header image
Start
Konkurs na prezentację multimedialną rozstrzygnięty!
różne konkursy
czwartek, 08 kwiecień 2010
Konkurs-na-prezentację
Dnia 31.03.2010 r. odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu biblioteki szkolnej na przygotowanie prezentacji multimedialnej na dowolny temat związany z literaturą. Organizatorami konkursu byli p. Beata Łuczyńska-Pyra i p. Tomasz Rozenbajgier. Uczniowie przygotowali prace niezwykle ciekawe, barwne, pomysłowe, z elementami muzyki i humoru, dlatego wybór najlepszej nie był łatwy. Komisja oceniała także stronę techniczną oraz przejrzystość wykonanych prezentacji.
Konkurs-na-prezentację
Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła uradowanym laureatom pani wicedyrektor Katarzyna Panimasz. A oto wyniki konkursu: I miejsce zdobyła Justyna Chmiel z klasy III d za przygotowanie prezentacji pt. "Frazeologia w literaturze", II miejsce zajęły Patrycja Posiewka i Katarzyna Srebrnik z klasy II b za przygotowanie prezentacji pt. "Pamiętajcie o ogrodach", III miejsce zajęły Monika Chojecka i Hanna Gierczak z klasy II b za przygotowanie prezentacji pt. "Motyw tańca w literaturze". Wyróżnienie otrzymał Mateusz Konopka z klasy I c za przygotowanie prezentacji pt. "Średniowiecze w literaturze". Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Beata Łuczyńska-Pyra, Tomasz Rozenbajgier
Miłość, zazdrość, walka, kariera, pieniądze - "Lalka" w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 26 marzec 2010
Lalka
W niedzielę, 7 marca 2010 roku, mieliśmy przyjemność obejrzeć "Lalkę" Bolesława Prusa w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Przedstawienie było musicalowym debiutem. Ta wersja powieści Bolesława Prusa, zaproponowana nam przez Wojciecha Kościelniaka, okazała się strzałem w dziesiątkę. Większość z nas z zainteresowaniem obejrzało to wydarzenie sceniczne. Ze względu na wielość wątków i złożoną fabułę akcji spektakl trwał 3,5 godziny, a i tak nie ujął całej treści "Lalki". Nie było to też zamierzeniem reżysera, który chciał się skupić na głównych motywach dzieła, więc w centrum uwagi znaleźli się -Izabela Łęcka, Stanisław Wokulski i Ignacy Rzecki.
Czytaj całość...
"Mistrz prezentacji"
Projekty EFS 2009/2010
piątek, 26 marzec 2010
Mistrz-Prezentacji
Z dniem 28.02.2010r. w Zespole Szkół w Pasłęku zakończyła się realizacja projektu pt.: "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna". W projekcie wzięło udział 48 ucz. w tym 41 ucz. klas III LO i 7 uczniów IV klasy Technikum Handlowego. W ramach realizacji projektu odbyły się zajęcia edukacyjne, w tym zaj. z języka polskiego, informatyki i psychoedukacyjne. Realizacja projektu miała na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności z jęz. polskiego, rozwój zainteresowań humanistycznych oraz kształtowanie doznań estetycznych.
Czytaj całość...
Internetowy Konkurs z Matematyki
newsy 2009/2010
środa, 10 marzec 2010
Konkurs-matematyczny
Nie taka matematyka straszna – sprawdź się! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu wraz z Elbląskim Towarzystwem Naukowym im. Jana Myliusa w Elblągu organizuje po raz II INTERNETOWY KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs będzie trwał do czerwca 2010 roku. Jego głównym celem jest podniesienie umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także zwiększenie zainteresowania podjęciem studiów przez tych uczniów na kierunkach technicznych.
Czytaj całość...
Młodzież z naszej szkoły ma haka na raka ...
Różne
środa, 10 marzec 2010
hak na raka 2010
Rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Mam haka na raka". Uczestnicy konkursu mają za zadanie przeprowadzenie kampanii społecznej, której celem jest zachęcenie mężczyzn w naszym mieście do profilaktyki nowotworowej. W tym roku uczestnicy zajmują się rakiem prostaty. Rak gruczołu krokowego plasuje się na jednym z pierwszych miejsc ze względu na śmiertelność pacjentów chorujących na nowotwory. Dlatego też bardzo ważną rolę odgrywa tu systematyczna profilaktyka.
Czytaj całość...
"Najlepszy Handlowiec 2010r."
Projekty EFS 2009/2010
piątek, 05 marzec 2010
Najlepszy-Handlowiec-2010
Dnia 26 lutego 2010r. na zakończenie realizacji projektu: "Podniesienie poziomu języka angielskiego zawodowego szansą na rozwój zawodowy uczniów" - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - odbył się Konkurs "Najlepszy Handlowiec 2010r.". W pierwszym etapie Konkursu uczniowie biorący udział w projekcie napisali test wiadomości językowych w języku angielskim. W drugim etapie, który odbył się na zakończenie projektu troje uczniów z najlepszym wynikiem na forum szkoły odpowiadało na pytania w języku angielskim.
Czytaj całość...
Zakończenie projektu "Podniesienie poziomu języka angielskiego zawodowego szansą ..."
Projekty EFS 2009/2010
piątek, 05 marzec 2010
W Technikum Handlowym w Zespole Szkół w Pasłęku od 01.09.2010r. do 28.02.2010r. realizowany był projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod tytułem: "Podniesienie poziomu języka angielskiego zawodowego szansą na rozwój zawodowy uczniów". W projekcie wzięło udział 36 uczniów Technikum Handlowego oraz ich rodzice, w sumie 72 osoby. W czasie realizacji projektu odbyły się dwa seminaria dla rodziców poprowadzone przez Dyrektora Instytutu Pedagogiczno – Językowego PWSZ w Elblągu, psychologa dr Irenę Sorokosz.
Czytaj całość...
Wyjazd do Opery - "Madama Butterfly"
Projekty EFS 2009/2010
piątek, 05 marzec 2010
Opera-201002
16 lutego młodzież klas maturalnych Zespołu Szkół w Pasłęku pod opieką nauczycieli: p. E. Wasiuk, p. D. Ćwik, p. M. Bała, p. A. Koszyk, p. E. Cylwik-Miszczyszyn, p. M. Kozakiewicz, p. G. Sadowskiej udała się do Gdańska. Celem wyjazdu było obejrzenie opery Giacomo Pucciniego "Madama Butterfly" w Operze Bałtyckiej. Wyjazd odbył się w ramach projektu: "Dobra prezentacja to do sukcesu droga realna".
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 945 - 952 z 1046
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.