2022/2023

Powiększ obraz:

Wizyta przygotowawcza w Hiszpanii

 W dniach od 3 do 7 sierpnia 2022r. odbyła się wizyta w Sewilli, w celu przygotowania do realizacji projektu Erasmus+ przez młodzież i nauczycieli w ramach Akredytacji. Wizyta przygotowawcza miała na celu omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji staży zawodowych dla młodzieży, uzgodnienie szczegółów planowanego przyjazdu uczniów i nauczycieli, programu kulturowego, poznanie warunków pobytu. 

Czytaj więcej o: Wizyta przygotowawcza w Hiszpanii

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 

01.09.2022 r. (czwartek) 

8.10 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas II, III, IV Technikum i II, III Branżowej Szkoły na Sali gimnastycznej (8.00 spotkanie w klasie, przeniesienie krzeseł  na salę gimnastyczną)

9.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I- szych na Sali gimnastycznej.

10.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas II, III, IV Liceum Ogólnokształcącego na Sali gimnastycznej.

Po apelu wychowawcy przechodzą z uczniami do sal lekcyjnych według ustalonego harmonogramu.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO BS

 W związku z dużym zainteresowaniem kształceniem w szkole branżowej I stopnia informujemy, że uczniowie mogą ponownie składać wnioski w rekrutacji uzupełniającej do 5 sierpnia. Ilość wolnych miejsc 12. Przypominamy, że do wniosku należy dołączyć zaświadczenie od pracodawcy o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu. 

 Podanie do publicznej wiadomości  listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 19 sierpnia 2022 r.

Czytaj więcej o: REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO BS
Powiększ obraz:

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół

  Zespół Szkół w Pasłęku rok szkolny 2022/2023 rozpoczął tradycyjnym apelem, podczas którego uczczono pamięć ofiar II wojny światowej. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: w imieniu starosty elbląskiego Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Elblągu Agnieszka Chrzanowska oraz komendant Komisariatu Policji w Pasłęku podinsp. Mirosław Suchodolski.

Czytaj więcej o: Nowy rok szkolny w Zespole Szkół
Powiększ obraz:

Nowy Samorząd Uczniowski

 W piątek 9 września odbyły się wybory do szkolnego samorządu, który będzie reprezentował uczniów, planował i organizował szkolny kalendarz. Przewodniczącą społeczności uczniów została Amelia Rudek (klasa 2b), wiceprzewodniczącą Sara Przystasz (3b), a skarbnikiem Amelia Klimczak (2b). W bieżącym roku szkolnym ich pracę będą wspomagać Klaudia Kuchta, Hubert Sierocki z technikum oraz Julia Brzezińska ze szkoły branżowej.
Czytaj więcej o: Nowy Samorząd Uczniowski
Powiększ obraz:

INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

                     ELBLĄSKA LICEALIADA

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

15 września w Elblągu odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe oraz podsumowanie sportowego roku szkolnego 2021/22. Dziewczęta  naszej szkoły zajęły piąte miejsce, a chłopcy ósme.

Czytaj więcej o: INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Powiększ obraz:

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW U16 W RADOMIU

 10 i 11 września 2022 roku w Radomiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 . Naszą szkołę reprezentowała Amelia Pielech z klasy II TA, Kornelia Baczewska z klasy I C LO i Jakub Soroka z klasy I A LO. Pogoda w tych dniach była fatalna. Padał deszcz, było zimno i wiał silny wiatr. Znacząco utrudniało to w osiąganiu dobrych rezultatów. 

Czytaj więcej o: MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW U16 W RADOMIU