piątek 17 listopada organizujemy kolejną już Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Odbędzie się ona w Ośrodku Zdrowia (Pl. Grunwaldzki I piętro, ostatnie drzwi po prawej) od godz. 7:45. Każdy, kto weźmie udział w akcji będzie tego dnia zwolniony z lekcji (jest to traktowane jako obecność), a uczniowie szkoły zawodowej będą zwolnieni z praktyk. Ponadto otrzymacie słodki prezent, a co najważniejsze - uratujecie komuś życie!
Czytaj całość...
Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkól w Pasłęku
Różne
czwartek, 16 listopad 2017
201711-Akademia---odzyskanie-niepodległości
W roku 1918, po blisko 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii Polska odzyskała niepodległość. Dziś jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Dzień, w którym celebrujemy jedno z ważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju - odzyskanie upragnionej wolności. Z tej oto okazji klasa 2b wraz z wychowawcą p. Martą Puławską przygotowała i zaprezentowała program artystyczny upamiętniający to wydarzenie. Nie obyło się bez pieśni patriotycznych i recytowanych wierszy, a nastrój, który udało się wyczarować uczniom do dziś pozostaje w pamięci.
Czytaj całość...
"Upoluj swoją książkę"
Różne
środa, 15 listopad 2017
Biblioteka Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczy w pierwszej edycji projektu "Upoluj swoją książkę", który powstał w ramach akcji Czytaj PL (zaś sama akcja Czytaj PL jest elementem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO). Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili tysiąc Ambasadorów, którymi są uczniowie (w tym pięciu w naszej szkole). Przez cały listopad będą oni zachęcali do czytania. Wszyscy uczniowie mogą przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków, do których dostęp jest bezpłatny. Akcję promują widoczne w szkole plakaty, na których znaleźć można tytuły ww. publikacji i kody QR. Wystarczy smartfon i aplikacja, aby wypożyczyć książkę nawet na 5 minutowej przerwie. W związku z projektem na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
Różne
środa, 15 listopad 2017
Jak co roku hotelarze z Zespołu Szkół w Pasłęku biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej. W tym roku odbędzie się X edycja Olimpiady z tytułem przewodnim "Nietypowe obiekty noclegowe". W naszym Zespole Etap szkolny odbył się 23 października 2017 r. Udział w eliminacjach wzięli najlepsi uczniowie klas I-IV Technikum Hotelarskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 80 pytań z zakresu ogólnej wiedzy hotelarskiej. Po sprawdzeniu testów poznaliśmy zwycięzców. Najlepszymi okazali się Bartłomiej Korzeniowski z klasy trzeciej oraz Daniel Gajdarenko z klasy pierwszej. Nasi przedstawiciele wezmą udział w eliminacjach okręgowych w Gdyni. Wszyscy życzymy im sukcesów i udziału wiosną 2017 r. w eliminacjach krajowych w Kołobrzegu.
Co u hotelarzy? Święto Dyni
Różne
środa, 15 listopad 2017
20171031-Święto-Dyni
We wtorek 31 października uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół w Pasłęku zorganizowali coroczną zabawę integracyjną z okazji Święta Dyni. Jak zabawa to zabawa! Oryginalne stroje, odpowiednie dekoracje i pyszne jedzenie tak właśnie ten dzień świętowali uczniowie klasy pierwszej technikum. Opiekunowie A. Szymańska, B. Szymański wspólnie z uczniami przygotowali tematyczne konkursy, w których młodzież mogła sprawdzić swoje zdolności plastyczne, m.in. robiąc najciekawszy lampion z dyni, plakaty, czy girlandy. Kolorowe buzie, wyjątkowe stroje, mroczny klimat, a przy tym mnóstwo śmiechu. Celem zajęć oprócz integracji było rozwijanie uzdolnień uczniów, m.in. umiejętności pracy w grupie. Było ciekawie i smacznie i strasznie. Przebranie miało być przede wszystkim śmieszne i wyrażać kreatywność uczestników zabawy. Wszyscy z chęcią pracowali przy przygotowywaniu dań i sali do konsumpcji. Nie zabrakło dobrej kuchni. Na stole pojawił się wykonany wspólnie specjał, krem z dyni. Dobrawa zabawa, wyśmienite humory towarzyszyły wszystkim podczas zajęć.
Czytaj całość...
Dni Rodziny w Olsztynie
Krwiodawstwo i Wolontariat
środa, 15 listopad 2017
201710_dni_rodziny
Wolontariuszka Zespołu Szkół w Pasłęku, Maria Cieśla, została nagrodzona na etapie wojewódzkim XXIII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Wyróżnienie za zaangażowanie w ideę wolontariatu zostało wręczone w piątek 27 października podczas XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Olsztynie, które odbyły się pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie". Gratulujemy naszej wolontariuszce i życzymy dalszych sukcesów! Podziękowania za pracę na rzecz wolontariatu otrzymały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu panie Beata Łuczyńska-Pyra i Emilia Kołecka-Duda.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 958
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Kwietnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Heliodor, Kajus,
Leonia, Leonid,
Łukasz, Soter,
Strzeżymir, Teodor
Do końca roku zostało 254 dni.