Uczniowie Zespołu Szkół z wizytą w Komisariacie Policji

Uczniowie 1b LO Zespołu Szkol w Pasłęku ( grupa mundurowo- sportowa), w ramach zajęć z podstaw bezpieczeństwa publicznego, odwiedzili policjantów z Komisariatu Policji w Pasłęku. Dzielnicowi, st. asp. Karol Paluch i asp. szt. Piotr Pawlikowski, zapoznali uczniów ze strukturą organizacyjną Policji, wyposażeniem jednostki oraz zadaniami policjantów z pionu prewencji i ruchu drogowego.

Dużo uwagi poświęcono pracy na stanowisku kierowania tj. dyżurnego KP, który przyjmuje zgłoszenia o zdarzeniach i przydziela zadania policjantom pełniącym służbę. Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób odbywa się obieg dokumentów, które wpłynęły do jednostki, jak i tych sporządzonych przez policjantów pełniących służbę i obsługujących zdarzenia kryminalne. Było to bardzo pouczające zajęcia.