header image
AKTUALNOŚCI
ZS w Pasłęku uzyskał akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021-2027
"Erasmus+"
środa, 03 marca 2021

Erasmus
Erasmus
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w ramach akcji 1. programu Erasmus+.
Zespół Szkół w Pasłęku otrzymał Akredytację, co wiąże się z uproszczoną procedurą i gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus+.

Czytaj całość...
ZESPÓŁ SZKÓŁ W PASŁĘKU ZAPRASZA UCZNIÓW 8. KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DO UDZIAŁU W KONKURSIE ON-LINE NA
Różne
poniedziałek, 01 marca 2021

Co zrobić by wziąć udział w konkursie?
1. Nagraj i zmontuj film krótkometrażowy LUB stwórz zabawnego mema LUB nagraj Tik Toka LUB wykonaj pracę plastyczną... możliwości masz wiele :)
Wytyczne:
a) film krótkometrażowy: minimalna długość nagrania to 30 sekund, maksymalna długość nagrania to 5 minut, temat: „To nas kręci”, technika dowolna (fabuła, dokument, animacja poklatkowa itp.);
b) mem: temat dowolny lub jak wyżej „To nas kręci...” :)
c) tik tok: temat „To nas kręci” :)
d) praca plastyczna: wybierz dowolny zwrot idiomatyczny w języku obcym i przedstaw go wizualnie, np. a bull in a china shop=słoń w składzie porcelany lub skorzystaj z tematu wyżej, czyli „To nas kręci...” :P
2. Prześlij swoją pracę na lub do 31 marca 2021 r.
3. Zbieraj „lajki” od momentu wstawienia Twojej pracy przez organizatorów na facebooku ZS do 15. kwietnia do godz. 12.00.
4. Odbierz wartościową nagrodę: I, II i III miejsce - przyzna jury. Ponadto uczestnik z największą ilością „lajków” otrzyma nagrodę „facebookowej publiczności”.

REGULAMIN KONKURSU
Poznajcie nas
Różne
środa, 10 lutego 2021

Szanowni Państwo, uczennice i uczniowie klas pierwszych naszej szkoły pragną podzielić się informacjami, jakie opracowali w formie graficznej o sobie samych.

Poznajcie nas 1 TA, Zapraszamy!

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do obejrzenia prezentacji pt. „Poznajcie Nas bardziej, klasę 1B”.

Witajcie
Uczniowie klasy I TB, chcielibyśmy zaprosić nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku na obejrzenie krótkiego filmu. który z wysiłkiem i ciężko włożoną pracą przygotowala nasza klasa.

Drodzy nauczyciele i uczniowie! Jesteśmy klasą 1a o nachyleniu politechnicznym Zespołu Szkół w Pasłęku. W poniższej prezentacji chcielibyśmy przestawić się Wam, opowiedzieć o naszych zainteresowaniach, upodobaniach i planach. Tym samym mamy nadzieję, że z chęcią się z nimi zapoznacie. Projekt powstał wysiłkiem wszystkich uczniów klasy w ramach zajęć plastyki. Niestety w tym roku sytuacja epidemiczna i nauka online zmusiła nas do zmiany formy z wystawy tradycyjnej na prezentację multimedialną.

Czytaj całość...
Ocalić od zapomnienia
newsy 2020/21
czwartek, 04 lutego 2021

P.Elza
P.Elza
Jedna z najstarszych powojennych mieszkanek Pasłęka i najstarszych uczennic Zespołu Szkół w Pasłęku - pani Elza Strzelecka, kończy w tym miesiącu 88 lat. Ten wiek to tylko cyfry, o czym świadczy dobre zdrowie i ciągła aktywność naszej seniorki. Podczas ostatniej wspólnej rozmowy, pani Elza przekazała mi ciekawą informację o tym, że postanowiła ocalić od zapomnienia swoje wspomnienia oraz pamiątki. Pani Strzelecka wzięła udział w ogólnonarodowej akcji Muzeum Historii Polski „Moja pamiątka” i przesłała własne wspomnienia oraz pamiątki do tej instytucji. W ten sposób nie tylko wzbogaciła zbiór muzeum, ale także zachowała cenne świadectwo dawnych lat od zapomnienia.

