header image
Start
"Wypromuj swoją Małą Ojczyznę"
różne konkursy
czwartek, 15 kwiecień 2010
Zapraszamy Was do udziału w konkursie: "Wypromuj swoją Małą Ojczyznę". Został on przygotowany przez parlamentarzystów z różnych regionów. Celem tego konkursu jest ukazanie możliwości rozwoju gospodarczo-turystycznego "Małych Ojczyzn" (sołectw, gmin, powiatów, regionów) oraz ich bogactwa, piękna i różnorodności. Konkurs ten to swoistego rodzaju sprawdzian Waszej kreatywności w kształtowaniu wizerunku miejsca zamieszkania i pogłębiania ich wiedzy na temat regionu, a także konstruktywne budowanie poczucia własnej tożsamości i więzi lokalnych. Nagrodzone prace uczniów będą miały szansę zaistnienia w Parlamencie Europejskim. Przyczyni się to do popularyzacji regionów w kraju i za granicą. Polska jest słabo znana nam samym, a dla turystów z zagranicy jesteśmy wciąż egzotyczną ciekawostką. Socjolodzy podkreślają, iż jesteśmy dużym, europejskim krajem, o którym wiadomo najmniej. Dziennikarze zwracają uwagę, że sposób promocji naszej ojczyzny był dotąd zbyt jednostronny – ludowe tańce, stroje oraz "jadło".
Czytaj całość...
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
newsy 2009/2010
poniedziałek, 12 kwiecień 2010
Żałoba-narodowa
Dzień 10 kwietnia 2010 roku już na zawsze pozostanie dla Polaków dniem smutku i zadumy po tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Pierwszej Damy RP Marii Kaczyńskiej i wielu polityków. Salomon powiedział: "Lepiej jest iść do domu żałoby niż do domu wesela, bo w tamtym jest koniec każdego człowieka i człowiek żyjący bierze to sobie do serca. Lepszy jest smutek niż śmierć, bo gdy smutek jest na twarzy, serce staje się lepsze".
Czytaj całość...
Żałoba narodowa
newsy 2009/2010
niedziela, 11 kwiecień 2010
Obraz
W związku z tragedią pod Smoleńskiem i żałobą narodową, która obowiązuje do 16.04.2010r. odwołane zostały wszystkie imprezy artystyczne. Dlatego też informujemy, że planowany na 14 kwietnia wyjazd do Warszawy jest nieaktualny. Informacji w tej sprawie udziela p. Magdalena Bała.
Zaproszenie na wyjazd do teatru
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 09 kwiecień 2010
Wyjazd do Warszawy na zajęcia w muzeum i do Studio Buffo odbędzie się 14 kwietnia (środa) o godzinie 5:45. W Warszawie po zajęciach w Zamku Królewskim został zaplanowany czas wolny, przedstawienie kończy się ok. 18:30 (powrót godz. 23:00).
Dodatkowych informacji udziela p. Magdalena Bała.
Zaproszenie na wycieczkę
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 08 kwiecień 2010
WYCIECZKA DLA HUMANISTÓW i nie tylko. Zgłoszenia do końca kwietnia. ŚW. LIPKA - GIERŁOŻ (termin do ustalenia maj - czerwiec). Wcześnie rano zbiórka przed szkołą i wyjazd. Zwiedzanie: Św. Lipka – Sanktuarium Maryjne ze słynnymi organami, przejazd do Gierłoży: Wilczy Szaniec - zwiedzanie z przewodnikiem – zamaskowane miasteczko w lesie, dawna kwatera Hitlera, Stoczek Klasztorny – Sanktuarium Maryjne, miejsce więzienia Kardynała Wyszyńskiego. Powrót na miejsce zbiorki w godzinach popołudniowych. Cena: 65 zł.
Magdalena Bała
Konkurs na prezentację multimedialną rozstrzygnięty!
różne konkursy
czwartek, 08 kwiecień 2010
Konkurs-na-prezentację
Dnia 31.03.2010 r. odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu biblioteki szkolnej na przygotowanie prezentacji multimedialnej na dowolny temat związany z literaturą. Organizatorami konkursu byli p. Beata Łuczyńska-Pyra i p. Tomasz Rozenbajgier. Uczniowie przygotowali prace niezwykle ciekawe, barwne, pomysłowe, z elementami muzyki i humoru, dlatego wybór najlepszej nie był łatwy. Komisja oceniała także stronę techniczną oraz przejrzystość wykonanych prezentacji.
Konkurs-na-prezentację
Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła uradowanym laureatom pani wicedyrektor Katarzyna Panimasz. A oto wyniki konkursu: I miejsce zdobyła Justyna Chmiel z klasy III d za przygotowanie prezentacji pt. "Frazeologia w literaturze", II miejsce zajęły Patrycja Posiewka i Katarzyna Srebrnik z klasy II b za przygotowanie prezentacji pt. "Pamiętajcie o ogrodach", III miejsce zajęły Monika Chojecka i Hanna Gierczak z klasy II b za przygotowanie prezentacji pt. "Motyw tańca w literaturze". Wyróżnienie otrzymał Mateusz Konopka z klasy I c za przygotowanie prezentacji pt. "Średniowiecze w literaturze". Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Beata Łuczyńska-Pyra, Tomasz Rozenbajgier
Miłość, zazdrość, walka, kariera, pieniądze - "Lalka" w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 26 marzec 2010
Lalka
W niedzielę, 7 marca 2010 roku, mieliśmy przyjemność obejrzeć "Lalkę" Bolesława Prusa w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Przedstawienie było musicalowym debiutem. Ta wersja powieści Bolesława Prusa, zaproponowana nam przez Wojciecha Kościelniaka, okazała się strzałem w dziesiątkę. Większość z nas z zainteresowaniem obejrzało to wydarzenie sceniczne. Ze względu na wielość wątków i złożoną fabułę akcji spektakl trwał 3,5 godziny, a i tak nie ujął całej treści "Lalki". Nie było to też zamierzeniem reżysera, który chciał się skupić na głównych motywach dzieła, więc w centrum uwagi znaleźli się -Izabela Łęcka, Stanisław Wokulski i Ignacy Rzecki.
Czytaj całość...
"Mistrz prezentacji"
Projekty EFS 2009/2010
piątek, 26 marzec 2010
Mistrz-Prezentacji
Z dniem 28.02.2010r. w Zespole Szkół w Pasłęku zakończyła się realizacja projektu pt.: "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna". W projekcie wzięło udział 48 ucz. w tym 41 ucz. klas III LO i 7 uczniów IV klasy Technikum Handlowego. W ramach realizacji projektu odbyły się zajęcia edukacyjne, w tym zaj. z języka polskiego, informatyki i psychoedukacyjne. Realizacja projektu miała na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności z jęz. polskiego, rozwój zainteresowań humanistycznych oraz kształtowanie doznań estetycznych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 977 - 984 z 1083
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Lipca 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj,
Januaria, Julietta,
Leon, Marceli,
Marcelina, Maria
Magdalena
Do końca roku zostało 168 dni.