header image
Start
Spektakl teatralny pt. "Wspomnienia Narkomanki"
Różne
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Wspomnienia-narkomanki
W dniu 16.12.2009 w naszej szkole gościliśmy aktorów, którzy przedstawili spektakl teatralny pt. "Wspomnienia Narkomanki". Powstał on w oparciu o książkę Barbary Rosiek pt. "Pamiętnik Narkomanki". Podczas spektaklu usłyszeliśmy historię młodej dziewczyny uwikłanej w uzależnienie od narkotyków, zobaczyliśmy jej samotność, zniewolenie duszy i ciała oraz tragedię jej przyjaciół, których narkotyki doprowadziły do śmierci.
"Moje dziecko przed maturą - jak wspierać w planowaniu kariery zawodowej?"
Projekty EFS 2009/2010
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Seminarium-Moje-dziecko...
Dnia 15.12.2009r. w naszej szkole odbyło się seminarium dla rodziców nt. "Moje dziecko przed maturą – jak wspierać w planowaniu kariery zawodowej?" realizowane w ramach projektu unijnego "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna" (Priorytet: IX, Działanie: 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem spotkania było przygotowanie rodziców do podjęcia roli osoby wspierającej dziecko w podejmowaniu decyzji. Podczas spotkania psycholog, doradca zawodowy P. Anna Hinz przedstawiła rodzicom problematykę wyboru zawodu i dalszej drogi kształcenia. Wskazała rodzicom źródła informacji o zawodach, trendy na rynku pracy, kierunki zamawiane oraz unikatowe i popularne kierunki studiów.
Czytaj całość...
"Szalone nożyczki"
Projekty EFS 2009/2010
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Szalone-nożyczki
14 grudnia 2009 w ramach projektu unijnego "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna" odbył się wyjazd do elbląskiego teatru na spektakl pt. "Szalone Nożyczki". (Priorytet: IX, Działanie: 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. "Szalone Nożyczki" to farsa kryminalna, której akcja toczy się w zwykłym salonie fryzjerskim. Nie ważne przy jakiej ulicy się on znajduje, nie ważne w jakiej dzielnicy, miejsce to jest symbolem zbieżności działań scenicznych. Sztuka ta to swoisty teatralny ewenement, w którym publiczność może włączać się w przebieg akcji, a nawet decydować o jej zakończeniu. Publiczność musi nie tylko wykazać się pamięcią i spostrzegawczością (proszona jest o pomoc w rekonstrukcji zdarzeń), ale i typuje (przez głosowanie) zbrodniarza.
Czytaj całość...
Wymiana
Różne
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Wymiana-2009
19 uczniów z naszej szkoły pracowało nad projektem pod nazwą "Europa to my" realizowanego w dniach 14-20 listopada. W projekcie oprócz młodzieży z powiatu elbląskiego udział brała także 37-osobowa grupa młodych ludzi mieszkających w Itzehoe i Glückstadt (powiat Steinburg).
Oficjalnego otwarcia programu dokonał wicestarosta elbląski Maciej Romanowski w auli Zespołu Szkół w Pasłęku o godz. 9:00 w dniu 16 listopada. Koordynatorami projektu ze strony niemieckiej są Susanne Senftleben, Jasper Kock i Jan-Philip Horns, zaś ze strony polskiej Beata Pierlejewska, Danuta Kosobudzka i Marek Murdzia.
Czytaj całość...
Wojewódzki Konkurs Historyczny
Wojewódzki Konkurs Historyczny "Stosunki polsko-krzyżackie od XIII do XVI wieku" dla młodzieży gimnazjalnej
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Z okazji 600 - lecia bitwy grunwaldzkiej nasza szkoła, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pasłęku, jako jedyna placówka w regionie nosząca imię Bohaterów Grunwaldu, organizuje Wojewódzki Konkurs Historyczny "Stosunki polsko-krzyżackie od XIII do XVI wieku" dla młodzieży gimnazjalnej. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Małgorzata Bogdanowicz – Bartnikowska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem z Państwa strony. W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu oraz informujemy, że do 21.12.2009r. należy odesłać drogą mailową na adres podany w regulaminie potwierdzenie udziału w konkursie oraz ilość uczniów uczestniczących w etapie szkolnym. Szkoły, które potwierdzą udział w konkursie, otrzymają do 14.01.2010r. drogą elektroniczną test do przeprowadzenia eliminacji szkolnych.
Czytaj całość...
Dziękujemy...
newsy 2009/2010
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Choinka-2009
Dnia 18.12.2009r. odbyła się choinka dla dzieci pracowników szkoły. Przedstawienie - inscenizację baśni p.t. "Księżniczka na ziarnku grochu" przygotowała młodzież z klas Ia, Ib i IIIth pod opieką pań: Magdaleny Bała, Doroty Ćwik i Emilii Kołeckiej-Duda. Uczniowie wykonali piękną dekorację. Przygotowali konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Atmosfera stworzona przez prowadzącą Karolinę Bołdysz sprzyjała zabawie. Uczestnicy choinki byli bardzo zadowoleni a uśmiech na ich twarzach świadczył o szczerej radości.
Rodzice wyrażają gorące podziękowania młodzieży i nauczycielom, którzy przygotowali imprezę choinkową.
Czytaj całość...
Koncert edukacyjno-profilaktyczny
newsy 2009/2010
czwartek, 10 grudzień 2009
Dnia 08 grudnia 2009r. w naszej szkole gościł znany muzyk rockowy Jarosław Wajk, były wokalista Oddziału Zamkniętego. "Jutro jest … wtedy pochylisz się nad sobą" – tak nazwał Jarek Wajk swoje widowisko publicystyczno–muzyczne, podczas którego opowiadał o tym, że narkotyki i alkohol to podróż w jedną stronę, że każdy eksperyment z narkotykami kończy się dramatem. Opowiedział też kilka historii z życia własnego i swoich przyjaciół. Słowa przeplatane muzyką spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony młodych ludzi, którzy uważnie słuchali opowieści o muzyce i życiu wykonawcy widziane z innej perspektywy.
Marzena Konupek
IV Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła"
Różne
wtorek, 08 grudzień 2009
Berzpieczeństwo-w-szkole-2009
4 grudnia w naszej szkole, odbyła się IV Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła". Podczas spotkania dr Elżbieta Zubrzycka – Prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, przedstawiła wykład pt. "Czy przyjaźń może być lekarstwem na agresję?". Podczas wykładu została poruszona taka kwestia, jak znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, a zaproszeni goście i uczniowie wypełnili test sprawdzający zdolność bycia prawdziwym przyjacielem.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 841 - 848 z 919
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.