Jesteś tutaj:
  2. Telefon zaufania

Telefon zaufania

Informujemy, że na mocy Porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Prezesem Fundacji Dzieci Niczyje funkcjonuje "Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111". Telefon ten należy do grupy ogólnoeuropejskiej bezpłatnych linii telefonicznych o charakterze społecznym stworzonych z inicjatywy Komisji Europejskiej. Telefon 116 111 zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażenia trosk rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Linia 116 111 obsługiwana jest przez psychologów i pedagogów, którzy wysłuchują młodych ludzi i udzielają im wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Infolinia jest anonimowa, dzwoniący nie muszą podawać swoich danych by rozmawiać. Działaniu linii telefonicznej 116 111 towarzyszy strona internetowa www.116111.pl, która umożliwia zadawanie anonimowych pytań online przez całą dobę.