header image
Start
Dzień Otwarty 2010
newsy 2009/2010
czwartek, 29 kwiecień 2010
dzień-otwarty-2010
Dnia 20 kwietnia odbył się dzień otwarty w naszej szkole. Uczniowie gimnazjów zostali powitani przez dyrekcję szkoły. Poznali ofertę kształcenia przygotowaną na rok szkolny 2010/2011, która obejmuje pięć nachyleń w liceum ogólnokształcącym (politechniczne, humanistyczno-dziennikarskie, przyrodniczo-medyczne, sportowo-taneczne, bezpieczeństwo publiczne), w technikum proponujemy kierunki: technik logistyk i technik handlowiec oraz zasadniczą szkołę zawodową. A następnie mieli okazję poznać naszą szkołę widzianą oczami uczniów – na auli zaprezentowano film przygotowany przez Pawła Galikowskiego (klasa IIIa) oraz Asię Terebus (klasa Ia). Młody reżyser przestawił fragmenty lekcji, przerwy oraz zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania uczniów.
Czytaj całość...
Pasłęk i okolice - historia i przyroda w obiektywie
różne konkursy
czwartek, 29 kwiecień 2010
Panie Magdalena Bała oraz Emilia Rogalska zapraszają do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym "Pasłęk i okolice – historia i przyroda w obiektywie" na rok szkolny 2009/2010. Cele konkursu: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów, popularyzowanie polskiej przyrody, tradycji i zabytków jako wartości ponadnarodowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą i etnografią, aktywizacja miłośników sztuk pięknych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.
Czytaj całość...
Znamy zwycięzców konkursu historycznego KRĄG!!!
różne konkursy
środa, 28 kwiecień 2010
Krąg-2010
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "KRĄG" jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Konkurs jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Celem konkursu jest: popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie (w aspekcie historycznym i współczesnym), propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych oraz aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.
Czytaj całość...
Drugie miejsce na Konkursie Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim
różne konkursy
środa, 28 kwiecień 2010
konkurs-wiedzy-o-regionie
10 kwietnia odbył się III Konkurs Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem turnieju jest Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a patronat nad imprezą sprawuje Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno-politycznym regionu warmińsko-mazurskiego oraz promowanie wiedzy o regionie. Tematyka konkursu obejmuje w zasadzie wszechstronną wiedzę dotyczącą naszego regionu (obejmuje zagadnienia z społeczno-politycznej historii regionu Warmii i Mazur (po 1945 r.), transformacji polskiego systemu politycznego w wymiarze regionalnym i lokalnym, regionalnej administracji rządowej, samorządu terytorialnego, współczesnej regionalnej sceny politycznej, jak również kontaktów zagranicznych samorządu województwa warmińsko-mazurskiego). Zadania konkursowe uwzględniają także strategię rozwoju województwa, walory geograficzno-przyrodnicze regionu warmińsko-mazurskiego oraz współczesne problemy regionu warmińsko-mazurskiego.
Czytaj całość...
Zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA
różne konkursy
środa, 28 kwiecień 2010
Tęcza-2010
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza" jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Tematem tegorocznej VII edycji konkursu był "Świat malowany słońcem". Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Celem konkursu jest: popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o regionie, wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych. Wartością nadrzędną jest propagowanie polskiej przyrody, tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych. Zwycięzcą konkursu w naszej szkole został Łukasz Sienkiewicz uczeń klasy IIIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!
Pożegnanie Macieja Płażyńskiego
newsy 2009/2010
wtorek, 20 kwiecień 2010
Pożegnanie-Marszałka
"A jeśli droga otwarta do nieba, tym co służą Ojczyźnie...". Dnia 19 kwietnia 2010 r. młodzież naszej szkoły i mieszkańcy Pasłęka oddali hołd Maciejowi Płażyńskiemu. W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów głos zabrał dyrektor szkoły pan Edward Skalij, który takimi słowami pożegnał Pana Marszałka: "Będąc w drodze z tragicznej ziemi smoleńskiej do miejsca wiecznego spoczynku, po raz ostatni odwiedzasz swoją szkołę. Już nie weźmiesz udziału w kolejnym zjeździe absolwentów liceum, nie spotkasz się z kolegami, koleżankami ze swojej klasy, nie porozmawiasz z nauczycielami, którzy Cię uczyli. Żegna Cię dzisiaj cała społeczność szkolna, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, dyrekcja szkoły, władze powiatu elbląskiego i mieszkańcy naszego miasta. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i historii szkoły. Żegnaj Panie Marszałku, spoczywaj w pokoju." Księża Piotr Miśkowicz i Jakub Wydra odmówili modlitwę za pogrążonych w żałobie i poświęcili ciało świętej pamięci Macieja Płażyńskiego, a uczestnicy tej podniosłej uroczystości złożyli kwiaty.
Czytaj całość...
III etap Konkursu Matematycznego
różne konkursy
czwartek, 15 kwiecień 2010
W dniu 20 kwietnia 2010r. w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się (internetowy) III etap tego konkursu. Zgodnie z zapisem w Regulaminie – Przebieg Konkursu w roku 2009/10 nadzór nad tą częścią będą sprawować nauczyciele w szkołach (chodzi o zapewnienie samodzielności pracy). Rozwiązać trzeba będzie 20 zadań w czasie 40 minut. Do finału stacjonarnego, który odbędzie się 1 czerwca 2010r. zakwalifikuje się 80 osób (zwiększyliśmy liczbę o 30 w związku z dużym zainteresowaniem przez uczniów). O zakwalifikowaniu zadecyduje liczba punktów uzyskana w III etapie, a przy równej liczbie punktów czas rozwiązania tego etapu. Nasi uczniowie, którzy zakwalifikowali się to III etapu konkursu: Magdalena Zienowicz, Wojciech Ignasz, Andrzej Huk, Michał Koszyk, Tomasz Rybicki, Joanna Terebus, Damian Dańczyszyn, Agnieszka Łozińska, Anna Konopka, Michał Kubaszek.
"Wypromuj swoją Małą Ojczyznę"
różne konkursy
czwartek, 15 kwiecień 2010
Zapraszamy Was do udziału w konkursie: "Wypromuj swoją Małą Ojczyznę". Został on przygotowany przez parlamentarzystów z różnych regionów. Celem tego konkursu jest ukazanie możliwości rozwoju gospodarczo-turystycznego "Małych Ojczyzn" (sołectw, gmin, powiatów, regionów) oraz ich bogactwa, piękna i różnorodności. Konkurs ten to swoistego rodzaju sprawdzian Waszej kreatywności w kształtowaniu wizerunku miejsca zamieszkania i pogłębiania ich wiedzy na temat regionu, a także konstruktywne budowanie poczucia własnej tożsamości i więzi lokalnych. Nagrodzone prace uczniów będą miały szansę zaistnienia w Parlamencie Europejskim. Przyczyni się to do popularyzacji regionów w kraju i za granicą. Polska jest słabo znana nam samym, a dla turystów z zagranicy jesteśmy wciąż egzotyczną ciekawostką. Socjolodzy podkreślają, iż jesteśmy dużym, europejskim krajem, o którym wiadomo najmniej. Dziennikarze zwracają uwagę, że sposób promocji naszej ojczyzny był dotąd zbyt jednostronny – ludowe tańce, stroje oraz "jadło".
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 969 - 976 z 1082
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
27 Czerwca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.