header image
Start
"Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach"
Krwiodawstwo i Wolontariat
piątek, 24 listopad 2017
201711_zbiórka
W dniach 17-18 listopada młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Wolontariusze zbierali słodycze, żywność o długim terminie ważności, chemię gospodarstwa domowego oraz przybory toaletowe. Dlaczego młodzież przyłączyła się do akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach"? Ponieważ było to, swojego rodzaju, podziękowanie za poświęcenie Polsce, za pielęgnowanie tradycji i narodowego dziedzictwa, a także uczczenie pamięci naszych korzeni.
Czytaj całość...
"Amadeusz" na deskach elbląskiego teatru
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 24 listopad 2017
201711_Amadeusz
We wtorek 21 listopada młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu pt. "Amadeusz" w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Sztuka w reżyserii Pawła Szkotaka zrobiła ogromne wrażenie na publiczności, która owacjami na stojąco wyraziła swoje uznanie. Spektakl to historia genialnego kompozytora, który nie do końca był rozumiany przez otoczenie. Na scenie przedstawiono epizody z życia Wolfganga Amadeusza Mozarta (od zabawnych przez patetyczne, a nawet przejmująco smutne).
Czytaj całość...
Uczniowie ZS w Pasłęku na uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów
Różne
poniedziałek, 20 listopad 2017
201711-Stypendia-Prezesa-Rady-Ministrów
W środę 15 listopada 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości wzięli udział Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Nowacki. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych z naszego województwa znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku Maciej Miszczyszyn z klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego o nachyleniu politechnicznym i Bartłomiej Korzeniewski z klasy III Technikum Hotelarskiego.
Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna
różne konkursy
poniedziałek, 20 listopad 2017
201711-Olimpiada-Logistyczna
W piątek 17 listopada 2017 roku w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna organizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy drugiej technikum logistycznego. Organizację i przeprowadzenie Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej sfinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, zaś sponsorem głównej nagrody w tej edycji olimpiady jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Na laureatów i finalistów czekają również atrakcyjne nagrody rzeczowe i staż. O tym, kto zakwalifikował się do etapu okręgowego dowiemy się już 30 listopada. Za uczestników trzymamy kciuki.
Czytaj całość...
Dzień Seniora w ZS w Pasłęku!
Różne
poniedziałek, 20 listopad 2017
201711-Dzień-Seniora
Już od kilku lat tradycją w naszej szkole są spotkania młodzieży ze słuchaczami Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Święto to jest obchodzone 14 listopada i w tymże dniu uczniowie klasy 2a przy wsparciu dwóch uczniów z klasy 2b, przygotowali uroczystość dla naszych seniorów. Spotkanie upłynęło jak zawsze w przyjaznej i wesołej atmosferze a uczniowie zadbali o smaczny poczęstunek oraz wystrój sali.
Czytaj całość...
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
różne konkursy
piątek, 17 listopad 2017
201711_olipmiada_PCK
W dniu 13.11.2017 w naszej szkole odbyła się XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż – etap szkolny. W Olimpiadzie wzięło udział 40 uczniów. Najlepszy wynik i tym samym I miejsce uzyskał Maciej Hulanicki z kl. II b LO, II miejsce zajęła Joanna Wróbel z kl. III c LO, III miejsce (po dogrywce) zajęła Amanda Charuk z kl. I a LO. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie rejonowym!.
Czytaj całość...
Kondolencje
newsy
piątek, 17 listopad 2017
Obraz
Dnia 15.11.2017 r. z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci byłego pracownika Zespołu Szkół w Pasłęku, nauczycielki języka polskiego i kierownika internatu w latach 1967-1986, ś.p. Janiny Frejus. Kondolencje Rodzinie składają Dyrektor i pracownicy Zespołu Szkół w Pasłęku.
Zajęcia z historii w Muzeum II Wojny Światowej
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 16 listopad 2017
201711_muzeum_II_wojny_światowej
Tuż przed Świętem Niepodległości młodzież Zespołu Szkół zwiedziła wystawę w Muzeum II Wojny Światowej. Ekspozycja obejmuje wydarzenia od 20-lecia międzywojennego przez czas wojny po współczesność i jest jedną z największych na świecie. Tworzą ją trzy wątki: "Droga do wojny", "Groza wojny" oraz "Długi cień wojny". Historia Polski została zaprezentowana na tle wydarzeń europejskich. Na początku wystawy młodzież obejrzała sale poświęcone rodzącym się totalitaryzmom: komunizmowi, faszyzmowi i nazizmowi. Największe emocje wzbudziły ekspozycje poświęcone losom jeńców radzieckich w niemieckich obozach, oblężeniu Leningradu, czy zagładzie Żydów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 80 z 973
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
27 Maja 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało 219 dni.