header image
Start
Dzień Edukacji Narodowej
Różne
wtorek, 16 październik 2018
201810-Dzień-Edukacji-Narodowej
"Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom" takie słowa przyświecały uroczystości Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku. Nauczyciele, pedagodzy oraz pracownicy oświaty usłyszeli serdeczne życzenia z ust pani dyrektor Elżbiety Wasiuk oraz zaproszonych gości, Burmistrza Pasłęka p. Wiesława Śniecikowskiego, prezesa ZNP p. Kazimierza Jacka oraz przewodniczącej rady rodziców p. Urszuli Tyszeckiej. W apelu wzięli również udział Członek Zarządu Powiatu p. Joanna Naspińska i Zastępca Komendanta PSP mł. bryg. Przemysław Siagło oraz obecni i byli pracownicy szkoły. Starosta Powiatu Elbląskiego p. Maciej Romanowski w szczególny sposób podziękował nauczycielom za pracę, której efektem są wysokie wyniki szkoły (1 miejsce w egzaminach zawodowych oraz 4 miejsce w wynikach maturalnych w województwie). Były dyrektor szkoły p. Edward Skalij z sentymentem wspominał lata pracy oraz współpracowników, którzy nadal aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Wśród wszystkich miłych słów najmilszą niespodzianką były wyjątkowe życzenia od naszych uczniów. Ważnym momentem uroczystości było wspomnienie ś.p. Jadwigi Żak, długoletniego dyrektora i pracownika szkoły, której pamięć uczczono minutą ciszy
Czytaj całość...
Logistycy w Instytucie Lotnictwa
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 16 październik 2018
W piątek 12 października 2018 roku uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Była to dziewiąta już "Noc w Instytucie Lotnictwa", podczas której uczniowie mieli możliwość zobaczenia samolotów, śmigłowców, robotów i łazików marsjańskich, skorzystania z symulatorów lotu szybowcem i sterowania samolotem. Wzięli oni także udział w wykładach, takich jak "Wyprawa śmigłowcem dookoła świata", "100-lecie Lotnictwa Polskiego", "Dziewczyny na samoloty - o roli kobiety w typowo męskich zawodach, trudności, wyznania, marzenia", "Kosmos - marzenia a rzeczywistość", "Zastosowanie dronów w fotografii”.
Czytaj całość...
Odeszła Jadwiga Żak
Różne
poniedziałek, 15 październik 2018
Jadwiga-Żak
"Wszystko ma swój czas: jest czas spokoju, cierpienia, bezgranicznej rozpaczy i wdzięcznej pamięci" (Jan Paweł II).
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Jadwigi Żak, zasłużonego pedagoga i byłego wicedyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku, która odeszła od nas 13 października 2018 r. po długiej chorobie.
Jadwiga Teresa Żak urodziła się 2 stycznia 1944 r. w Czartorii niedaleko Zamościa jako córka Jana Załogi i Teresy z domu Prokop. W 1963 r. zdała egzamin dojrzałości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, do którego uczęszczała z późniejszym wybitnym poetą i piosenkarzem Markiem Grechutą. W latach 1970-1971 pracowała jako instruktor świetlicy i koła literackiego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku
Krwiodawstwo i Wolontariat
wtorek, 09 październik 2018
201810-Światowy-Dziań-Zwierząt
Tradycyjnie 4 października Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. To święto obchodzone jest corocznie w dzień Świętego Franciszka z Asyżu-patrona zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Święto ustanowiono, by zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt. Zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i też ma swoje prawa. Dzień ten, celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS w Pasłęku w Muzycznym!
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 09 październik 2018
201810-Krakowaicy-i-Górale
Pierwszym spektaklem Teatru Muzycznego w Gdyni, który w tym roku szkolnym zobaczyła młodzież ZS w Pasłęku był tytuł "Cud albo Krakowiaki i Górale" w reżyserii Michała Zadary. Była to pierwsza sztuka wystawiona 60 lat temu w tym właśnie teatrze. Dzieło z końca XVIII w. zachowało oryginalny tekst, ale widz odnalazł w nim także aspekty współczesności. Spór pomiędzy Krakowiakami i Góralami jest skutkiem miłości między Basią i Stachem. Macocha Basi, zazdrosna o Stacha, obiecała wydać ją za górala Bryndasa. Wiele emocji wywołała kreacja Byndasa (w tej roli niezastąpiony Tomasz Więcek) oraz aktorek rywalizujących o rolę Basi (Ewa Walczak i Maja Gadzińska). Pierwsza polska opera zyskała nowy wymiar. Całą opowieść dopełniają efektowne dekoracje oraz oryginalne stroje inspirowane tradycyjnymi. Owacje po sztuce i zachwyt młodzieży to dowód, że inauguracja nowego sezonu w Teatrze Muzycznym w Gdyni jak najbardziej udana.
Zdjęcie i plakat: http://www.muzyczny.org/pl/
XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
różne konkursy
wtorek, 09 październik 2018
W czwartek 4 października 2018r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się szkolny etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przy współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. W eliminacji szkolnych wzięli udział uczniowie klasy drugiej, trzeciej oraz czwartej technikum logistycznego. Olimpiada to dla wielu uczniów szansa na zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, dostanie się na wymarzone studia logistyczne, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz początek kariery w logistyce.
Czytaj całość...
Technik Logistyk w IKEA INDUSTRY
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 09 październik 2018
W piątek 28 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Ikea Industry w Lubawie. Wizyta w zakładzie rozpoczęła się od krótkiej prezentacji na temat zakładu oraz spotkania z logistykami. W tej części uczniowie dowiedzieli się o produktach, strategii personalnej, benefitach dla pracowników, procesach logistycznych i wartości firmy. Zwrócono szczególną uwagę, iż na sukces przedsiębiorstwa składa się praca wielu ludzi, o czym uczniowie się przekonali podczas zwiedzania zakładu.
Czytaj całość...
Europejski dzień Języków Obcych w Zespole Szkół w Pasłęku
konkursy językowe
piątek, 05 październik 2018
201809-Europejski-Dzień-Języków
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej. W ramach obchodów tego wydarzenia odbył się konkurs na plakat promujący Europejski Dzień Języków, quiz językowy, w którym uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat języków obcych, znajomością przysłów, flag, słynnych utworów muzycznych a także tańców narodowych. Zwycięzcą quizu została klasa IIIb LO. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 80 z 1069
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
23 Marca 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Eberhard, Feliks,
Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia,
Pelagiusz, Piotr,
Zbysław
Do końca roku zostało 284 dni.