header image
Start
Pożegnanie absolwentów w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-Pożegnanie-Maturzystów-2018
Piątek 27 kwietnia był ostatnim dniem szkoły dla uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego, IV klasy Technikum oraz Liceum dla Dorosłych w Zespole Szkół w Pasłęku. Na sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście p. Maciej Romanowski – starosta powiatu elbląskiego, p.Joanna Naspińska – członek zarządu powiatu, p.Andrzej Sidor – radny powiatu elbląskiego, burmistrz Pasłęka p. Wiesław Śniecikowski, p.Dariusz Ponichtera – dyrektor szkoły Podstawowej nr. 1 w Pasłęku, p.Marek Sarnowski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 3 w Pasłęku, p. Teresa Bednarz – wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie (delegatura w Elblągu), podinspektor Mirosław Suchodolski – komendant Komisariatu Policji w Pasłęku, p.Urszula Tyszecka – przewodnicząca rady rodziców oraz rodzice, nauczyciele, a przede wszystkim absolwenci rocznika 2018, aby w uroczystej oprawie otrzymać świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, nagrody i podziękowania. Spotkanie było też okazją do wręczenia stypendiów starosty elbląskiego, gdzie wśród aż 45 uczniów naszej szkoły znaleźli się również abiturienci.
Czytaj całość...
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-Dni-Otwarte-EU
W czwartek 26 kwietnia uczniowie wzięła udział w prelekcji na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, wygłoszonego przez Barbarę Bąkowską – Prezesa Stowarzyszenia "Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka". Temat wykładu nie był przypadkowy. Całe spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży jakie działania są podejmowane przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka i jakie działania są realizowane w ramach 11-u OSI RPO WARMIA I MAZURY. Już w piątek 11 maja Zespół Szkół weźmie udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, jednym z najważniejszych wydarzeń dla projektów unijnych w Polsce. To dla szkoły okazja do podsumowania realizowanych działań w tym obszarze oraz promocja naszego regionu w kampanii Europe in My Region, która pokazuje jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej zrealizowano dzięki Funduszom Europejskim.
Czytaj całość...
XVIII Olimpiada "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego"
różne konkursy
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-Przyroda-Powiatu
Wzorem poprzednich lat uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w olimpiadzie "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego". W XVIII już edycji olimpiady naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Cichocka, Patrycja Szymanek (Ia) oraz Maciej Hulanicki (IIb). Konkurs obejmował tradycyjnie trzy etapy. Na początku zawodnicy indywidualnie rozwiązali test 50 pytań z przyrody i historii, a następnie przystąpili do rozwiązywania zadań zespołowych. W tej konkurencji należało wykazać się znajomością zabytków, gatunków roślin i zwierząt powiatu oraz wykonać zadanie z mapą.
Czytaj całość...
Sukces uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku
różne konkursy
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804_Pierwsza-Pomoc
W piątek 20 kwietnia w Elblągu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Do konkursu przystąpiło dziesięć pięcioosobowych zespołów ratowniczych ze szkół ponadgimnazjalnych Elbląga i Pasłęka. Drużyna z Zespołu Szkół Pasłęku w składzie: Joanna Grzyb, Emilia Krajewska, Weronika Ignatiuk, Paweł Kowalski i Maciej Hulanicki (uczniowie klasy IIb LO) zajęła w turnieju III miejsce. Opiekunem drużyny był p. Tadeusz Gębarowski. To ogromy sukces naszych uczniów i z całego serca serdecznie wszystkim gratulujemy.
Uczniowie ZS na targach edukacyjnych
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-targi-edukacyjne
W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z nauczycielami uczestniczyli w targach edukacyjnych organizowanych przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Miłakowie. Atrakcji było wiele, a stoiska ZS cieszyły się szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczniowie Technikum Hotelarskiego zaprezentowali m.in. sposób przyrządzania i serwowania drinków oraz umiejętności carvingu; uczniowie klasy o nachyleniu mundurowo-sportowym poprowadzili pokaz daktyloskopii, a uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej zaprezentowali umiejętności zdobyte na zajęciach z kosmetologii. Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów. Każdy znajdzie tu profil dla siebie, zgodny z własnymi zainteresowaniami i umiejętnościami, czy to będzie liceum (oferujące aż cztery profile do wyboru), technikum (hotelarskie, logistyczne i organizacji reklamy), czy szkoła branżowa pierwszego stopnia (kształcąca w niemalże wszystkich zawodach).
