header image
Start
English High Flier - zwycięzcy z naszej szkoły
różne konkursy
piątek, 22 styczeń 2010
W grudniu 2009 r. odbyła się IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "English High Flier". Udział wzięło w nim 13051 uczniów z całej Polski. Konkurs odbywał się na dwóch poziomach trudności: dla uczniów klas pierwszych i łącznie uczniów klas drugich i trzecich. Najlepsze wyniki z naszej szkoły uzyskali:
Czytaj całość...
Wyniki etapu szkolnego konkursu wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach
różne konkursy
piątek, 15 styczeń 2010
14 stycznia 2010r. odbył się pierwszy etap (szkolny) konkursu o Kazimierzu Wielkim (KONKURS WIEDZY O KAZIMIERZU WIELKIM I JEGO CZASACH). W naszej szkole do konkursu przystąpiło 8 uczniów. Uczestnicy rozwiązali test, złożony z 19 zadań otwartych i zamkniętych, dotyczących króla i jego czasów. W sumie mogli zdobyć 39 pkt.
Czytaj całość...
Zaproszenie na wyjazdy
newsy 2009/2010
środa, 06 styczeń 2010
Zapraszamy na:
1. musical pt.: "Lalka" w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
"Pierwsza musicalowa wersja powieści Bolesława Prusa! Opowiedziana na nowo historia zamożnego warszawskiego kupca Stanisława Wokulskiego i jego uczucia do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. Romantyczny marzyciel goniący za iluzjami w starciu ze światem konwenansu, snobizmu i przesądów. Miłość, zazdrość, walka, kariera, pieniądze, piękne kobiety i zdesperowani mężczyźni. I cały ten Swing..."
Wyjazd w marcu 2010. Zgłoszenia do 19 stycznia do p. Magdaleny Bała. Koszt wyjazdu 46 zł (do 13 lutego) + 20 zł (do 6 marca)
2. zajęcia w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wycieczka jednodniowa do Warszawy obejmuje zajęcia w muzeum i zwiedzanie Starego Miasta (w ramach czasu wolnego) oraz spektakl w Studio Buffo pt. "Romeo i Julia" o godz. 16:00. Termin – 14.04.2010r. Koszt około 60 zł (do 11.02) + 60 zł (do 14.04). Zgłoszenia do 22 stycznia do p. Magdaleny Bała
Dzień Pojedniania
Różne
środa, 06 styczeń 2010
Jasełka-2009
Dnia 22 grudnia 2009r. w auli ZS odbyły się jasełka przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie i kolędy zaprezentowały uczennice z klas: I TL i Ib LO pod opieką p. Agnieszki Leśniewicz i p. Jacka Matukiewicza. Uczennice stworzyły wspaniałą, ciepłą atmosferę, dzięki której wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Osoby występujące przygotowały również dekorację. Doborem kolęd i choreografią zajęli się opiekunowie.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach
różne konkursy
wtorek, 22 grudzień 2009
Kazimierz-Wielki
Zapraszamy wszystkich uczniów do zgłaszania się na eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach, organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Etap szkolny odbędzie się 14 stycznia 2010r. Zgłoszenia proszę kierować do organizatorów – pani Magdaleny Bała i pana Tomasza Rozenbajgiera (osobiście lub mailowo na adres: ) do 8 stycznia (piątek). Uczestnicy pierwszego etapu otrzymają dyplomy za udział, a trzech najlepszych uczniów będzie reprezentowało szkołę w zawodach międzyszkolnych, które odbędą się w Toruniu. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamy.
T. Rozenbajgier
Czytaj całość...
Młodzi obywatele w sądzie
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 22 grudzień 2009
W czwartek 17 grudnia uczniowie klas maturalnych, którzy w maju 2010 r. będą zdawali egzamin dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie, pojechali do Elbląga na rozprawę sądową. Mieli oni niebywałą okazję odniesienia wiedzy teoretycznej, poznanej na zajęciach lekcyjnych, do codziennej pracy Sądu Okręgowego w Elblągu. Sprawa dotyczyła oskarżenia młodego człowieka o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i sprzedaży narkotyków. Uczniowie przysłuchiwali się zeznaniom oskarżonego i świadków, śledzili udział prokuratora i sędziego w toku rozprawy. Następnie pani protokolantka oprowadziła uczestników wyjazdu po budynku sądu, pokazując m.in. salę rozpraw w sprawach karnych. Ta niecodzienna lekcja WOS, która bardzo spodobała się młodzieży, miała nie tylko charakter poznawczy, ale także profilaktyczny. Wycieczkę zorganizował pan Tomasz Rozenbajgier, drugim opiekunem była pani Magdalena Bała.
T. Rozenbajgier
Nasze uczennice w II etapie Olimpiady Policyjnej
różne konkursy
wtorek, 22 grudzień 2009
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie po raz pierwszy organizuje Olimpiadę Policyjną, w której nagrodą główną dla laureatów konkursu są indeksy tej uczelni. W zmaganiach mogą brać udział jedynie uczniowie szkół z innowacją pedagogiczną w zakresie bezpieczeństwa publicznego (tzw. klasy policyjne). Agnieszka Malinowska (I D), Monika Rzymska (II E) i Paulina Ziółkowska (II E) z naszej szkoły zakwalifikowały się do II etapu konkursu. W I etapie dziewczyny napisały prace na tematy podane przez Komitet Główny, a które zostały ocenione przez Komisję Szkolną w składzie: panią wicedyrektor Katarzynę Panimasz, panią Dorotę Ćwik i panią Magdalenę Bała. Już w styczniu dziewczyny staną do rywalizacji w II etapie, w którym będą musiały rozwiązać test z zakresu wiedzy o społeczeństwie, wstępu do prawoznawstwa oraz ze znajomości niektórych przepisów prawa. Konkurencja jest duża, gdyż do tego etapu zakwalifikowało się w sumie 149 uczniów z całej Polski. Opiekunem uczennic jest pan Tomasz Rozenbajgier.
T. Rozenbajgier
Opiekun Samorządu Szkolnego wybrany!!!
newsy 2009/2010
wtorek, 22 grudzień 2009
Dnia 16.12.2009r. po raz pierwszy odbyły się bezpośrednie wybory Opiekuna Samorządu Szkolnego. Każda klasa głosowała na kandydatów zgłoszonych przez trójki klasowe. Kandydatów było sześciu: panie: Magdalena Bała, Monika Kozakiewicz, Agnieszka Leśniewicz i panowie: Sławomir Borysewicz, Tomasz Tuniewicz i Tomasz Rozenbajgier. Najwięcej głosów zdobył pan Sławomir Borysewicz. Nowemu opiekunowi gratulujemy i życzymy owocnej współpracy z samorządem!
T. Rozenbajgier
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 913 - 920 z 1000
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.