header image
Start
Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych
Różne
czwartek, 21 wrzesień 2017
201709-Ślubowanie-klas-pierwszych
W środę 20 września w Zespole Szkół w Pasłęku odbyło się uroczyste ślubowanie 153 uczniów klas pierwszych liceum, technikum hotelarskiego i logistycznego oraz branżowej szkoły pierwszego stopnia. "My uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubujemy systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogaceniem swej wiedzy, wykorzystywać jak najlepiej czas i warunki do nauki…" – to fragment roty ślubowania, które złożyli nowi uczniowie ZS. Od tego momentu stali się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności liczącej niemal 500 uczniów i zobowiązali się postępować według ustalonych norm i wartości.
W drugiej części uroczystości uczniowie otrzymali od swoich wychowawców legitymacje szkolne, a opiekunami klas zostali: klasy Ia - p. Elżbieta Czerska, Ib - p. Sylwia Janiszewska, Ith – p. Grażyna Sadowska, Itl – p. Oksana Mazuryk, Ibs – p. Stefan Wasiuk.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w zdobywaniu dalszej wiedzy. Oby nauka stała się fascynującą i satysfakcjonującą przygodą, prowadzącą do rozwoju swoich zainteresowań.
 
E. Czerska
Egzamin zawodowy na 100%
Różne
czwartek, 14 wrzesień 2017
W czerwcu 2017 r. uczniowie trzeciej klasy Technikum Hotelarskiego przy Zespole Szkół w Pasłęku przystąpili do pierwszego egzaminu zawodowego z kwalifikacji T.11. Niezmiernie miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie zdali egzamin uzyskując przy tym doskonałe wyniki indywidualne. Serdecznie gratulujemy uczniom trzeciej klasy: Paulinie Dwojackiej, Gabrielli Altavilla, Ewie Moląg, Patrycji Litwin, Oliwii Słowik, Bartłomiejowi Korzeniowskiemu i Aleksandrze Złamańczuk. Trzymamy także kciuki za uczniów klasy czwartej, którzy już w styczniu przystąpią do ostatniego egzaminu zawodowego oraz za uczniów klasy drugiej, którzy swoje egzaminy rozpoczną w czerwcu 2018 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym naszą młodzież do egzaminów.
 
B. Sz.
Uczniowie Zespołu Szkól w Pasłęku na warsztatach EUROWEEK
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 14 wrzesień 2017
201709-Euroweek
Grupa uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunami: p. Beatą Pierlejewską oraz p. Tomaszem Tuniewiczem w dniach 7-11 września 2017 r. uczestniczyła w projekcie edukacyjnym EuroWeek- Szkoła Liderów. Jest to obóz edukacyjny, pozwalający młodym ludziom doskonalić umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego oraz włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Uczestnicy mieszkali w ośrodku "Słoneczna" w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Codziennie brali udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów i kontynentów, między innymi: Armenii, Azerbejdżanu, Ugandy, Meksyku, Łotwy, Turcji i Filipin. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń. Ważną częścią szkolenia były prezentacje na temat krajów, z których pochodzili wolontariusze. Uczniowie uczyli się podstawowych słówek, sposobów powitania, tradycyjnych tańców, poznawali narodowe potrawy i święta.
Czytaj całość...
"Nowoczesny staż - mobilny uczeń" - nowy projekt w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
środa, 13 wrzesień 2017
201709-projekt-"Nowoczesny-staż---mobilny-uczeń"
08 września 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie dyrektor Zespół Szkół w Pasłęku Pani Elżbieta Wasiuk, reprezentując Powiat Elbląski podpisała umowę na realizację projektu "Nowoczesny staż – mobilny uczeń". Podpisy pod umową złożyli marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz wicemarszałek Miron Sycz. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w Technikum Nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku wśród 40 uczniów w zawodzie technik hotelarstwa i technik logistyk. Wsparcie skierowane do uczniów dotyczy poradnictwa edukacyjno-zawodowego, organizacji kursów i staży we współpracy z lokalnymi pracodawcami, ponadto 8 nauczycieli podniesie umiejętności i kwalifikacje zawodowe poprzez realizację studiów podyplomowych i staży u pracodawców. Szeroki zakres wsparcia ma na celu przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry średniego szczebla do pracy w sektorze turystyki, przedsiębiorczych, kreatywnych, mobilnych na rynku absolwentów szkoły. Nastąpi zacieśnienie, stałej i sformalizowanej współpracy Zespołu Szkół w Pasłęku z lokalnymi pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego.
Czytaj całość...
Stypendyści Zespołu Szkół
Różne
środa, 13 wrzesień 2017
201709-Stypendia-Starosty
W piątek 9 września w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyła się wyjątkowa uroczystość. 39 uczniów naszej szkoły odebrało stypendium Starosty Elbląskiego za wybitne wyniki w nauce, sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz osiągnięcia sportowe. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym. Oto lista stypendystów z naszej szkoły:
Adamczyk Patrycja, Andruszkiewicz Julia, Andruszkiewicz Wiktoria, Baniel Kamila, Bigus Wiktoria, Bilicka Natalia, Dzwonko Katarzyna, Filipowicz Dominika, Grzyb Joanna, Hałuszczak Karolina, Hulanicki Maciej, Juchniewicz Daniel, Juniewicz Damian, Kaszkin Łukasz, Kijańska Łucja, Kołosowski Mateusz, Korzeniowski Bartłomiej, Langowska Anna, Makuła Emil, Marchwat Kornelia, Miszczyszyn Maciej, Mizura Marek, Moląg Ewa, Ostręga Hubert, Rokosz Paulina, Różańska Natalia, Sabiło Julia, Sidor Hanna, Stasiulewicz Agata, Śreniawska Patrycja, Szczepańska Aleksandra, Talkowska Justyna, Tkaczyk Adriana, Tyszecki Michał, Witkowska Izabela, Wołyńska Izabela, Wójcik Patrycja, Zielińska Weronika, Zylbert Aleksandra.
 
