header image
AKTUALNOŚCI
Projekt zakończony Drukuj
poniedziałek, 14 wrzesień 2009
Obraz
Informujemy, że wraz z końcem sierpnia 2009 zakończył się projekt "Niwelowanie różnic edukacyjnych uczniów szkół zawodowych w zakresie języków obcych, matematyki i zajęć przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet: IX, Działanie: 9.2.
Czytaj całość...
Zadbaj o swoje kwalifikacje Drukuj
wtorek, 18 styczeń 2011
Obraz
"Zadbaj o swoje kwalifikacje" - to tytuł projektu realizowanego przez Zespół Szkół w Pasłęku i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W projekcie bierze udział 24 uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku oraz 26 osób w wieku 45+ z Miasta i Gminy Pasłęk. Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców Miasta i Gminy Pasłęk. W ramach projektu odbyły się zajęcia aktywizacji społeczno-zawodowej dotyczące ubezpieczeń społecznych, które poprowadził przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej Hestia, zajęcia z ekonomii społecznej na temat zakładania spółdzielni socjalnych, zajęcia z wizażu oraz zajęcia z psychologiem. Każdy uczestnik projektu miał możliwość spotkania z doradcą zawodowym i ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego. W ramach spotkania opracowany został dla każdego uczestnika indywidualny plan rozwoju zawodowego. Odbyły się ponadto indywidualne rozmowy z psychologiem oraz z wizażystą dotyczące właściwego kształtowania wizerunku zewnętrznego. Przed uczestnikami jeszcze zajęcia dotyczące zasad zdrowego odżywiania się, zajęcia ekonomiczno-informatyczne, mała przedsiębiorczość oraz z języka angielskiego. Uczniowie mają możliwość spędzania wolnego czasu na Sali sportowej uczestnicząc w zajęciach rekreacyjno-sportowych.
Czytaj całość...
Projekt Comenius w Zespole Szkół powoli dobiega końca... Drukuj
poniedziałek, 14 marzec 2011
Projekt pod nazwą "Sharing our Space" z ramienia organizacji COMENIUS jest obecny w Zespole Szkół w Pasłęku już drugi rok. W czerwcu nastąpi jego oficjalne zamknięcie oraz zakończenie współpracy uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły z partnerskimi szkołami projektu z Finlandii, Irlandii, Włoch i Hiszpanii. Mieliśmy już okazję spotkać naszych partnerów w ich krajach – byliśmy w Murcii, Florencji oraz w Rovaniemi. Gościliśmy koordynatorów i nauczycieli wspierających projekt również u nas, w kwietniu 2010 roku, a teraz nadszedł czas na ostatnią wizytę, która nastąpi krótko przed świętami Wielkiej Nocy. Tym razem wybieramy się w podróż do Dublina, by zawieźć tam ostatnie prace naszych uczniów. W tym semestrze klasy pierwsze LO przygotowują prezentacje multimedialne na temat dziedzictwa kulturowego naszego regionu oraz wykonują projekt okładki czwartej i zarazem ostatniej płyty projektu. Mamy nadzieję, że również i tym razem uda nam się zwyciężyć w konkursie na projekt graficzny okładki. Już w maju napiszemy o tym, jak przebiegało spotkanie koordynatorów w Irlandii.
Sylwia Janiszewska, Tomasz Rozenbajgier
Warsztaty florystyczne Drukuj
czwartek, 24 marzec 2011
Warsztaty-florystyczne-201103
W dniach 15-16.03.2011 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach projektu "Zadbaj o swoje kwalifikacje" (Prior. VII, Dział. 7.2, Poddz. 7.2.1). Uczestnicy projektu wyszli z propozycją zorganizowania tego typu dodatkowych zajęć zawodowych gdyż chcieli poznać tajemnice tworzenia kompozycji kwiatowych. W ramach środków unijnych zakupione zostały różnorodne materiały pomocnicze, w tym żywe kwiaty, wstążki, koszyki i inne. Celem zajęć było zdobycie wiedzy z zakresu wyrobów bukieciarskich, nabycie umiejętności wykonania wiązanek, bukietów, koszów oraz dekoracji stołów. Zajęcia poprowadziła Pani Aleksandra Szymańska. Uczestniczki zajęć bardzo wysoko oceniły komunikatywność i sposób przeprowadzenia zajęć przez Panią wykładowcę. Efektem zajęć było wykonanie pięknych bukietów, wiązanek, koszów kwiatowych.
Czytaj całość...
Dzień Otwarty 2012 - z nami osiągniesz sukces! Drukuj
środa, 21 marzec 2012
Dzien-Otwarty-2012
Dziś, 21 marca 2012 r. w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte, promujące wszystkie kierunki kształcenia. Gościliśmy gimnazjalistów z Dobrego, Pasłęka, Rychlik i Wilcząt. Mieli oni okazję zwiedzić nasza szkołę, zobaczyć prezentację musztry i wozów strażackich, obejrzeć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, obserwować zajęcia lekcyjne, wziąć udział w doświadczeniach oraz zapoznać się z ofertą przyszłych pracodawców. Szczególną atrakcją imprezy był pokaz funkcjonowania technikum hotelarskiego w nowej części szkoły. Mamy nadzieję, że nasi goście mile zapamiętają wizytę w naszej szkole i wybiorą te kierunki kształcenia, które proponuje Zespół Szkół w Pasłęku.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii foto
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 1184
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Maja 2020
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.