Nowy rok szkolny w ZS w Pasłęku

Ponad 640 uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku rozpoczęło rok szkolny 2023/2024. Po raz pierwszy naukę rozpoczną uczniowie klas pierwszych, skupieni w sześciu oddziałach – po dwie klasy liceum, technikum i branżowej szkoły I stopnia. Dyrektor Elżbieta Wasiuk w swoim wystąpieniu złożyła na ręce zaproszonych gości – wicestarosty elbląskiego Ryszarda Zająca, wiceburmistrza Pasłęka Marka Sarnowskiego oraz kierownika Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Pasłęku asp. szt. Zbigniewa Brzozowskiego - podziękowania za stałe wspieranie szkoły w jej codziennym funkcjonowaniu.

Podkreśliła także, że najbliższe dwa lata to wielkie wyzwanie – termomodernizacja szkoły, która zmieni jej wizerunek. Wicestarosta R. Zając wręczył 7 uczniom stypendia starosty elbląskiego w dwóch kategoriach: uczeń z pasją i talentem (Zuzanna Rozenbajgier i Maciej Adameczek) oraz najlepszy uczeń (Michał Cichocki, Aleksandra Grzanka, Adela Żylis, Kinga Zienkiewicz, Aleksander Rokicki), a dyrektor E. Wasiuk wręczyła sześciu nauczycielom nagrody jubileuszowe za długoletni staż pracy. Pożegnaliśmy również odchodzącą na emeryturę p. Aleksandrę Szymańską, która uczyła przedmiotów zawodowych w zawodzie technik hotelarstwa, a powitaliśmy następczynię – panią Kingę Sobolewską. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi życzymy owocnego nowego roku szkolnego!