E. Czerska, M. Bała
Zaproszenie na XV Edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
środa, 13 wrzesień 2017
XI_PKPO
Szanowni Państwo! Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Wychowawcy!
W imieniu Towarzystwa Przyjaciół LO w Pasłęku i Dyrekcji Zespołu Szkół w Pasłęku mamy przyjemność poinformować Państwa o organizowanej w bieżącym roku szkolnym XV Edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Impreza odbędzie się dnia 20 października 2017 r., a honorowym patronatem objął ją Starosta Elbląski pan Maciej Romanowski. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody dzięki pozyskaniu przez TPLO dotacji z funduszy publicznych na organizację imprezy. Wzorem roku poprzedniego przewidujemy osobne nagrody dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii wykonawca indywidualny, duety lub małe grupy wokalne. Zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia konkursu wśród uczniów Państwa szkoły. W tym celu prosimy wykorzystać dołączony regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia, które znajdują się także na stronie internetowej naszej szkoły:
Zachęcamy do wspierania młodych talentów i oczekujemy na Państwa zgłoszenia najpóźniej do dnia 13 października  2017r.!
Z wyrazami szacunku: Komitet Organizacyjny XV Edycji PKPO
Czytaj całość...
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Różne
środa, 13 wrzesień 2017
201709-rozpoczęcie-roku-szkolnego
4 września uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Zebranych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała pani dyrektor Elżbieta Wasiuk, która w szczególnych słowach zwróciła się do uczniów klas pierwszych, życząc wszystkim wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywanej wiedzy, umiejętności i nowych doświadczeń. W inauguracji roku szkolnego wzięli udział wicewojewoda warmińsko-mazurski p.Sławomir Sadowski, starosta elbląski p.Maciej Romanowski, naczelnik wydziału promocji powiatu, edukacji, kultury p.Gabriela Effenberg, członek zarządu powiatu p.Joanna Naspińska, burmistrz Pasłęka p. Wiesław Śniecikowski, prezes oddziału ZNP Pasłęk p.Kazimierz Jacek, przewodnicząca Rady Rodziców p.Urszula Tyszecka oraz zastępca komendanta komisariatu policji w Pasłęku p.Robert Papierowski. Uroczystość ta była wyjątkowa jeszcze z dwóch powodów. Pierwszym z nich było powitanie dwóch nowych nauczycieli, którzy rozpoczną prace w naszej szkole, a są to p.Anna Marek-Cytrycka oraz ks. Karol Józefowicz. Drugim powodem natomiast był jubileusz 25-lecia pracy w szkolnictwie, który obchodziło aż pięciu nauczycieli, wśród nich znaleźli się p.dyrektor Elżbieta Wasiuk, p.Grażyna Sadowska, p.Dorota Ćwik, p.Anna Koszyk oraz p.Tomasz Chyliński. Nowy rok to czas nowych możliwości dla 441 uczniów, którzy kształcą się w ZS aż w 18 oddziałach klasowych, to też czas pogłębiania wiedzy i odkrywania nowych pasji, dlatego też życzymy wszystkim sukcesów i radości. Niech ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.
 
E. Czerska
Rozpoczęcie roku szkolnego
newsy
niedziela, 03 wrzesień 2017
Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018!!! Uczniów prosimy o zgłoszenie się w swoich klasach o godzinie 8:45. Do zobaczenia:)
Informacja dla klas pierwszych - 1a sala nr 1 (parter), kl. 1b - sala nr 16 (1 piętro), 1th-sala 26 (2 piętro), 1tl- sala 202 (2 piętro), 1a zawodowa- sala 11 (1 piętro).
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 80 z 941
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Marca 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław,
Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz,
Ruprecht, Wasyl,
Wincenty
Do końca roku zostało 287 dni.