Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Konkursy

Konkursy

Powiększ obraz:

Wyśpiewał II miejsce w województwie!

  23 listopada, Michał Cichocki, uczeń klasy 2a Zespołu Szkół w Pasłęku, wziął udział  w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Polskiej i Poezji Śpiewanej: Perłowa Nuta i zajął 2 miejsce w kategorii uczniów szkół średnich i osób dorosłych. Zaprezentował on dwa utwory: „Zegar”Edyty Bartosiewicz oraz„Jej Portret”, znany z wspaniałego wykonania przez Bogusława Meca.

Czytaj więcej o: Wyśpiewał II miejsce w województwie!
Powiększ obraz:

Uczniowie ZS z mitologią za pan brat

  Konkursy są nieodłącznym elementem życia szkoły, aktywizują młodzież, pobudzają jej ambicje, wzbogacają i uatrakcyjniają proces dydaktyczny dlatego 15 listopada uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej.

Czytaj więcej o: Uczniowie ZS z mitologią za pan brat
Powiększ obraz:

Zwycięzcy XVIII PKPO

  22 października odbyła się osiemnasta edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej pod patronatem Starosty Elbląskiego i z dofinansowaniem ze środków publicznych. W tym roku konkurs miał nietypowy charakter, gdyż ze względu na sytuację pandemiczną, uczestnicy nie występowali na żywo, lecz przysyłali swoje nagrania dla oceny jurorów.

Czytaj więcej o: Zwycięzcy XVIII PKPO
Powiększ obraz:

Konkurs na plakat pt. "Prawo do azylu prawem człowieka"

     Zapraszamy wszystkich uczniów ZS do udziału w konkursie plastycznym na temat praw człowieka. W tym roku tematem pracy jest „Prawo do azylu prawem człowieka”. Konkurs poprzedza Dzień Praw Człowieka, który został ustanowiony na 10 grudnia. Mamy nadzieję, że temat tegorocznej pracy zaciekawi uczniów, a tym samym zainspiruje do pogłębienia wiedzy o prawach przysługujących każdemu z nas. 

Czytaj więcej o: Konkurs na plakat pt. "Prawo do azylu prawem człowieka"
Powiększ obraz:

Europejski Dzień Języków w ZS

27 września po raz kolejny nauczyciele Komisji Języków Obcych w Zespole Szkół w Pasłęku przygotowali obchody Dnia Języków Obcych, który został ustanowiony w 2001 r. przez Radę Europy. Tegoroczna edycja nie różniła się od poprzednich. Został przeprowadzony konkurs wiedzy o językach świata i zagadnień realioznawczych. 

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków w ZS

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej.

Szanowni Państwo!
Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Wychowawcy!

W imieniu Towarzystwa Przyjaciół LO w Pasłęku i Dyrekcji Zespołu Szkół w Pasłęku mamy przyjemność poinformować Państwa o organizowanej w bieżącym roku szkolnym XVIII Edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego pana Macieja Romanowskiego. Ze względu na zagrożenie wynikające z pandemii COVID-19, tegoroczny konkurs będzie miał odmienny charakter.

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej.