header image
Start
Technik Logistyk w firmie KRAM
Wyjazdy i wycieczki
środa, 14 listopad 2018
201811-Kram
W czwartek 8 listopada 2018 roku uczniowie klasy pierwszej Technikum Logistycznego przy Zespole Szkół w Pasłęku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do firmy KRAM Family Company w Dzierzgoniu. Placówka ta to jeden z trzech zakładów firmy. KRAM Family Company w Dzierzgoniu to jeden z największych producentów papierowych opakowań jednorazowych oraz całej gamy folii spożywczej w Polsce. W swojej ofercie zakład posiada takie produkty jak: kubki papierowe, take out boxy, burger boxy, torebki papierowe.
Czytaj całość...
O wolności w ECS
Wyjazdy i wycieczki
środa, 14 listopad 2018
201811-ECS
W czwartek 8 listopada uczniowie klasy IIa Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w lekcji historii w Europejskim Centrum Solidarności „Polskie drogi do wolności”. W pasjonującą podróż przez lata 1942-1989 wyruszyliśmy z przewodnikiem p. Martą. Znaleźliśmy się w rzeczywistości PRL-u, przesiąkniętej wszechobecną propagandą i prześladowaniami opozycji. Były to czasy, kiedy ludzie żyli w atmosferze zagrożenia, której kulminacyjnym punktem był stan wojenny. Wystawa przypomina ważne momenty w historii Polaków i Solidarności, jakim były uhonorowanie Lecha Wałęsy Pokojową Nagrodą Nobla oraz pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Dokładnie prezentuje historię schyłku PRL-u, obrady okrągłego stołu, wybory czerwcowe oraz wpływ tych przemian na historię Europy Środkowo-Wschodniej.
Czytaj całość...
Cud mniemany... Młodzież u Sewruka
Wyjazdy i wycieczki
środa, 14 listopad 2018
W środę 7 listopada młodzież z Zespołu Szkół w Pasłęku z dużym zainteresowaniem oglądała w elbląskim teatrze "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" Wojciecha Bogusławskiego, z muzyką Jana Stefaniego. Utwór ten jest uważany za pierwszą polską operę narodową, a jego treść jest nieskomplikowana. Osnowę sztuki stanowi miłość Stacha, syna wiejskiego furmana Wawrzyńca, do Basi–córki młynarza. Jednak zakochana w Stachu macocha Basi - Dorota, chce pozbyć się rywalki, wymuszając na mężu przyrzeczenie ręki pasierbicy góralowi Bryndasowi. Kiedy do wsi Mogiła na zaręczyny wraz z kompanami przybywa Bryndas, w skutek fortelów ubogiego studenta Bardosa zostają odprawieni z kwitkiem. Górale mszczą się na Krakowiakach, porywając bydło z pastwiska. Dochodzi do bójki między Krakowiakami i Góralami. Dopiero "cud mniemany" Bardosa, dokonany za pomocą machiny elektrycznej, przynosi zgodę. Ostatecznie, dzięki podstępowi studenta, zostaje też rozwiązany konflikt miłosny. Dorota obiecuje, że już nigdy się nie zakocha i nie zdradzi męża, a Basia i Stach mogą z radością myśleć o wspólnej przyszłości i szykować się do ślubu. Spektakl wzbudził wiele emocji i pozostawił niezapomniane wrażenie. Było ludowo, kolorowo, śpiewająco i z przytupem.
Monika Kozakiewicz
Rozeznanie cenowe nr RC/1/2.2.1/2018 na usługę transportową
newsy
czwartek, 08 listopad 2018
Zapraszamy do składania ofert na usługę transportową. Szczegóły w załączniku.
Oferty przyjmujemy do dnia 14.11.2018 r. do godz. 15.00.
