header image
Start
"Powróćmy jak za dawnych lat"
Różne
piątek, 14 kwiecień 2017
V Turniej Muzyczny „Muzyka łączy pokolenia” ponownie połączył dwa pokolenia: seniorów, czyli słuchaczy Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i juniorów – uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku. Tegoroczna edycja odbyła się w auli Zespołu Szkół w Pasłęku, a jej hasłem przewodnim była „Polska piosenka dwudziestolecia międzywojennego”. Rozbrzmiewały zatem znane szlagiery Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Adolfa Dymszy, Hanki Ordonówny czy Aleksandra Żabczyńskiego. Uczestnicy musieli m.in. odgadywać tytuły melodii, wykonawców utworów, śpiewać a capella przerwane w trakcie piosenki.
Czytaj całość...
Warsztaty wielkanocne u hotelarzy
Różne
wtorek, 11 kwiecień 2017
201704_warsztaty_wielkanocne
W środę 5 kwietnia 2017 r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych klasa III Technikum Hotelarskiego zademonstrowała swoje umiejętności na warsztatach kulinarnych, które przebiegły pod hasłem "Jaja pod każdą postacią". Jajo jest symbolem życia i wiosennych świąt. Zainspirowani przez opiekunkę zajęć praktycznych przygotowaliśmy mnóstwo potraw, wśród których dominowały jaja faszerowane, puszyste omlety z soczystymi dodatkami oraz tosty z jajkiem i wędzonym łososiem. Nie zabrakło jaj sadzonych, a przebojem były jajka w kształcie kociej buźki.
Czytaj całość...
Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcej w ZS w Pasłęku
konkursy językowe
wtorek, 11 kwiecień 2017
201704_konkurs_poezji_obcej
We wtorek 4 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Obcej. Kilkunastu uczestników w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym zaprezentowało swoje interpretacje wierszy w językach, angielskim, niemieckim, włoskim oraz rosyjskim. Rywalizacja była bardzo zacięta, a komisja konkursowa miała niemałe trudności z wyborem. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców.
Czytaj całość...
"Żołnierze wyklęci 1944-1963" - wystawa w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
czwartek, 06 kwiecień 2017
20170405_wystawa
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy poświęconej historii żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Ekspozycja, która została udostępniona dzięki uprzejmości pana posła Jerzego Wilka oraz jego asystentki Anny Szczepańskiej, będzie dostępna do 21 kwietnia 2017 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 w świetlicy Zespołu Szkół w Pasłęku. Istnieje także możliwość uczestniczenia w lekcji historii, którą przeprowadzi dyrektor ZS w Pasłęku p. Katarzyna Panimasz (zainteresowanych prosimy o kontakt z p. dyrektor pod numerem telefonu 552481061). Organizatorem wystawy jest Szkolne Koło Wolontariatu. Zapraszamy!
D.Ćwik, B.Łuczyńska-Pyra
Mistrz Matematyki
różne konkursy
czwartek, 06 kwiecień 2017
29 marca odbył się II etap szkolnego konkursu matematycznego MISTRZ MATEMATYKI. Tym razem udział wzięło 17 uczniów z klas I i II. Najlepsze wyniki uzyskali: klasy I: 1.Kołosowski Mateusz, 2. Hulanicki Maciej, 3. Krasa Arkadiusz, 4. Dzwonko Katarzyna. Klasy II: 1. Ostrowski Jakub, Baniel Kamila, 3. Ostręga Hubert. Zwycięzcom gratulujemy!!! Kolejny etap odbędzie się 26 kwietnia na 2 godzinie lekcyjnej w sali 7.
Egzamin na 100%
Różne
wtorek, 04 kwiecień 2017
201704_egzamin
Kolejnym wielkim sukcesem uczniów technikum hotelarskiego przy ZS w Pasłęku zakończył się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa, który odbył się styczniu b.r. Egzamin z kwalifikacji T.12 "Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie w zawodzie technik hotelarstwa" składał się z dwóch części – testu pisemnego oraz zadania praktycznego. Rewelacyjny wynik w postaci 100% zdawalności, jak i doskonałe wyniki indywidualne to efekt ciężkiej i rzetelnej pracy uczniów i nauczycieli. Teraz nie pozostaje już nic innego jak skupić się na jednym z najważniejszych egzaminów w życiu – na maturze.
B. Szymański
Młodzież ZS na filmie pt. "Maria Skłodowska-Curie"
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 31 marzec 2017
W czwartek 30 marca młodzież Zespołu Szkół miała okazję obejrzeć wyjątkowy film. „Maria Skłodowska-Curie” to opowieść o niezwykłej kobiecie, która wydawała się być ze stali, kiedy chodziło o obronę własnych przekonań, a jednocześnie była kruchą istotą, gdy w grę wchodziły uczucia. Film opowiada historię Marii w latach 1903-1911 (okres między pierwszą, a drugą Nagrodą Nobla przyznaną bohaterce). Jednak to nie dokonania noblistki przykuwają największą uwagę. Uważny widz dostrzeże intymny portret kobiety próbującej odnaleźć się w świecie, który nie zawsze jest jej przychylny. Na pierwszy plan wysuwają się bowiem emocjonalne doświadczenia bohaterki (w tej roli fantastyczna Karolina Gruszka) a cała opowieść ukazuje przeogromną tęsknotę Marii za tragicznie zmarłym mężem, jej ambicje i ciągłą frustrację związaną z walką, którą musi toczyć, aby zyskać uznanie w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Obraz w reżyserii Marie Noelle trafia wprost do wnętrza, pozostawiając po sobie niezwykłe wrażenia.
Zajęcia w Areszcie Śledczym
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 31 marzec 2017
201703_areszt
W środę 29 marca młodzież ZS w Pasłęku odwiedziła Areszt Śledczy w Elblągu, aby wziąć udział w nietypowych zajęciach. Już samo wejście do aresztu odbyło się zgodnie z regulaminem, więc wchodziliśmy kolejno, gdzie nas legitymowano, a na czas zajęć musieliśmy oddać swoje telefony i rzeczy osobiste. Uczniowie zobaczyli niemal cały areszt, cele przejściowe adaptacyjne, oddziały mieszkalne, ośrodek diagnostyczny, sale widzeń, spacerniak i cele jako środek przymusu bezpośredniego. Podczas spotkania młodzież klas licealnych o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne zapoznała się z pracą funkcjonariuszy Służby Więziennej, wychowawcy, psychologa, czy oddziałowego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 903
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.