Czytaj całość...
Egzamin na strzelnicy!
Różne
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-strzelanie
W piątek 20 kwietnia uczniowie klas IIIa i IIIc Zespołu Szkół w Pasłęku (o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne) przystąpili do ćwiczeń i egzaminu praktycznego na strzelnicy myśliwskiej w Gołąbkach. Pod kierunkiem nauczyciela pana Tomasza Chylińskiego oraz pana Krzysztofa Nowackiego (grupa 39) uczniowie sprawdzili swoje umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną. Egzamin obejmował posługiwanie się różnymi rodzajami broni, krótką SIG 226/22, Glock 17 i długą kbks22, cz452 oraz kbkAK Tantel 5'45*39. Zajęcia są integralną częścią kształcenia na profilu bezpieczeństwa publicznego oraz mundurowo -sportowym. Odbywają się w klasie trzeciej, a egzamin kończy naukę przedmiotu "przygotowanie do strzelania". Na strzelnicy każdy uczeń oddawał po 35 strzałów z broni sportowej i rewolweru oraz pistoletu Glocka. Wszystkim uczestnikom zajęć gratulujemy rewelacyjnych wyników!
Czytaj całość...
VI Turniej Muzyczny w ZS w Pasłęku w rytmie disco polo
różne konkursy
poniedziałek, 23 kwiecień 2018
201804-Muzyka-Łączy-Pokolenia
We wtorek 17 kwietnia w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyła się szósta edycja Turnieju Muzycznego "Muzyka łączy pokolenia", którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku. W tym roku dwie drużyny: seniorów z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Anna Majecka, Teresa Nasiadko, Ewa Głowacka, Jadwiga Nadurska i Helena Turska) i juniorów z Zespołu Szkół w Pasłęku (Natalia Sawraza, Aleksandra Lipińska, Łukasz Wróbel, Michał Tyszecki i Maciej Woźnowski) rywalizowały w pięciu kategoriach muzycznych, dotyczących muzyki disco polo. Uczestnicy musieli m.in. rozpoznać utwór po melodii, podać wykonawcę piosenki, dośpiewać przerwany fragment znanych szlagierów czy też zaśpiewać wybraną piosenkę. Dodatkowo obie drużyny mogły powiększyć pulę swoich punktów odpowiadając na pytania organizatorów.
Czytaj całość...
Wycieczek klasowych czar :)
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 19 kwiecień 2018
201804-wycieczka-3c-4t
Młodzież z klas maturalnych 3c i 4t wspólnie wybrała się na ostatnią klasową wycieczkę, aby razem spędzić czas i naładować baterie przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi. W końcu nie od dziś wiadomo, że dobry relaks jest tak samo ważny jak ciężka praca. Zakończywszy pewien etap w życiu (gdyż oceny końcowe już prawie wystawione) nadszedł czas pożegnania. Pożegnania ze szkołą, nauczycielami i koleżankami, a jak można zrobić to lepiej niż wspólnie miło spędzić czas i choć na chwilę zapomnieć o zbliżającym się stresie maturalnym. Kolejne wspomnienia, których nikt nie jest w stanie odebrać, dołączą do tych skrupulatnie zbieranych przez lata nauki. Cel wyprawy został zatem osiągnięty. Z czystym umysłem, uśmiechami na twarzach i zapałem do ciężkiej pracy powróciliśmy do domu, a od jutra zaczynamy wielkie odliczanie. 3…2…1… matura i wielki skok w dorosłość. Ale to od jutra...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 9 - 16 z 973
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
27 Maja 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało 219 dni.