ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W ZS

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”. Tymi słowami, zaczerpniętymi z Alberta Einsteina, dyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku Elżbieta Wasiuk rozpoczęła uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Odbywały się one w towarzystwie gości – wicestarosty elbląskiego Ryszarda Zająca, burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego, zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku asp. szt. Jarosława Pietrzykowskiego, przewodniczącej Rady Rodziców Urszuli Tyszeckiej oraz kilku lokalnych pracodawców. W Liceum Ogólnokształcącym najwyższą średnią ocen uzyskała klasa III A o nachyleniu politechnicznym, w technikum klasa IV TC, a w branżowej szkole I stopnia klasa II A BS.

Dyrekcja wręczyła aż 71 świadectw z biało-czerwonym paskiem za średnią 4,75 i powyżej.  Jeszcze bardziej imponujące są indywidualne wyniki osiągnięte przez uczniów. Rada Pedagogiczna wytypowała do stypendium Prezesa Rady Ministrów z najwyższą średnią ocen w liceum ucznia klasy IIIA  o nachyleniu politechnicznym Michała Cichockiego ze średnią ocen najwyższą w szkole – 5,77, a w technikum uczennicę klasy I TB Weronikę Jankiewicz ze średnią 5,25. Michał Cichocki reprezentował szkołę w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcej gdzie zdobył II miejsce. Swoimi występami wokalnymi uświetniał liczne akademie szkolne,  jak uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Dnia Seniora, Studniówki czy uroczystego pożegnania absolwentów szkoły. Poza szkołą od wielu lat uczestniczy w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Pasłęcki Ośrodek Kultury i swoimi występami uświetnia uroczystości organizowane w mieście. Kandydatami do stypendium starosty elbląskiego jest łącznie 7 uczniów liceum. W kategorii Uczeń z pasją i talentem kandydatem jest Maciej Adameczek, który zdobył I miejsce w województwie i VII miejsce w kraju  w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego. Uczeń z pasją i talentem to również Zuzanna Rozenbajgier – laureatka wojewódzkiego konkursu plastycznego IPN „Tylko niepodległość”. Natomiast w kategorii „najlepszy uczeń” kandydatami do stypendium starosty są: Michał Cichocki – 5,77, Kinga Zienkiewicz i Adela Żylis z kl. IIIA LO– średnia 5,54; Aleksandra Grzanka z kl. IC LO i Aleksander Rokicki z kl. IA LO średnia ocen 5,47.  W technikum największy sukces odniósł Mateusz Graw z klasy IV TC, który uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. W branżowej szkole I stopnia najwyższą średnią ocen uzyskała Amelia Pajka z klasy I B BS (średnia 4,8) Warto również wyróżnić jedynego ucznia w szkole -  Mateusza Grabowskiego z kl. IA LO, który nie opuścił żadnej godziny lekcyjnej. Nadszedł czas oczekiwanych wakacji. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zasłużonego wypoczynku i pięknej pogody/galeria fot./.

Info: ZS