header image
Start
Sztab 27 Finału WOŚP w Pasłęku zarejestrowany
Krwiodawstwo i Wolontariat
poniedziałek, 29 październik 2018
2018-WOŚP
Z ogromną przyjemnością informuję Państwa o zarejestrowaniu Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pasłęku, który wzorem lat poprzednich będzie mieścił się w Zespole Szkół w Pasłęku. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 r., a celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jednocześnie informuję, iż wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zbiórce, pomocą w Sztabie lub występami w imprezie towarzyszącej, proszone są o kontakt mailowy ( ). Szczególnie zapraszamy do współpracy lokalne zespoły muzyczne, które mogłyby umilić swoimi umiejętnościami wieczór 27 Finału WOŚP.
Szef Sztabu Tomasz Rozenbajgier
Zawody z przyszłością
różne konkursy
poniedziałek, 29 październik 2018
20810-Zawody-z-przyszłością
"Zawody z przyszłością" – to tytuł konkursu, który odbył się w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku we wtorek 23 października. Była to trzecia edycja konkursu, którego głównym celem jest aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej, wywiadów, scenek, przedstawiła takie zawody jak: aktor, coach, chirurg plastyczny, dietetyk, lekarz, hotelarz, policjant. Jury oceniało prezentacje za: oryginalność, komunikatywność przekazu i walory ilustracyjne. Konkurs wygrały uczennice z klasy II a LO: Aleksandra Lipińska i Weronika Kowzan, które w najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentowały zawód chirurga plastycznego. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum Hotelarskiego: Sandra Smolska, Wiktoria Basarab i Paweł Ławrowski, którzy przedstawili zawód, którego aktualnie się uczą – hotelarz. Trzecie miejsce ex aequo zostało przyznane uczniom: Grzegorzowi Hitntz z klasy IIIa LO, który przedstawił zawód coacha i Kacprowi Karasiewiczowi z kl. Ib LO za zaprezentowanie zawodu policjanta.
zdjęcia w naszej galerii foto
Kierownik szkolenia praktycznego
W szkole
czwartek, 25 październik 2018
Kierownikiem szkolenia praktycznego w naszym Zespole Szkół jest pani Dorota Dragan. Pani Dorota przyjmuje interesantów w godzinach pracy:
poniedziałek:
08:00 - 09:30
wtorek:
11:30 - 13:00
środa:08:00 - 09:30
czwartek:8:00 - 10:00
XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej rozstrzygnięty
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
wtorek, 23 październik 2018
201810-PKPO
19 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz szesnasty odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej pod honorowym patronatem starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Pasłęka, Elbląga, Tolkmicka i Ornety, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w 22 piosenkach zaśpiewanych w języku angielskim, włoskim i czeskim. Jurorzy w składzie: Marek Murdzia, Tomasz Dymlang, Bartosz Krzywda i Elżbieta Czerska, postanowili nagrodzić następujących wykonawców:
Czytaj całość...
Spotkanie z prawnikiem w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
piątek, 19 październik 2018
201810-prawnik
W dniu 18.10.2018 r. w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się wykład dr Marcina Kazimierczuka – adiunkta na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tematyka wykładu oscylowała wokół źródeł prawa w Polsce. Pan m. Kazimierczuk zwrócił szczególną rolę na miejsce i rolę Konstytucji RP w systemie prawa oraz podkreślił relacje między ustawą zasadniczą a aktami pranymi niższej rangi, w tym z prawem unijnym. Przystępna forma przekazu, świetny kontakt interpersonalny między prowadzącym a uczniami Zespołu Szkół spowodowały, że spotkanie to, mimo trudnej tematyki i fachowego języka, było atrakcyjne i niezwykle pouczające. Kolejne wykłady dla młodzieży – w planach.
Czytaj całość...
Medale i nagrody przyznane!!!
Różne
czwartek, 18 październik 2018
201810-nagrodzeni
W Zespole Szkół w Pasłęku Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli. W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej nagrody dyrektora ZS w Pasłęku otrzymało 17 nauczycieli i 15 pracowników administracji i obsługi. Szczególne wyróżnienie w postaci nagrody Starosty otrzymała p. Magdalena Bała, nauczycielka historii i wos-u. Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Na uroczystej gali w Elblągu w dniu 16 października 2018r. z rąk Wicewojewody p. Sławomira Sadowskiego i Wicekuratora Oświaty p. Wojciecha Cybulskiego medal KEN otrzymał p. Mariusz Ficak, nauczyciel wychowania fizycznego oraz p. Marzena Konupek, pedagog szkolny odebrała Medal Srebrny za Długoletnią Służbę. Nagrodzonym nauczycielom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
Dyrekcja ZS w Pasłęku
Dzień Edukacji Narodowej
Różne
wtorek, 16 październik 2018
201810-Dzień-Edukacji-Narodowej
"Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom" takie słowa przyświecały uroczystości Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku. Nauczyciele, pedagodzy oraz pracownicy oświaty usłyszeli serdeczne życzenia z ust pani dyrektor Elżbiety Wasiuk oraz zaproszonych gości, Burmistrza Pasłęka p. Wiesława Śniecikowskiego, prezesa ZNP p. Kazimierza Jacka oraz przewodniczącej rady rodziców p. Urszuli Tyszeckiej. W apelu wzięli również udział Członek Zarządu Powiatu p. Joanna Naspińska i Zastępca Komendanta PSP mł. bryg. Przemysław Siagło oraz obecni i byli pracownicy szkoły. Starosta Powiatu Elbląskiego p. Maciej Romanowski w szczególny sposób podziękował nauczycielom za pracę, której efektem są wysokie wyniki szkoły (1 miejsce w egzaminach zawodowych oraz 4 miejsce w wynikach maturalnych w województwie). Były dyrektor szkoły p. Edward Skalij z sentymentem wspominał lata pracy oraz współpracowników, którzy nadal aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Wśród wszystkich miłych słów najmilszą niespodzianką były wyjątkowe życzenia od naszych uczniów. Ważnym momentem uroczystości było wspomnienie ś.p. Jadwigi Żak, długoletniego dyrektora i pracownika szkoły, której pamięć uczczono minutą ciszy
Czytaj całość...
Logistycy w Instytucie Lotnictwa
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 16 październik 2018
W piątek 12 października 2018 roku uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Była to dziewiąta już "Noc w Instytucie Lotnictwa", podczas której uczniowie mieli możliwość zobaczenia samolotów, śmigłowców, robotów i łazików marsjańskich, skorzystania z symulatorów lotu szybowcem i sterowania samolotem. Wzięli oni także udział w wykładach, takich jak "Wyprawa śmigłowcem dookoła świata", "100-lecie Lotnictwa Polskiego", "Dziewczyny na samoloty - o roli kobiety w typowo męskich zawodach, trudności, wyznania, marzenia", "Kosmos - marzenia a rzeczywistość", "Zastosowanie dronów w fotografii”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 88 z 1083
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
19 Sierpnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Emilia,
Jan, Julian,
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Do końca roku zostało 135 dni.