Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Autor: info:ZS
Powiększ obraz:

Olá,

wczorajszy dzień był dla nas bardzo emocjonujący. Po pracowitym przedpołudniu udaliśmy się katamaranem do zatoki Setúbal, płynęliśmy wzdłuż półwyspu Troia, słynącego z urokliwych, piaszczystych plaż, podziwialiśmy piękne krajobrazy parku przyrody Arrábida a zwieńczeniem rejsu i największą atrakcją była obserwacja delfinów, która dla wszystkich była niesamowitym przeżyciem.

Czytaj więcej o: Olá,
Powiększ obraz:

Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W poniedziałek 10 czerwca na olsztyńskim zamku oficjalnie zakończono I Kadencję Młodzieżowego Sejmiku, w którym nasza uczennica Amelia Rudek pełniła funkcję przewodniczącej Komisji ds. zdrowia i sportu. Podsumowano dwa lata pracy sejmiku, który zainicjował wiele wydarzeń. Na uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu ,,Część leczenia, zależy od woli wyleczenia”, gdzie I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła Lena Tucka - uczennica klasy IIIA. W tym dniu rozpoczęła się także I Sesja II Kadencji Młodzieżowego Sejmiku naszego województwa. 

Czytaj więcej o: Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Powiększ obraz:

Oi

 Czas na podsumowanie weekendowych aktywności uczestników programu Erasmus+, odbywających praktyki w Setubalu w Portugalii. Po pełnym wrażeń i nowych doświadczeń tygodniu przyszedł czas na regenerację i nieco inne doznania. Był to weekend przedłużony, ponieważ 10 czerwca Portugalczycy obchodzą swoje święto narodowe znane jako Dia de Portugal, zatem w poniedziałek uczniowie nie pracowali i mieli możliwość odkrywania uroków miasta, eksponowania okolicznych plaż, wzięli też udział w trzech wycieczkach: 

Czytaj więcej o: Oi
Powiększ obraz:

Sukces w XXIII Olimpiadzie „Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego”

  Uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w finale olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”. Odbył się on 12 czerwca b.r. w ZSEiT w Pasłęku. Nasza reprezentacja wywalczyła medalowe miejsca, zarówno indywidualnie, jak i w klasyfikacji ogólnej. Osobno rozgrywały konkurs szkoły podstawowe. 

Czytaj więcej o: Sukces w XXIII Olimpiadzie „Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego”
Powiększ obraz:

Szkolny konkurs „Wiedzy o uzależnieniach”

 We wtorek 28 maja w Zespole Szkół odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu  „Wiedzy o uzależnieniach” . W konkursie wzięło udział 77 uczniów klas pierwszych liceum, technikum i szkoły branżowej. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na pytania z zakresu szkodliwości picia alkoholu, palenia papierosów, zażywania narkotyków. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą związaną z działaniem substancji psychoaktywnych na organizm człowieka, rywalizacja była wyrównana, a różnice w punktach minimalne. 

Czytaj więcej o: Szkolny konkurs „Wiedzy o uzależnieniach”

Portugalska przygoda uczniów ZS w programie Erasmus+

 Przed kolejną grupą uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku piękna, portugalska przygoda w ramach programu Erasmus+ 2023-1-PL01-KA121-VET-000133930. Grupa składająca się z przyszłych techników hotelarstwa, logistyków i reklamy będzie miała przez dwa tygodnie okazję rozwijać swoje zawodowe umiejętności i kompetencje w międzynarodowym środowisku. Uczniowie w późnych godzinach nocnych szczęśliwie dojechali do Setubal w Portugalii a następnego dnia udali się na zwiedzanie Lizbony, korzystając z popularnego wśród mieszkańców stolicy Portugalii środka transportu jakim jest prom. 

Czytaj więcej o: Portugalska przygoda uczniów ZS w programie Erasmus+
Powiększ obraz:

Bom dia

 Zagraniczne staże zawodowe realizowane w ramach programu Erasmus+ nabierą tempa, za nami tydzień pełen wyzwań i wrażeń, dzisiaj prezentujemy relacje uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarz, którzy podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe w portugalskich hotelach i restauracjach. 

Czytaj więcej o: Bom dia
Powiększ obraz:

Wyjazd edukacyjno-rekreacyjny do Malborka

 Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali dla wolontariuszy wyjazd edukacyjno-rekreacyjny do Malborka. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie zamku, ale w nieco inny sposób.  Przed warownią malborską przywitał nas Pan Tomasz Bogdanowicz kierownik działu edukacji w zamku, który wprowadził naszych wolontariuszy w temat zakonu krzyżackiego, rozdał piękne uniformy w które nasi adepci przywdziali i rozpoczął się Quest po twierdzy malborskiej.

Czytaj więcej o: Wyjazd edukacyjno-rekreacyjny do Malborka