Czytaj całość...
WOŚP - podziękowania
Wolontariat
czwartek, 04 lutego 2021

Sztab WOŚP w Pasłęku składa serdecznie podziękowania wszystkim, którzy wsparli swoimi datkami 29. Finał WOŚP i zaangażowali się w jego organizację. Zebraliśmy ok. 37 tysięcy złotych, która to suma w tak trudnym czasie i niesprzyjających warunkach jest potwierdzeniem dalszej chęci wspierania tej szczytnej akcji. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom kwestującym w Pasłęku i okolicach, a także osobom i firmom ich wspierającym, m.in. Supermarket Netto i Sklep Chorten przy ul. 3 maja. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swoje przedmioty na aukcję Allegro, m.in. Staroście Elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu, Burmistrzowi Pasłęka Wiesławowi Śniecikowskiemu, radnemu powiatowemu Robertowi Bielińskiemu, Pasłęckiemu Ośrodkowi Kultury, Ośrodkowi Szkolenia i Wychowania, Szkolnemu Związkowi Sportowemu z prezesem Mariuszem Ficakiem, Energy Dance Pasłęk, a także anonimowym darczyńcom. Ponadto dziękujemy Braniewsko-Pasłęckiemu Bankowi Spółdzielczemu za wsparcie przy liczeniu pieniędzy, portalowi Głos Pasłęka za patronat medialny, pasłęckim morsom, a także nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Pasłęku, ZSEiT i SP w Rychlikach. Już dziś zapraszamy na jubileuszowy 30. Finał WOŚP. Mamy nadzieję, że odbędzie się on tradycyjnie i z wielką pompą w normalnych warunkach w styczniu przyszłego roku. Siema!

Sztab WOŚP w Pasłęku

Sukces Zespołu Szkół w rankingu "PERSPEKTYW 2021"
Różne
środa, 27 stycznia 2021

Ranking
Ranking
27 stycznia br. na stronie Internetowej Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. Organizator rankingu dokonał analizy wyników 2186 liceów ogólnokształcących oraz 1743 techników i ogłosił listę 1000 najlepszych liceów i 500 techników.

Technikum nr 1, funkcjonujące w Zespole Szkół w Pasłęku, znajduje się na liście najlepszych techników w Polsce - poz. 223 na 1743 ocenianych szkół. W województwie warmińsko-mazurskim zajmuje, 7 pozycję na liście rankingowej na 76 techników dla młodzieży, funkcjonujących w województwie warmińsko-mazurskim w roku szkolnym 2019/2020 – dane GUS.Kapituła Rankingu ocenia technika za pomocą czterech kryteriów: sukcesów szkoły na olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyników egzaminu zawodowego.Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Perspektywy Technikum nr 1 w Pasłęku ma prawo do używania tytułu honorowego „Najlepsze Technika w Polsce – SREBRNA Szkoła 2021".

Liceum "PERSPEKTYWY 2021"
Różne
środa, 27 stycznia 2021

Ranking
Ranking
W rankingu „Perspektywy 2021” I Liceum Ogólnokształcące, które funkcjonuje w Zespole Szkół w Pasłęku zajęło 43 pozycję na wojewódzkiej liście rankingowej na 149 liceów funkcjonujących w roku szkolny 2019/2020 w naszym województwie (dane GUS). Wieloletnia i ciężka praca uczniów, nauczycieli i rodziców po raz kolejny została doceniona i wyróżniona na forum wojewódzkim i krajowym. Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Życzymy całej społeczności szkolnej, aby tegoroczny sukces był inspiracją do działania i do podnoszenia sobie poprzeczki w górę, aby za rok wyniki były na wyższym poziomie niż obecnie.

WOŚP w Pasłęku i okolicach
Wolontariat
niedziela, 24 stycznia 2021

WOŚP
WOŚP
Już w niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. Finał WOŚP. Przekazujemy zatem Państwu najważniejsze informacje związane z organizacją zbiórki w Pasłęku i okolicach. Akcję będzie można wesprzeć na kilka sposobów:
    1) tradycyjnie – wrzucając datki do puszek 35 wolontariuszy, którzy będą poruszali się po mieście i okolicach. W tym roku puszki znajdują się m.in. w Restauracji Okoń, sklepie spożywczym p. Stabrowskich w Zielonce Pasłęckiej oraz w Netto przy kasach. Mamy nadzieję, iż handlowa niedziela, która przypada na ten dzień będzie sprzyjała zbiórce. Ponadto mamy również swoich wolontariuszy, którzy przeprowadzą zbiórkę w terenie. W Rychlikach kwestować będą uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach, a do pozostałych miejscowości dotrą - wzorem lat ubiegłych - Bartek i Adaś Kulesza według następującego harmonogramu:
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 9 - 16 z 1234
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Czerwca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.