header image
AKTUALNOŚCI
Na wykładzie z turystyki na UWM w Olsztynie
Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu
środa, 30 październik 2019

Wykład-na-UW-Olsztyn
Wykład na UW Olsztyn
29 października 2019 r. w ramach projektu „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu”, uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku uczęszczający na zajęcia projektowe „Język obcy na rynku pracy powiatu elbląskiego”, wzięli udział w wykładzie z turystyki w Katedrze Turystyki, Rekreacji i Ekologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Czytaj całość...
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ W PASŁĘKU
Tydzień kariery zawodowej
środa, 30 październik 2019

Tydzień-kariery
Tydzień kariery
W okresie 21-27 października 2019 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbywały się wydarzenia w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery oraz Europejskich Dni Pracodawcy. Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działania mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, pracy i kariery.

Czytaj całość...
Znawcy historii Warmii i Mazur z ZS w Pasłęku
różne konkursy
niedziela, 27 październik 2019

Obraz
W sobotę 26.10.2019 r. w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się dwunasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim. Jego tematyka obejmowała historię polityczną, społeczną, gospodarczą, przyrodniczą i kulturową Warmii i Mazur, a pytania były bardzo trudne i wymagały szerokiej wiedzy na ten temat. Świetnie poradzili sobie na nim uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku.

Czytaj całość...
Zwycięzcy XVII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
niedziela, 27 październik 2019

Obraz
W piątek 25.10.2019 r. w auli Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz siedemnasty swoje talenty zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcej pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego. Wykonanych zostało 20 utworów w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim, a całość oceniało trzyosobowe jury w składzie: p. Elżbieta Czerska, p. Wojciech Haza i p. Tomasz Dymlang.

Czytaj całość...
Targi Pracy Elbląg 2019
Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu
czwartek, 24 październik 2019

Pola-golfowe-Pasłek
Pola golfowe Pasłek
Dnia 24 października 2019 roku w ramach projektu: „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu” odbył się wyjazd edukacyjny na XXV Elbląskie Targi Pracy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klas IE LO oraz IB LO. Miejscem Targów była hala widowiskowo-sportowa przy al. Grunwaldzkiej. To jedno z większych wydarzeń na terenie powiatu , którego organizatorem były już po raz kolejny Powiatowy Urząd Pracy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Targi wpisały się w obchody Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery oraz Europejskich Dni Pracodawców.

Czytaj całość...
Kirkut świadectwem ludzkiego istnienia
Różne
poniedziałek, 21 październik 2019

cmentarz-żydowski
Cmentarz żydowski
Porządki na pasłęckim cmentarzu żydowskim.

W bieżącym roku o porządek na pasłęckim cmentarzu żydowskim zadbali uczniowie klas Ia i Ie Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Zadaniem młodzieży było uporządkowanie nagrobków i terenu cmentarza. W poniedziałek 21 października uczniowie ruszyli na cmentarz zaopatrzeni w grabie, motyczki, rękawice i worki na śmieci. Pracy było sporo, ale sprzyjała jej piękna słoneczna pogoda.

Czytaj całość...
ZS szkołą otwartą na Europę
"POWER"
piątek, 18 październik 2019

Podsumowanie projektu POWER

Obraz
Od wielu lat staramy się podejmować różne działania, mające na celu usprawnienie procesu nauczania i podniesienie jakości kształcenia oraz kwalifikacji zawodowych.

Szkoła bierze udział w wymianach międzynarodowych, uczestniczyliśmy w europejskich projektach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programów: Comenius, Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży czy POWER. Wdrożyliśmy do realizacji wiele projektów, w tym nasz ostatni pt. "Doskonalenie procesów uczenia się i nauczania w szkole z Erasmus+", który został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Czytaj całość...
"Jeździec na siwym koniu" po niemiecku
Wyjazdy i wycieczki
środa, 16 październik 2019

Teatr-w-Elblągu
Teatr w Elblągu
W czwartek 10 października uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu oraz Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 88 z 1188
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
9 Lipca 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Anatolia, Hieronim,
Lucja, Ludwika,
Heloiza, Lukrecja,
Łucja, Mikołaj,
Patrycjusz,
Weronika, Wszebąd,
Zenon, Zenona
Do końca roku zostało 176 dni.