header image
Aktualności
Projekt Comenius w Zespole Szkół powoli dobiega końca...
Comenius
poniedziałek, 14 marzec 2011
Projekt pod nazwą "Sharing our Space" z ramienia organizacji COMENIUS jest obecny w Zespole Szkół w Pasłęku już drugi rok. W czerwcu nastąpi jego oficjalne zamknięcie oraz zakończenie współpracy uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły z partnerskimi szkołami projektu z Finlandii, Irlandii, Włoch i Hiszpanii. Mieliśmy już okazję spotkać naszych partnerów w ich krajach – byliśmy w Murcii, Florencji oraz w Rovaniemi. Gościliśmy koordynatorów i nauczycieli wspierających projekt również u nas, w kwietniu 2010 roku, a teraz nadszedł czas na ostatnią wizytę, która nastąpi krótko przed świętami Wielkiej Nocy. Tym razem wybieramy się w podróż do Dublina, by zawieźć tam ostatnie prace naszych uczniów. W tym semestrze klasy pierwsze LO przygotowują prezentacje multimedialne na temat dziedzictwa kulturowego naszego regionu oraz wykonują projekt okładki czwartej i zarazem ostatniej płyty projektu. Mamy nadzieję, że również i tym razem uda nam się zwyciężyć w konkursie na projekt graficzny okładki. Już w maju napiszemy o tym, jak przebiegało spotkanie koordynatorów w Irlandii.
Sylwia Janiszewska, Tomasz Rozenbajgier
XIX Spotkania z Poezją "Księżycowa Śnieżynka"
różne konkursy
czwartek, 10 marzec 2011
W słoneczny marcowy dzień pani Beata Łuczyńska-Pyra i trzyosobowa grupa naszych uczniów pojechała na konkurs poetycki do Olsztyna. Konkurencja była duża, a młodzież startowała w trzech kategoriach: poezja śpiewana, recytacja i prezentacja własnej twórczości. Wspaniałe teksty poetyckie Moniki Lender zostały docenione i zajęła pierwsze miejsce w kategorii recytacja własnej twórczości. Jury zauważyło również recytację Karoliny Bołdysz, która w ekspresyjny sposób przedstawiła interpretację ballady "Romantyczność" Adama Mickiewicza. Magda Suchodolska wykonała utwór A. Osieckiej pt. "Tango Tandresse". W jury zasiadły wybitne osobistości świata kulturalnego. Konkurencja była duża. Występowało wielu młodych wykonawców, którzy reprezentowali wysoki poziom. Osiągnięcie pierwszego miejsca przez Monikę Lender jest wspaniałym sukcesem, a należy podkreślić, że jest uczennicą pierwszej klasy. Gratulujemy!
Dorota Ćwik i Beata Łuczyńska-Pyra
I Konkurs na przemówienie
różne konkursy
czwartek, 10 marzec 2011
…ABY JĘZYK GIĘTKI POWIEDZIAŁ WSZYSTKO, CO POMYŚLI GŁOWA"
I KONKURS NA PRZEMÓWIENIE adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy: dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, nauczyciele języka polskiego.
Cele konkursu:
1. Pogłębianie wiedzy o romantyzmie oraz życiu i twórczości Juliusza Słowackiego.
2. Odkrywanie talentów oratorskich uczniów. 3.
Doskonalenie umiejętności oratorskich uczniów.
4. Wyzwalanie twórczej aktywności młodzieży.
Czytaj całość...
Konkurs "Księżycowa Śnieżynka" w Olsztynie
różne konkursy
czwartek, 10 marzec 2011
Szkolna komisja, w składzie Beata Łuczyńska-Pyra, Dorota Ćwik i Jacek Matukiewicz, wytypowała uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w Olsztynie. 22.02.2011 roku w szkolnej bibliotece odbyło się przesłuchanie. Młodzież recytowała wybrane wiersze i prezentowała własne aranżacje poezji śpiewanej. Do etapu w Olsztynie zakwalifikowały się Magdalena Suchodolska z klasy IIa w kategorii poezja śpiewana, Monika Lender z klasy Ib w kategorii prezentacja własnych tekstów, a Karolina Bołdysz w kategorii recytacja. Uczennice 08.03.2011 roku pojadą do Olsztyna. Życzymy powodzenia!
Agnieszka Leśniewicz, Dorota Ćwik
Dziś Dzień Kobiet
newsy 2010/2011
wtorek, 08 marzec 2011
dzień_kobiet_2011
"Dzień kobiet....Dzień kobiet. Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest Dzień Kobiet. Gdy usłyszysz ciepłe słówko śmiało spytaj Co za Dzień??? Dziś DZIEŃ KOBIET"
W tym pięknym dniu życzymy wszystkim paniom jak najwięcej radości, uśmiechu i zadowolenia z nas - Waszych mężczyzn.
Z tej pięknej okazji klasy Ic i IIa LO przygotowały przedstawienie z dużą dawką śmiechu.
Zbiórka karmy dla zwierząt
newsy 2010/2011
wtorek, 08 marzec 2011
W styczniu w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, którymi opiekuje się Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt im. Św. Franciszka w Asyżu. Zbiórka była zorganizowana w formie konkursu – rywalizacji międzyklasowej. Najwięcej karmy zebrała kl. IId, która w nagrodę otrzymała "dzień bez pytania". Łącznie młodzież zebrała 111 kg karmy. Wszystkim zaangażowanym w tę zbiórkę serdecznie dziękujemy.
Internetowy kurs filmowy dla uczniów
newsy 2010/2011
środa, 23 luty 2011
Czego dowiecie się na naszym kursie?
Kurs składa się z dwóch części - teoretycznej, w ramach której poznacie nieco historii filmu, zasad analizy języka filmowego, zgłębicie również tajniki sztuki pisania recenzji filmowych oraz nabędziecie praktycznych umiejętności, dzięki którym stworzycie swój pierwszy własny film! W czasie kursu towarzyszyć Wam będą moderatorzy i eksperci - filmowcy, którzy będą was wspierać, udzielać wskazówek i komentować waszą pracę. Tu nikt nikogo nie krytykuje i nie ocenia. Chcemy zaprosić was do odkrywania fascynującego świata filmu i do dobrej zabawy!
Uczestnicy kursu: W kursie mogą wziąć udział 3-5 osobowe grupy uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (75 grup z całej Polski). Grupy biorące udział w kursie powinny mieć dostęp do komputera oraz posiadać kamerę (wystarczy najprostszy sprzęt: kamera cyfrowa, kamera wbudowana w aparat fotograficzny lub kamera w telefonie komórkowym).
Zapraszam Magdalena Bała
"Fundamenty przyszłości"
Projekty EFS 2010/2011
poniedziałek, 14 luty 2011
Zespół Szkół w Pasłęku realizuje nowy projekt: "Fundamenty przyszłości". Budowę domu rozpoczynamy od solidnych fundamentów, a poziom wykształcenia jest fundamentem przyszłej kariery zawodowej młodego człowieka. Zespół Szkół w Pasłęku w 2011 roku uzyskał dofinansowanie do projektu, którego głównym celem jest wsparcie uczniów w budowie solidnych fundamentów swojej przyszłości. Cel ogólny projektu: Zwiększenie poziomu zdawalności egzaminów zawodowych i maturalnych poprzez podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z matematyki oraz rozwój umiejętności i kompetencji zawodowych u 72 uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku i 48 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w okresie od 01.01.2011 do 31.01.2012.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 969 - 976 z 1150
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Stycznia 2020
Środa
Imieniny obchodzą:
Franciszek Salezy,
Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana,
Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało 338 dni.