1 listopada Dzień Wszystkich Świętych
Różne
poniedziałek, 05 listopad 2018
201810-porządkowanie-cmentarza
Każdego roku 1 listopada to czas wspomnień, zadumy i refleksji nad przemijaniem, pamięci o tych, którzy odeszli. Dlatego kilka dni wcześniej uczniowie klasy trzeciej technikum logistycznego oraz pierwszej liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielami Agnieszką Wojczys, Joanną Majewską i Mariuszem Mackiewiczem porządkowali opuszczone i zapomniane mogiły na pasłęckim cmentarzu. Wyposażeni w rękawiczki, worki na śmieci, grabie, motyczki usuwali z nagrobków chwasty i liście. Na koniec zapalono znicze. Sprzątanie mogił przed Wszystkimi Świętymi jest staropolską tradycją, którą należy podtrzymywać.
Agnieszka Wojczys
Czytaj całość...
Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 05 listopad 2018
W październiku odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. OTK to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej inspirująca ogólnopolskie i lokalne inicjatywy środowisk doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są zainteresowani uczniowie. W ramach OTK w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami: Powiatowego Urzędu Pracy w Pasłęku, Młodzieżowego Centrum Kariery w Pasłęku i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu. Zaproszeni goście przybliżyli młodzieży aktywne metody poszukiwania pracy, omówili możliwości dalszego kształcenia, a także przedstawili informację na temat rynku zatrudnienia w przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs pt. "Zawody z przyszłością". Głównym celem przedsięwzięcia było aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej, wywiadów, scenek, przedstawiła takie zawody jak: aktor, coach, chirurg plastyczny, dietetyk, lekarz, hotelarz, policjant. Ponadto Zespół Szkół w Pasłęku jest beneficjentem projektu: "Warmia i Mazury doradztwem stoi". Celem projektu jest przygotowanie i realizacja wysokiej jakości usług poradnictwa edukacyjno-zawodowego szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz wdrożenie i realizacja programu zewnętrznego wsparcia szkół w zakresie doradztwa zawodowego.
Dorota Ćwik, Beata Łuczyńska-Pyra
Sztab 27 Finału WOŚP w Pasłęku zarejestrowany
Krwiodawstwo i Wolontariat
poniedziałek, 29 październik 2018
2018-WOŚP
Z ogromną przyjemnością informuję Państwa o zarejestrowaniu Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pasłęku, który wzorem lat poprzednich będzie mieścił się w Zespole Szkół w Pasłęku. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 r., a celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jednocześnie informuję, iż wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zbiórce, pomocą w Sztabie lub występami w imprezie towarzyszącej, proszone są o kontakt mailowy ( ). Szczególnie zapraszamy do współpracy lokalne zespoły muzyczne, które mogłyby umilić swoimi umiejętnościami wieczór 27 Finału WOŚP.
Szef Sztabu Tomasz Rozenbajgier
Zawody z przyszłością
różne konkursy
poniedziałek, 29 październik 2018
20810-Zawody-z-przyszłością
"Zawody z przyszłością" – to tytuł konkursu, który odbył się w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku we wtorek 23 października. Była to trzecia edycja konkursu, którego głównym celem jest aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej, wywiadów, scenek, przedstawiła takie zawody jak: aktor, coach, chirurg plastyczny, dietetyk, lekarz, hotelarz, policjant. Jury oceniało prezentacje za: oryginalność, komunikatywność przekazu i walory ilustracyjne. Konkurs wygrały uczennice z klasy II a LO: Aleksandra Lipińska i Weronika Kowzan, które w najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentowały zawód chirurga plastycznego. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum Hotelarskiego: Sandra Smolska, Wiktoria Basarab i Paweł Ławrowski, którzy przedstawili zawód, którego aktualnie się uczą – hotelarz. Trzecie miejsce ex aequo zostało przyznane uczniom: Grzegorzowi Hitntz z klasy IIIa LO, który przedstawił zawód coacha i Kacprowi Karasiewiczowi z kl. Ib LO za zaprezentowanie zawodu policjanta.
zdjęcia w naszej galerii foto
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 1073
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
21 Kwietnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.