header image
Start
Kierownik szkolenia praktycznego
W szkole
czwartek, 25 październik 2018
Kierownikiem szkolenia praktycznego w naszym Zespole Szkół jest pani Dorota Dragan. Pani Dorota przyjmuje interesantów w godzinach pracy:
poniedziałek:
08:00 - 09:30
wtorek:
11:30 - 13:00
środa:08:00 - 09:30
czwartek:8:00 - 10:00
XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej rozstrzygnięty
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
wtorek, 23 październik 2018
201810-PKPO
19 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz szesnasty odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej pod honorowym patronatem starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Pasłęka, Elbląga, Tolkmicka i Ornety, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w 22 piosenkach zaśpiewanych w języku angielskim, włoskim i czeskim. Jurorzy w składzie: Marek Murdzia, Tomasz Dymlang, Bartosz Krzywda i Elżbieta Czerska, postanowili nagrodzić następujących wykonawców:
Czytaj całość...
Spotkanie z prawnikiem w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
piątek, 19 październik 2018
201810-prawnik
W dniu 18.10.2018 r. w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się wykład dr Marcina Kazimierczuka – adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tematyka wykładu oscylowała wokół źródeł prawa w Polsce. Pan m. Kazimierczuk zwrócił szczególną rolę na miejsce i rolę Konstytucji RP w systemie prawa oraz podkreślił relacje między ustawą zasadniczą a aktami pranymi niższej rangi, w tym z prawem unijnym. Przystępna forma przekazu, świetny kontakt interpersonalny między prowadzącym a uczniami Zespołu Szkół spowodowały, że spotkanie to, mimo trudnej tematyki i fachowego języka, było atrakcyjne i niezwykle pouczające. Kolejne wykłady dla młodzieży – w planach.
Czytaj całość...
Medale i nagrody przyznane!!!
Różne
czwartek, 18 październik 2018
201810-nagrodzeni
W Zespole Szkół w Pasłęku Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli. W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej nagrody dyrektora ZS w Pasłęku otrzymało 17 nauczycieli i 15 pracowników administracji i obsługi. Szczególne wyróżnienie w postaci nagrody Starosty otrzymała p. Magdalena Bała, nauczycielka historii i wos-u. Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Na uroczystej gali w Elblągu w dniu 16 października 2018r. z rąk Wicewojewody p. Sławomira Sadowskiego i Wicekuratora Oświaty p. Wojciecha Cybulskiego medal KEN otrzymał p. Mariusz Ficak, nauczyciel wychowania fizycznego oraz p. Marzena Konupek, pedagog szkolny odebrała Medal Srebrny za Długoletnią Służbę. Nagrodzonym nauczycielom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
Dyrekcja ZS w Pasłęku
Dzień Edukacji Narodowej
Różne
wtorek, 16 październik 2018
201810-Dzień-Edukacji-Narodowej
"Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom" takie słowa przyświecały uroczystości Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku. Nauczyciele, pedagodzy oraz pracownicy oświaty usłyszeli serdeczne życzenia z ust pani dyrektor Elżbiety Wasiuk oraz zaproszonych gości, Burmistrza Pasłęka p. Wiesława Śniecikowskiego, prezesa ZNP p. Kazimierza Jacka oraz przewodniczącej rady rodziców p. Urszuli Tyszeckiej. W apelu wzięli również udział Członek Zarządu Powiatu p. Joanna Naspińska i Zastępca Komendanta PSP mł. bryg. Przemysław Siagło oraz obecni i byli pracownicy szkoły. Starosta Powiatu Elbląskiego p. Maciej Romanowski w szczególny sposób podziękował nauczycielom za pracę, której efektem są wysokie wyniki szkoły (1 miejsce w egzaminach zawodowych oraz 4 miejsce w wynikach maturalnych w województwie). Były dyrektor szkoły p. Edward Skalij z sentymentem wspominał lata pracy oraz współpracowników, którzy nadal aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Wśród wszystkich miłych słów najmilszą niespodzianką były wyjątkowe życzenia od naszych uczniów. Ważnym momentem uroczystości było wspomnienie ś.p. Jadwigi Żak, długoletniego dyrektora i pracownika szkoły, której pamięć uczczono minutą ciszy
Czytaj całość...
Logistycy w Instytucie Lotnictwa
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 16 październik 2018
W piątek 12 października 2018 roku uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Była to dziewiąta już "Noc w Instytucie Lotnictwa", podczas której uczniowie mieli możliwość zobaczenia samolotów, śmigłowców, robotów i łazików marsjańskich, skorzystania z symulatorów lotu szybowcem i sterowania samolotem. Wzięli oni także udział w wykładach, takich jak "Wyprawa śmigłowcem dookoła świata", "100-lecie Lotnictwa Polskiego", "Dziewczyny na samoloty - o roli kobiety w typowo męskich zawodach, trudności, wyznania, marzenia", "Kosmos - marzenia a rzeczywistość", "Zastosowanie dronów w fotografii”.
Czytaj całość...
Odeszła Jadwiga Żak
Różne
poniedziałek, 15 październik 2018
Jadwiga-Żak
"Wszystko ma swój czas: jest czas spokoju, cierpienia, bezgranicznej rozpaczy i wdzięcznej pamięci" (Jan Paweł II).
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Jadwigi Żak, zasłużonego pedagoga i byłego wicedyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku, która odeszła od nas 13 października 2018 r. po długiej chorobie.
Jadwiga Teresa Żak urodziła się 2 stycznia 1944 r. w Czartorii niedaleko Zamościa jako córka Jana Załogi i Teresy z domu Prokop. W 1963 r. zdała egzamin dojrzałości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, do którego uczęszczała z późniejszym wybitnym poetą i piosenkarzem Markiem Grechutą. W latach 1970-1971 pracowała jako instruktor świetlicy i koła literackiego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku
Krwiodawstwo i Wolontariat
wtorek, 09 październik 2018
201810-Światowy-Dziań-Zwierząt
Tradycyjnie 4 października Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. To święto obchodzone jest corocznie w dzień Świętego Franciszka z Asyżu-patrona zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Święto ustanowiono, by zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt. Zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i też ma swoje prawa. Dzień ten, celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 80 z 1073
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Maja 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Asteriusz,
Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn,
Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa,
Teodor, Wiktoria
Do końca roku zostało 226 dni.